GIMNAZJUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

W Szczecinie obok Liceum Mistrzostwa Sportowego rusza I klasa gimnazjum w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Oferta szkoły skierowana jest do dziewcząt i chłopców z rocznika 2001 chcących uprawiać tą trudną i wymagającą dyscyplinę sportu. Za napisem: "Z nami zostaniesz mistrzem” kryje się Klub BKS Skorpion Szczecin (drużynowy Mistrz Polski Seniorów i Seniorek), który bezpośrednio opiekuje się szkoleniem w SMS w 2014.

Wśród autorów tego sukcesu są uczniowie i absolwenci szczecińskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w boksie olimpijskim. Centrum Kształcenia Sportowego oferuje swoim uczniom wysoki poziom nauczania podstawowego elastycznie połączonego z szesnastoma godzinami zajęć sportowych tygodniowo.

Edukacja ogólna prowadzona będzie w szkole przy ulicy Mazurskiej 40 w Szczecinie pod okiem doświadczonego grona pedagogicznego. Szkoła posiada stołówkę serwującą śniadania i obiady sportowe. W bezpośrednim sąsiedztwie szkoły znajduje się hala SDS przy ulicy Wąskiej na której będą się odbywać zajęcia sportowe. Hala ta posiada pełne zaplecze socjalne oraz dobrze wyposażoną w specjalistyczny sprzęt sportowy salę treningową. Boksu olimpijskiego uczą trener Marcin Stankiewicz – trener II klasy (posiada najwyższy światowy stopień trenerski AIBA), trener Męskiej Młodzieżowej Kadry Narodowej oraz Karol Chabros – trener II klasy także posiadający 3 gwiazdki AIBA i jednocześnie najlepszy trener Mistrzostw Polski Seniorów (Kalisz 2014).

Wyżej wymienieni trenerzy z powodzeniem szkolą od 8 lat młodzież - święcąc co roku - od pięciu lat zwycięstwo w klasyfikacji szkolenia dzieci i młodzieży. Całość daje niepowtarzalną szansę uprawiania sportu na najwyższym krajowym poziomie bez szkody dla edukacji ogólnej.

Na początek pięściarskiej drogi wystarczy świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, zaświadczenie lekarskie o możliwości uprawiania sportów walki oraz chęć i zapał do ciężkiej pracy na treningach. Podstawową zasadą jest fakt, iż zawodnik nie zmienia barw klubowych przychodząc do szczecińskiego ośrodka.

Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 608294632 lub e-mail: stanleyskorpion@tlen.pl

 

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.