Archiwum wiadomości z dnia: 2014-03-19

 


ROACH: ZAMKNIEMY SHOW, NIE BĘDZIE LITOŚCI

Freddie Roach zapowiada, że Manny Pacquiao (55-5-2, 38 KO) w rewanżu z Timothym Bradleyem (31-0, 12 KO), który odbędzie się 12 kwietnia w MGM Grand w Las Vegas, nie pozostawi złudzeń i zaliczy bezapelacyjne zwycięstwo. Trener chce uniknąć sytuacji z pierwszej walki, w której jego zawodnik zostawił decyzję sędziom, a ci sensacyjnie wskazali wygraną Amerykanina.

STRONA MOBILNA BOKSER.ORG

Po długich przygotowaniach zmieniliśmy format danych w naszej bazie i uruchomiliśmy trochę zmodyfikowany layout portalu. Wkrótce zaimplementowane zostaną kolejne zmiany, które mamy w planach. Tymczasem chcielibyśmy zachęcić wszystkich tych, którzy używają niedużych urządzeń mobilnych, aby skorzystali z naszego nowego serwisu mobilnego www.m.bokser.org. Więcej informacji na ten i inne tematy w rozwinięciu.


BOXING NIGHT W GIŻYCKU

Po zwycięstwie w Ghanie nad Maishą Samsonem, między ringowe liny powróci Przemysław Opalach (14-2, 13 KO). Olsztynianin skrzyżuje 5 kwietnia w Giżycku rękawice z Bakerem Barakatem (38-15-4, 26 KO). Stawką dziesięciorundowego pojedynku będzie tytuł WBC Baltic Silver kategorii superśredniej.


NOWY RANKING WBC

Konflikt z promotorem kosztował Damiana Jonaka (37-0-1, 21 KO) spadek o pięć oczek w dół w najnowszym rankingu federacji WBC. Polak w kategorii junior średniej jest dopiero dwunasty.KORNIŁOW CHCE WALKI PROWODNIKOWA Z GARCIĄ

Wadim Korniłow, menedżer Rusłana Prowodnikowa (23-2, 16 KO), oświadczył, że chętnie zobaczyłby swojego zawodnika w walce z Dannym Garcią (28-0, 16 KO). Impresario Rosjanina nie ma wątpliwości, że taki pojedynek zakończyłby się dla Amerykanina znacznie gorzej niż ostatnia, wprawdzie wygrana, ale kosztująca go wiele zdrowia walka z Mauricio Herrerą (20-4, 7 KO).


PROKSA WRACA ZA MIESIĄC

Były dwukrotny mistrz Europy oraz pretendent do tytułu mistrza świata - Grzegorz Proksa (29-3, 21 KO), po zeszłorocznej porażce z Sergio Morą i problemach z kontuzjowanymi dłońmi w końcu poznał datę swojego powrotu na ring.
SPADEK ADAMKA W RANKINGACH THE RING I ESPN

Mimo porażki z Wiaczesławem Głazkowem (17-0-1, 11 KO), któremu uległ na dystansie dwunastu rund na punkty, Tomasz Adamek (49-3, 29 KO) utrzymał miejsce w czołowej dziesiątce rankingu magazynu The Ring. Góral zaliczył jednak dość znaczący spadek  z trzeciej na dziewiątą lokatę. Jego pogromca znalazł się o pozycję wyżej.


WAWRZYK: ZLEKCEWAŻYŁEM BOTHĘ

Zapraszamy do lektury rozmowy z Andrzejem Wawrzykiem (29-1, 15 KO), bokserem Knockout Promotion, który w sobotę podczas gali Wojak Boxing Night w Arłamowie przez techniczny nokaut pokonał zawodnika z RPA Francoisa Bothę (48-11-3, 28 KO).


MICHELUS: NIE WIEM CO BYŁOBY BEZ HUSARII

21-letni Dawid Michelus po raz 2 karierze zdobył seniorskie Mistrzostwo Polski - w nowej dla niego kategorii (-60kg). Wcześniej dokonał tego w limicie do 56kg. W Kaliszu po tytuły sięgnęło ośmiu bokserów Hussars Poland. - Nie wiem co byłoby z moją karierą bez Husarii - mówi wychowanek Sokoła Piła. Pierwszy tytuł mistrzowski Dawid Michelus wywalczył w 2011 roku w Koninie, pokonując w finale wagi -56kg Mateusza Mazika. W Kaliszu znowu zaboksował w kategorii -60kg, która dodała mu świeżości i wyważenia ringowego, i kolejno wygrywa z ...


FOTO: TOMASZ ADAMEK vs WIACZESŁAW GŁAZKOW

W głównym pojedynku wieczoru na gali w Betlejem Wiaczesław Głazkow (17-0-1, 11 KO) odniósł największe zwycięstwo w karierze - Ukrainiec wygrał jednogłośnie na punkty z naszym dwukrotnym mistrzem świata Tomaszem Adamkiem (49-3, 29 KO). Sędziowie punktowali walkę 117-110, 117-111 i 116-112.