DUVA: STEVENSON MUSI WE WRZEŚNIU WALCZYĆ Z KOWALIOWEM

Kathy Duva nie daje za wygraną w spawie potencjalnej walki promowanego przez nią Siergieja Kowaliowa (24-0-1, 22 KO) z Adonisem Stevensonem (23-1, 20 KO). Amerykańska promotorka utrzymuje, że obie strony wyraziły zgodę na pojedynek i musi się on odbyć we wrześniu na antenie HBO.

- Poinformowaliśmy [promotora Stevensona] Yvona Michela poprzez jego prawnika, że 24 stycznia osiągnęliśmy porozumienie w sprawie tej walki, godząc się na pieniądze proponowane przez HBO. Spodziewamy się więc, że będą gotowi do walki na ustalonych zasadach. Pojedynek musi się odbyć we wrześniu – oznajmiła Duva.

Michel dotąd nie skomentował jej wypowiedzi, ale wcześniej przyznał, że istotnie zgodził się na podział zysków z walki. Uznał jednak, że mailowa korespondencja z Duvą nie była wiążąca i wyjaśnił, że Stevenson opuścił telewizję HBO na rzecz Showtime, ponieważ ta oferowała znacznie większe pieniądze. Kanadyjczyk nawet za walkę z Andrzejem Fonfarą (25-2, 15 KO), która odbędzie się 24 maja, otrzyma lepszą wypłatę, niż otrzymałby za bardziej prestiżowe starcie z Kowaliowem.

- Zapytajcie HBO, czy mogą mi dobrze zapłacić. To jest cały problem z walką z Kowaliowem. Wszystko się rozchodzi o pieniądze. To pojedynek na PPV i powinien zostać należycie opłacony – mówi Stevenson.

Duva nalega jednak, że za ewentualną walkę ani Stevenson, ani Kowaliow nie otrzymałby więcej, niż ustalono kilka tygodni temu.

- W naszej umowie uzgodniliśmy, że zawodnicy dostaną tyle a tyle pieniędzy, zaakceptowaliśmy propozycję HBO, koniec kropka. Nie obchodzi nas walka Stevensona z Fonfarą, ona może się odbyć na Showtime albo nawet na Księżycu. Nie ma to nic wspólnego z naszą umową – stwierdziła.

Szefowa Main Events nie wyklucza, że sprawa zostanie skierowana na drogę sądową.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: DanseMacabre
Data: 01-04-2014 12:44:12 
Chytra ta baba oj chytra,w potencjalnej walce obu panów jako zwycięzce widze Supermana przez nokaut w końcowych lub na punkty coś koło 116-112 :)
 Autor komentarza: ALiBudda
Data: 01-04-2014 14:16:18 
Ja tu czegoś nie kapuję... ile to razy przeróżne walki były odwoływane niemal w ostatniej chwili i nikt nikogo po sądach nie ciągał mimo podpisanych kontraktów. Tutaj zdaje się nie ma kontraktu, do potencjalnej walki dobre pół roku jeszcze, są tylko jakieś ustalenia na przysłowią gębę i baba chce po sądach się ciągać. WTF? na jakiej podstawie? rozmowy telefonicznej, maila? No jaja jak berety. Chociaż ta durna ameryka to taki kraj, że można się sądzić dosłownie o wszystko jak np. o brak napisu na kubeczku, że kawa jest gorąca :)
 Autor komentarza: Krzych
Data: 01-04-2014 18:02:53 
Ciekawe czy to jest jakaś złość i niechęć, czy może żebranie i zazdrość. Patrząc na fakty, czyli na to, że Stevenson jest o wiele bardziej znany i wyżej notowany niż Kovalev oraz zarabia o wiele więcej+czeka go prawdopodobnie walka z Hopkinsem przez co Sergiej zostaje wyrolowany z gry to raczej to drugie.
Może i wyrolowali Kaśkę i Kovaleva z gry, ale przecież kto zdrowy wziąłby unifikację za np. 1 milion na HBO skoro może wziąć łatwą obronę z Fonfarą za 2 miliony a następnie bardzo prawdopodobnie unifikację z o wiele lepszym i nieporównywalnie bardziej wartościowym do rekordu i znanym Hopkinsem za 5 milionów jak nie więcej na Showtime?
 Autor komentarza: Krzych
Data: 01-04-2014 18:05:10 
Milion za ryzyko porażki przed czasem i niewiele do zyskania albo 7 milinów za łatwą obronę a później unifikację, w której może co najwyżej przegrać na punkty bez większej krzywdy. Wybór jest chyba oczywisty.
 Autor komentarza: Imperator
Data: 01-04-2014 19:49:16 
Katie już byś odpuściła. Niewątpliwie jesteś najlepszą uczennicą Boba Aruma i w to nikt nie wątpi, ale daj już żyć i przestań pitolić o kontrakcie ze Stivensonem, którego notabene nigdy nikt nie widział. Uroiła sobie coś w tej rudej podstarzałej główce i teraz pieni się 24/h
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 01-04-2014 19:56:30 
@Krzych
W większości zgadzam się z Tobą. Poza tymi sumami. Przypuszczam, że Stevenson dwóch baniek to na pewno nie zarobi za walkę z Fonfarą. Pewnie dobrą bańkę z kawałkiem. Ale w kolejnej walce, być może unifikacja z Hopkinsem, a tam już będzie leżał na stole gruby hajs!

A Kaśka tymi swoimi wypowiedziami tylko się pogrąża! Za co ona chce do sądu pozwać team Stevensona? Za to, że wcześniej dogadali się mailowo co do walki? Kontrakty nie zostały podpisane, a tą korespondencją mailową wie co sobie może zrobić :)

Duva już ostatnio wypłakiwała się na tweeterze Espinozy z SHO, że podebrali jej gościa który miał walczyć z Kowaliewem za grosze :) Pokazuje jak jest bezradna, albowiem nie jest w stanie zorganizować kacapowi walki za dużą kasę. Nieudolna promotorka która nie kieruje się dobrem własnego zawodnika, czyli wygenerowaniem dla niego jak największej kasy. Dlaczego tak sądze? Albowiem ona nawet nie zamierza uciekać z HBO, pomimo tego, że Espinoza zaprasza Kowaliewa to tańca na SHO, gdzie obecnie jest skupiona cała śmietanka półciężkiej, tj. 3/4 czempionów!
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 02-04-2014 12:05:46 
DanseMacabre
"Chytra ta baba oj chytra"

Dlaczego chytra, przecież robi biznes więc jej obowiązkiem jest garnąć jak najwięcej dla firmy. O to chodzi. Ludzie którzy tego nie rozumieją nigdy nie zdobędą wysokiego statusu finansowego (dostępnego tak naprawdę dla każdego bez wyjątków), tylko będą psioczyć i wieszać psy na tych, którzy wybrali sukces. Każdy w negocjacjach broni swojego, przecież to logiczne.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.