CORAZ BLIŻEJ WALKI GOŁOWKINA Z CHAVEZEM JR

Redakcja, boxingscene.com

2014-03-27

Promotor Giennadija Gołowkina (29-0, 26 KO) Tom Loeffler poinformował, że planowany pojedynek Kazacha z Julio Cesarem Chavezem Jr (48-1-1, 32 KO) jest już blisko finalizacji. Walka ma się odbyć 12 lipca w kalifornijskim Inglewood.

- Kibice czekali na pierwszą walkę Gołowkina z dużym nazwiskiem, do tej pory było o to trudno, bo żaden z mistrzów nie chciał unifikacji. Julio to pierwszy pięściarz z czołówki, który zgodził się na walkę. Ważne, że obaj zawodnicy jej chcą. W najbliższych dniach będziemy rozmawiać z Bobem Aumem i pracować nad szczegółami umowy – powiedział Loeffler.

Lipcowa walka ma się odbyć w limicie kategorii super średniej i będzie dla Gołowkina pierwszą wyprawą w rejon 168 funtów.

- Powtarzaliśmy, że Giennadij przeniesie się do super średniej, jeżeli pojawi się ciekawa oferta, a trudno o ciekawszą. Chavez będzie pewny siebie, bo jest znacznie większy od Giennadija. Ludzie pytają się nas, jak Gołowkin poradzi sobie z większym zawodnikiem. To jeden z największych puncherów w świecie boksu i zabierze ze sobą siłę do nowej wagi. Pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie – stwierdził promotor „GGG”.

Loeffler dodał, że ma w pamięci problemy Chaveza Jr z utrzymywaniem wagi, dlatego w kontrakcie na walkę pojawi się zapis o karze w przypadku nieosiągnięcia limitu. Promotor nie zdradza konkretów, ale zapewnia, że ewentualna grzywna będzie jeszcze wyższa niż przy okazji starcia Meksykanina z Brianem Verą. Wówczas kara miała wynieść 250 tysięcy dolarów.

- Julio otrzyma dużą karę, jeżeli będzie miał nadwagę. Nie sądzę jednak, aby do tego doszło. Myślę, że podczas ostatniego pojedynku przekonaliśmy się, że podchodzi teraz do sportu znacznie poważniej – powiedział Loeffler.