Archiwum wiadomości z dnia: 2014-03-28

 
RUSSIAN POWER

Siła ciosu to dar od Boga, który otrzymują nieliczni. Nie jest to warunek konieczny, żeby odnosić wielkie sukcesy w boksie, o czym świadczą chociażby aktualne rankingi P4P, gdzie 3 czołowe miejsca na ogół okupują pięściarze mający watę w pięściach (Mayweather, Ward, Bradley). Na pewno jednak posiadanie atutu w postaci mocnego uderzenie nie przeszkadza w bokserskiej karierze. Wśród wielkich championów z przeszłości roi się od królów nokautu, a wielu liczących się współczesnych bokserów także bazuje na sile ciosu.WILDER TŁUMACZY SIĘ Z NOKAUTU NA AMATORSTWIE

Przeciwnicy Deontaya Wildera (31-0, 31 KO) mieli niedawno używanie, kiedy sieć obiegł film z amatorskiej walki Brązowego Bombardiera z Jewgienijem Romanowem. Rosjanin znokautował rosłego rywala, dostarczając sceptykom kolejnego powodu, by wątpić w jakość wciąż nieprzetestowanego na zawodowstwie Amerykanina. Teraz głos postanowił zabrać sam zainteresowany.


STEVENSON: NIE UCIEKAM PRZED KOWALIOWEM

Adonis Stevenson (23-1, 20 KO), który 24 maja zmierzy się w Montrealu z Andrzejem Fonfarą (25-1, 15 KO), odparł zarzuty Kathy Duvy. Przed kilkoma dniami pięściarz podpisał kontrakt z telewizją Showtime, co znana promotorka odczytała jako ucieczkę od walki z jej zawodnikiem, boksującym na HBO Siergiejem Kowaliowem (23-0-1, 21 KO).


BRADLEY: KOLEJNA PORAŻKA PACQUIAO OZNACZA KONIEC

Timothy Bradley (31-0, 12 KO) jest bardzo pewny siebie przed rewanżowym starciem z Mannym Pacquiao (55-5-2, 38 KO). Do ciężkiej pracy motywuje go fakt, że za poprzednie zwycięstwo nie został należycie doceniony. Tym razem "Desert Storm" chce wygrać bardziej wyraźnie, a kolejna porażka "Pacmana" oznaczać będzie koniec pięknej kariery Filipińczyka.


DUVA: KOWALIOW JAK GATTI

W nocy z soboty na niedzielę, kiedy zmierzy się z Cedriciem Agnewem (26-0, 13 KO), mistrz WBO w wadze półciężkiej Siergiej Kowaliow (23-0-1, 21 KO) stoczy swoją pierwszą walkę w Boardwalk Hall w Atlatnic City. Nie wystąpi w głównej hali, a w mniejszej, tzw. The Ballroom. Promująca Rosjanina Kathy Duva nie ma jednak wątpliwości, że wkrótce mocno bijący zawodnik wkroczy na dużą scenę. Twierdzi nawet, że przypomni tamtejszym kibicom złote czasy, w których w Boardwalk boksował Arturo Gatti.


BASHIR SKRYTYKOWAŁ SZPILKĘ

James Ali Bashir to znany szkoleniowiec w świecie boksu, o czym świadczy choćby fakt, że jest drugim trenerem absolutnego króla wagi ciężkiej, Władimira Kliczki (61-3, 51 KO). Przy okazji ostatniego wywiadu Amerykanin skrytykował Artura Szpilkę (16-1, 12 KO) za jego postawę podczas walki z Bryantem Jenningsem (18-0, 10 KO).


WILCZEWSKI ZADOWOLONY Z MASTERNAKA

Kolejny dzień przygotowań za Mateuszem Masternakiem (31-1, 23 KO). Dziś w dzierżoniowskim gymie Global Boxing przygotowujący się do walki w Danii były mistrz Europy kategorii cruiser najpierw sparował trójkę z Doudou Ngumbu (31-5, 11 KO), potem sześć minut z Bartłomiejem Gołębiewskim, a Francuz wskoczył jeszcze na ostatnie dwie odsłony. Na tym etapie przygotowań zadowolony z wyników pracy jest trener zawodnika, Piotr Wilczewski.STIVERNE: WYGRAM PRZED CZASEM

- Jesteśmy przygotowani na wszystko, nawet to, czego się nie spodziewamy, dlatego bez względu co on zaoferuje w walce, dam radę to wytrzymać. Tu decydującym czynnikiem nie będzie wielkie serce czy twarde jaja, tylko same umiejętności, a te mam większe - uważa Bermane Stiverne (23-1-1, 20 KO), który 10 maja w Los Angeles spotka się z Chrisem Arreolą (36-3, 31 KO) w walce o wakujący pas WBC wagi ciężkiej.


FONFARA: SPRAWIĘ OGROMNĄ NIESPODZIANKĘ

Większość ekspertów skazuje Andrzeja Fonfarę (25-2, 15 KO) na pożarcie przez Adonisa Stevensona (23-1, 20 KO), kiedy pięściarze spotkają się 24 maja na ringu w Montrealu, ale Polski Książę mocno wierzy w swoje umiejętności i zapowiada, że pokona mistrza świata przed jego własną publicznością.


BOBBY GUNN JR: MIGAWKA Z TRENINGU

Bobby Gunn Jr (1-0, 1 KO) ma już udany debiut zawodowy za sobą. Ten młodziutki pięściarz wagi średniej w połowie marca w 40 sekund zdemolował swojego rywala i czeka na kolejne wyzwania. Tymczasem jego ojciec - znany u nas Bobby Gunn (21-6-1, 18 KO), za pośrednictwem BOKSER.ORG wyraził chęć przyjazdu do Polski i spotkania się z jednym z naszych młodych prospektów. Co na to promotorzy? Póki co prezentujemy Wam urywki treningu Juniora.KOWALIOW W LIMICIE, RYWAL ZA CIĘŻKI

Gdy ogłoszono, że Siergiej Kowaliow (23-0-1, 21 KO) w następnej walce zmierzy się z mało znanym Cedricem Agnewem (26-0, 13 KO), kibice głośno wyrażali swe niezadowolenie. Amerykanin dolał tylko oliwy do ognia, gdy okazało się, że nie zdołał osiągnąć limitu kategorii półciężkiej.


GMITRUK I ŁAPIN RADZĄ FONFARZE

- Stevenson szczególnie groźny jest w pierwszej fazie pojedynku. Andrzej musi pamiętać o defensywie  mówi Andrzej Gmitruk.  Fonfara będzie musiał zaprezentować coś więcej niż dotychczas  ocenia Fiodor Łapin. Oto rady naszych dwóch cenionych szkoleniowców przed spotkaniem Andrzeja Fonfary (25-2, 15 KO) z mistrzem świata wagi półciężkiej federacji WBC, Adonisem Stevensonem (23-1, 20 KO).CEL MARQUEZA SIĘ NIE ZMIENIA

Juan Manuel Marquez (55-7-1, 40 KO) wyjaśnił, dlaczego nie chciał zmierzyć się z Rusłanem Prowodnikowem (23-2, 16 KO). Celem meksykańskiej legendy jest tytuł mistrzowski w piątej kategorii wagowej, a należący do "Sybryjskiego Rocky'ego" pas WBO wagi junior półśredniej był już w rękach Marqueza.WARREN POKAŻE SWOICH PROSPEKTÓW

Co prawda ostatnio nienajlepszą reklamą Franka Warrena jest to, że Nathan Cleverly bierze z nim rozwód i idzie do grupy Eddie'ego Hearna, jednak interesy starszego z dwójki dominujących na Wyspach Brytyjskich promotorów wciąż mają się dobrze, a na najbliższej gali w Newcastle 62-letni Warren będzie mógł to udowodnić, posyłając do boju swoich zawodników.


FONFARA vs STEVENSON: MOCNA ROZPISKA GALI

Jak już wszyscy polscy kibice doskonale wiedzą, 24 maja na ringu w Montrealu zamieszkały na stałe w Chicago Andrzej Fonfara (25-2, 15 KO) zaatakuje Adonisa Stevensona (23-1, 20 KO) i należący do niego pas federacji WBC wagi półciężkiej. Wciąż nie wiadomo, czy fani szermierki na pięści w naszym kraju obejrzą to na żywo, bo chwilowo żadna z naszych stacji nie ma wykupionych praw do gal organizowanych przez Showtime. Ale jako iż wspomniana amerykańska stacja ostro konkuruje z HBO, dla kibiców za oceanem przygotowano naprawdę mocną rozpiskę całego wieczoru.


ARREOLA: SPRAWIĘ MU TAKI SAM BÓL

- Jestem gotowy na tę walkę, bo przecież czekałem na nią od momentu zakończenia naszego pierwszego spotkania, kiedy skopał mi tyłek - zapowiada Chris Arreola (36-3, 31 KO), który 10 maja znów zmierzy się z Bermane Stivernem (23-1-1, 20 KO), tylko tym razem w stawce będzie wakujący pas federacji WBC wagi ciężkiej.


CHAVEZ ZAPŁACI MILION, JEŚLI NIE ZROBI WAGI

Nie od dziś znane są problemy Julio Cesara Chaveza Juniora (48-1-1, 32 KO) ze zbijaniem kilogramów przed walką. Syn meksykańskiej legendy był ogromny na wagę średnią, ale również w wyższej kategorii utrata ostatnich funtów kosztuje go bardzo wiele. Przed lipcowym pojedynkiem z Giennadijem Gołowkinem (29-0, 26 KO) Julio będzie miał jednak dodatkową motywację - jeżeli nie zrobi wagi, będzie musiał zapłacić rywalowi milion dolarów.