Archiwum wiadomości z dnia: 2014-03-20

 
PIERWSZE WALKI MP SENIOREK W GRUDZIĄDZU

W momencie nastania pierwszego dnia wiosny, pierwsze zawodniczki stanęły w ringu podczas XIV Mistrzostw Polski Seniorek (20-23.03.2014). Grudziądz po raz kolejny gości kobiecy boks w swojej Hali Sportowej przy ul. Konarskiego 36. Nad wyraz gościnny Klub Sportowy "Start" przyjął 77 zawodniczek z 44 klubów z 14 okręgów. W rozwinięciu prezentujemy wyniki.


SAMUEL PETER W TURNIEJU 'SUPER 8'

Samuel Peter (34-5, 27 KO) pozostaje nieaktywny już od trzech lat, kiedy dostał potężne lanie z rąk Roberta Heleniusa. Ale były mistrz świata wagi ciężkiej ma wziąć udział w turnieju "Super 8", jaki w czerwcu odbędzie się Auckland w Nowej Zelandii.


PATRYK SZYMAŃSKI NA GRUSZCE

Patryk Szymański (10-0, 5 KO) rozpoczął w Dzierżoniowie obóz przygotowawczy do kolejnych występów. Do lipca młody Polak ma zaboksować dwukrotnie - najpierw na krajowym ringu, a potem już za oceanem. Zobaczcie fragmenty jego wczorajszego treningu.


WILLIAMS: NIE BĘDĘ WALCZYĆ Z BOTHĄ

Danny Williams (45-21, 34 KO) poinformował, że nie dojdzie do jego walki z Fransem Bothą (48-11-3, 29 KO). Pojedynek niedawnych rywali Andrzeja Wawrzyka (29-1, 15 KO) miał się odbyć 1 maja w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Brixton Bomber wybrał jednak inną opcję.

BRIOSCHI LICZY NA MISTRZOWSKI TYTUŁ SULĘCKIEGO

Marco Beniamino Brioschi to 47-letni Włoch, właściciel firmy B.ILO Poland, zajmującej się inwestycjami na rynkach azjatyckich. Jest on także pasjonatem boksu, który postanowił pomóc najbardziej perspektywicznym polskim pięściarzom. Ostatnio dużo się mówi o jego współpracy z Maciejem Sulęckim (17-0, 3 KO) i Ewą Brodnicką (3-0, 1 KO). Brioschi podpisał z nimi umowy sponsorskie. Dlaczego postanowił wesprzeć właśnie tych bokserów?MAIDANA: FLOYD POCZUJE MOJE CIOSY

Marcos Maidana (35-3, 31 KO) wierzy, że jego siła i częstotliwość wyprowadzania uderzeń zrobią różnicę w zaplanowanym na 3 maja w Las Vegas pojedynku z Floydem Mayweatherem Jr (45-0, 26 KO). Będzie to szczególnie widoczne, przekonuje, gdy Amerykanin zdecyduje się na walkę przy linach.ADAMEK vs GŁAZKOW: KONIEC DROGI WOJOWNIKA

Tomasz Adamek (49-3, 29 KO) przegrał na punkty z młodszym Wiaczesławem Głazkowem (17-0-1, 11 KO) i rozmyły się marzenia "Górala" o tytule mistrza świata wagi ciężkiej. Być może zobaczymy jeszcze Polaka w ringu, ale raczej będzie to już pojedynek pożegnalny lub hitowe starcie z rodakiem na wielkiej gali PPV w Polsce.WILLIAMS vs BOTHA: WALKA OFIAR WAWRZYKA

Andrzej Wawrzyk (29-1, 15 KO) zmierzył się w ostatnim czasie z dwoma emerytami, którzy wieki temu należeli do ścisłej światowej czołówki wagi ciężkiej. Najpierw krakowianin odprawił w 1. rundzie Danny'ego Williamsa (45-21, 34 KO), a potem w 5. odsłonie wykończył Fransa Bothę (48-11-3, 29 KO). Teraz dwaj rozbici weterani rozstrzygną, w którym z nich tli się więcej życia.


CUNNINGHAM: JEŻELI BĘDZIE SZANSA, ZNOKAUTUJĘ MANSOURA

Już niemal cztery lata upłynęły od ostatniego zwycięstwa Stevea Cunninghama (26-6, 12 KO) przed czasem, ale USS zapowiada, że poszuka nokautu w najbliższej walce z Amirem Mansourem (20-0, 15 KO), z którym zmierzy się 4 kwietnia w swojej rodzinnej Filadelfii. 37-letni pięściarz mówi, że tak bojowe nastawienie to pokłosie rewanżowego starcia z Tomaszem Adamkiem (49-3, 29 KO).


DAIKI KAMEDA ZWAKOWAŁ PAS IBF

Daiki Kameda (29-4, 18 KO) postanowił zwakować tytuł mistrza IBF w wadze super muszej. Swoją decyzję Japończyk tłumaczy coraz większymi problemami z osiąganiem limitu 115 funtów. Wkrótce powinniśmy go więc zobaczyć w nowej kategorii.
KHAN vs COLLAZO NA GALI FLOYDA?

Choć do gali Mayweather-Maidana zostało już tylko siedem tygodni, to wciąż nie znamy pełnego undercardu, a do ogólnej informacji przedostają się głównie spekulacje. Zwykle doskonale poinformowana witryna FightHype donosi, że walkę wieczoru poprzedzi występ Amira Khana (28-3, 19 KO), który ma skrzyżować rękawice z niedawnym pogromcą Ortiza - Luisem Collazo (35-5, 18 KO).