Archiwum wiadomości z dnia: 2014-03-23

 


PATRYK SZYMAŃSKI NA TARCZY WILCZEWSKIEGO

Podobnie jak Kamil Łaszczyk, również Patryk Szymański (10-0, 5 KO) zaboksuje w maju i lipcu na dwóch dużych galach - jednej w Polsce, drugiej już za oceanem. Młody pięściarz kategorii junior średniej pracuje teraz na obozie w Dzierżoniowie pod okiem Piotra Wilczewskiego. Zobaczcie ich "tarczę" sprzed dwóch dni.NIEOCZEKIWANA ZAMIANA MIEJSC

Dwudziestego drugiego marca 2014 roku w niepozornym mieście Tekirda w Turcji dopełniła się historia upadku. Tego dnia pewien kubański pięściarz przegrał z dużym i wolnym Amerykaninem. Przegranym okazał się być Odlanier La Sombra Solis, który niemal dekadę temu dyktatorską ręką rządził na amatorskich ringach.

HUMBERTO SOTO WYGRYWA Z ABREU

Na gali w Meksyku lokalny faworyt Humberto Soto (63-8-2, 35 KO) stoczył zwycięski bój z niepokonanym dotychczas Juanem Carlosem Abreu (16-1-1, 15 KO) i zrobił duży krok w stronę kolejnej walki o tytuł mistrzowski. "La Zorrita" aktualnie sklasyfikowany jest na 5. miejscu w federacji WBC w wadze junior półśredniej.


HARRIS ZASKOCZYŁ PAEZA

Vivian Harris (32-9-2, 17 KO) zanotował kolejny udany występ. 35-letni były mistrz świata federacji WBA w wadze junior półśredniej stał się ekskluzywnym journeymanem, który stanowi jednak realne zagrożenie. Tym razem "Vicious" zastąpił kontuzjowanego Erika Moralesa i zaskoczył Jorge Paeza Juniora (37-5-1, 22 KO).


THOMPSON PO ZWYCIĘSTWIE: WRÓCIŁEM DO GRY!

Tony Thompson (39-4, 26 KO) nie przestaje zaskakiwać. 42-letni pięściarz w zeszłym roku dwukrotnie pokonał przed czasem kreowanego na nadzieję wagi ciężkiej Davida Price'a (16-2, 14 KO), a wczoraj na gali w Turcji wypunktował Odlaniera Solisa (20-2, 13 KO). Tym samym Amerykanin zdobył tytuł WBC International wagi ciężkiej i powrócił do gry w wadze ciężkiej.KID GALAHAD Z PASEM EBU W SUPER KOGUCIEJ

Pnący się w światowych rankingach Brytyjczyk Kid Galahad (16-0, 8 KO) uczynił kolejny krok w stronę walki o mistrzostwo globu, pokonując w sobotę w Sheffield Sergio Prado (9-4-1, 3 KO) i zdobywając wakujący pas EBU w wadze super koguciej. Zawodnik przez niektórych porównywany do Naseema Hameda dominował przez całą walkę i po dwunastu rundach wygrał 117-111, 118-110 i 120-108.


ARCE Z LOPEZEM WE WRZEŚNIU?

W przeciągu tygodnia zarówno Jorge Arce (63-7-2, 48 KO) jak i Juan Manuel Lopez (34-3, 31 KO) zanotowali ważne zwycięstwa, wracając trochę zza światów i ratując swoje kariery. Teraz istnieje spore prawdopodobieństwo, że spotkają się między sobą.COTTO: 1 KWIETNIA ROZPOCZYNAMY TRENINGI

W sobotę 29 marca Miguel Cotto (38-4, 31 KO) wraz ze sztabem opuści Caguas i wyleci do Las Angeles, gdzie trzy dni później rozpocznie przygotowania do pojedynku z Sergio Martinezem (51-2-2, 28 KO). Walka Portorykańczyka z Argentyńczykiem odbędzie się 7 czerwca w nowojorskiej Madison Square Garden.1092 CIOSY THOMPSONA

Tony Thompson (39-4, 26 KO) udowodnił wczoraj, że wciąż jest w grze. Amerykański weteran narzucił tempo, którego młodszy o prawie dekadę Odlanier Solis (20-2, 13 KO) nie był w stanie wytrzymać i choć sędziowie bardzo starali się pomóc "La Sombrze", po dwunastu rundach zasłużenie zwyciężył "Tygrys".


MENEDŻER GUERRERO: CHCEMY REWANŻU Z MAYWEATHEREM

Mimo że w maju ubiegłego roku Robert Guerrero (31-2-1, 18 KO) wyraźnie przegrał z Floydem Mayweatherem Jr (45-0, 26 KO), menedżer Ducha Luis DeCubas Jr wierzy, że jego zawodnika stać na więcej. Dlatego chciałby, aby doszło do rewanżu, w doprowadzeniu do którego pomóc miałby współpracujący z Mayweatherem Al Haymon, z którym kontraktem związał się też Guerrero.

RAFAEL: SOLIS POWINIEN ZAKOŃCZYĆ KARIERĘ

Odlanier Solis (20-2, 13 KO) zaliczył w sobotę kolejny rozczarowujący występ, przegrywając w Stambule na dystansie dwunastu rund z Tonym Thompsonem (39-4, 26 KO). To dobry moment, uważa dziennikarz ESPN-u Dan Rafael, aby Kubańczyk, który na zawodowstwie nie może nawiązać do sukcesów z ringów amatorskich, zawiesił rękawice na kołku.MARTINEZ O ODEJŚCIU NA EMERYTURĘ

- Koniec jest bliski, wiem o tym, jednak chcę mieć wielkie pożegnanie. Nie chcę popełnić błędu, który popełnia większość, nie wiedząc kiedy odejść. Carlos Monzon, Marvin Hagler, "Finito" Lopez - oni wiedzieli kiedy powiedzieć dość, jednak niewielu poszło za ich przykładem - mówi Sergio Martinez, który 7 czerwca zmierzy się z Miguelem Cotto.


PRZEMYSŁAW OPALACH O WALCE Z BARAKATEM I GALI W GIŻYCKU

Przemysław Opalach (14-2, 13 KO) powoli odbudowuje się po porażce z Geardem Ajetoviciem. Zawodowiec z Olsztyna odniósł od tego czasu dwie zawodowe wygrane, a już 5 kwietnia w Giżycku stanie w ringu z Bakerem Barakatem (39-15-4, 27 KO). Stawką pojedynku będzie wakujący pas WBC Baltic Silver wagi super średniej. Zobaczcie, co Opalach miał do powiedzenia na temat ostatniej zwycięskiej walki w Ghanie, zbliżającego się kwietniowego występu oraz nowej na rynku grupy promotorskiej First Round Promotions.