Archiwum wiadomości z dnia: 2014-03-31

 


SZUMENOW: UDOWODNIĘ, ŻE JESTEM NAJLEPSZY

Beibut Szumenow (14-1, 9 KO) przyznaje, że darzy dużą estymą Bernarda Hopkinsa (54-6-2, 32 KO), z którym 19 kwietnia zmierzy się w pojedynku o pasy WBA Super, IBF i IBO w wadze półciężkiej. Kazach nie zamierza jednak z tego powodu oszczędzać o osiemnaście lat starszego rywala i zapowiada efektowne zwycięstwo.
DONAIRE MYŚLI O UNIFIKACJI W PIÓRKOWEJ

Nonito Donaire (32-2, 21 KO) ma za sobą dwa gorsze występy, ale nie należy zapominać, że za swoje dotychczasowe dokonania 31-letni Filipińczyk zostanie zapamiętany jako jedna z największych legendy niskich kategorii. Teraz "Flash" próbuje swych sił w wadze piórkowej i jednym z jego celów jest unifikacja tytułów, co wcześniej udało mu się już w koguciej i super koguciej.


GARCIA: MAIDANA BIJE DUŻO MOCNIEJ NIŻ COTTO

Marcos Maidana (35-3, 31 KO) będzie kolejnym przeciwnikiem Floyda Mayweathera (45-0, 26 KO), ale chyba żaden poważny ekspert nie daje mu większych szans na zwycięstwo. Wszyscy zgadzają się, że Argentyńczyk może jedynie znokautować króla P4P jakimś szczęśliwym ciosem, ale będzie mu piekielnie trudno trafić czysto geniusza defensywy.
WILLIAMS: PARKERA CZEKA KOSZMAR

Sparingpartner Władimira Kliczki Sherman Williams (36-13-2, 19 KO) przekonuje, że obóz utalentowanego Nowozelandczyka Josepha Parkera (7-0, 6 KO) popełnił duży błąd, godząc się, aby 22-latek skrzyżował z nim rękawice podczas gali Kliczko-Leapai.


CHAMBERS PRAWDOPODOBNIE Z INNYM RYWALEM

Eddie Chambers (37-4, 19 KO), który w sobotę zastopował Tomasa Mrazka, kolejną walkę stoczy już 12 kwietnia. Wszystko wskazuje jednak na to, że jego rywalem nie będzie, jak zapowiadano, Ian Lewison (8-2-1, 5 KO). Brytyjczyk doznał kontuzji i promotorzy szukają odpowiedniego zastępstwa.


MICHEL: FONFARA TO NAJWIĘKSZA WYPŁATA W KARIERZE STEVENSONA

Promotor Adonisa Stevensona (23-1, 20 KO) Yvon Michel zabrał głos w sprawie głośnych przenosin swojego zawodnika z ramówki telewizji HBO na Showtime. Kanadyjczyk potwierdził, że stacja, która pokazuje walki m.in. Floyda Mayweathera Jr, zaoferowała Supermanowi znacznie lepsze pieniądze, co jego konto bankowe odczuje już przy okazji zaplanowanej na 24 maja walki z Andrzejem Fonfarą (25-2, 15 KO).BRADLEY: BĘDĘ SZYBSZY OD PACQUIAO!

- Pobiłem Pacquiao przy pierwszej próbie. Nie muszę go nokautować, ale jeśli będę miał okazję, to na pewno ją wykorzystam - zapowiada Timothy Bradley (31-0, 12 KO), który nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że 12 kwietnia znów pokona Manny'ego Pacquiao (55-5-2, 38 KO).


ROACH JEDNAK LICZY NA NOKAUT

Z obozu Manny'ego Pacquiao (55-5-2, 38 KO) wciąż dochodzą sprzeczne informacje. Raz słyszymy, że zadaniem Filipińczyka jest znokautowanie Tima Bradleya (31-0, 12 KO), a potem dowiadujemy się, że "Pacman" wcale nie nastawia się na zwycięstwo przed czasem. Autorem ostatniej wypowiedzi jest trener Freddie Roach, który bardzo chce, by jego podopieczny jednak znokautował Amerykanina w rewanżu.


ZAPOMNIANE BITWY: GEORGE FOREMAN vs KEN NORTON

26 marca 1974 roku na ringu w Caracas doszło do kolejnej straszliwej masakry autorstwa ówczesnego króla wszechwag George'a Foremana (76-5, 68 KO). Tym razem posiadaczowi pasów WBC i WBA stanął na drodze inny wielki bokser tamtych czasów - Ken Norton (42-7-1, 33 KO), jednak gdyby dane mu było przewidzieć, co zrobi z nim niszczyciel z Teksasu, zapewne trzymałby się od wenezuelskiej stolicy z daleka.


PROWODNIKOW ZMIERZY SIĘ Z ALGIERIM?

Rusłan Prowodnikow (23-2, 16 KO) powróci na ring 14 czerwca, by przystąpić do pierwszej obrony tytułu mistrza świata federacji WBO w wadze junior półśredniej. Bokserski świat marzy o pojedynku Rosjanina z Brandonem Riosem (31-2-1, 23 KO), jednak obóz championa chyba bardziej skłania się ku walce z anonimowym Chrisem Algierim (19-0, 8 KO).


STEVENSON: TO TYLKO BIZNES

- Za spotkanie z Fonfarą na Showtime dostanę więcej niż dostałbym za walkę z Kowaliowem na HBO - zapewnia Adonis Stevenson (23-1, 20 KO), potwierdzając tym samym wcześniejsze słowa swojego promotora Yvona Michela.