CHAVEZ PEWNY ZWYCIĘSTWA NAD GOŁOWKINEM

Miguel Rivera, boxingscene.com

2014-03-30

Hitowa walka Julio Cesara Chaveza Jr (48-1-1, 32 KO) z Giennadijem Gołowkinem (29-0, 26 KO) jest coraz bliżej. Pojedynek prawdopodobnie odbędzie się 19 lipca na gali HBO PPV w The Forum w Los Angeles. Ustalono już, że zawodnicy będą rywalizować w kategorii super średniej, a funt nadwagi będzie kosztował milion dolarów.

- Który bokser nie chce być najlepszy? Gołowkin dokonał wielkich rzeczy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Zaliczył wiele nokautów i jest czołowym pięściarzem świata, który świetnie sobie radzi. Myślę, że to dla mnie najlepsza walka - powiedział były mistrz świata federacji WBC w wadze średniej.

KOWALIOW NOKAUTUJE W 7. RUNDZIE >>>

28-letni Chavez słynie z bojowego charakteru i tytanowej szczęki, ale zdaniem większości ekspertów i kibiców to może nie wystarczyć do pokonania znakomitego Kazacha. Julio nie przejmuje się słowami krytyków i jest przekonany, że stać go na zwycięstwo.

- Ta walka mnie motywuje. Na pewno nie będzie łatwo, ale jestem przekonany, że go pokonam - oświadczył starszy syn największej legendy w historii Meksyku. Jedno jest pewne. Emocji w ringu nie zabraknie, a Chavez udowodnił na długo przed pierwszym gongiem, że ma jaja i mięczakiem nazywać go nie można.