SCHAEFER: DANNY GARCIA TO NUMER 3 P4P

Keith Idec, boxingscene.com

2014-03-12

Golden Boy Promotions uprawia kapitalną politykę promowania zawodników. Floyd Mayweather (45-0, 26 KO) chwilowo nie ma godnego rywala, z którym mógłby osiągnąć kolejny doskonały wynik PPV, ale Richard Schaefer już ułożył plan promocyjny dla króla kategorii junior półśredniej - Danny'ego Garcii (27-0, 16 KO).

W najbliższy weekend "Swift" wystąpi w Portoryko, gdzie od kilkunastu godzin lansuje się z wielkimi tamtejszymi bokserami. Angel Garcia kilkadziesiąt lat temu przyjechał do Filadelfii właśnie z tej malowniczej wyspy, a teraz jego syn, który nawet nie mówi dobrze po hiszpańsku stara się zdobyć tam popularność, który przyda się za kilka do kilkunastu miesięcy, kiedy Danny będzie miał się zmierzyć z Mayweatherem.

Rywal Garcii nie jest specjalnie wymagający. Mauricio Herrera (20-3, 7 KO) to wprawdzie bardzo dobry bokser, który jednak przegrywa starcia z czołowymi zawodnikami potrafiącymi utrzymać wysoką aktywność. Herrera jest przy tym niewygodny i trudno wypaść na jego tle olśniewająco, ale "Swift" wskoczył już na taki poziom, że powinien zrobić to, co udało się m.in. Mike'owi Alvarado i Karimowi Mayfieldowi.

Przy okazji walki Danny'ego w Portoryko jego promotor Richard Schaefer oświadczył, że najwyższy czas przyznać powszechnie, że to właśnie Garcia jest numerem 3 listy najlepszy pięściarzy bez podziału na kategorie. Szef Golden Boy Promotions uważa, że tylko Mayweather i Andre Ward (27-0, 14 KO) mogą być notowani wyżej. Warto dodać, że jeszcze kilka miesięcy temu to samo Schaefer mówił o Abnerze Maresie, którego błyskawicznie zdemolował Jhonny Gonzalez.

- On doskonale wie, jak radzić sobie z szybkością, siłą i doświadczeniem na najwyższym poziomie. Właśnie dla takich zawodników są listy P4P. Na miejsce tam trzeba sobie zasłużyć, a Danny Garcia to zrobił - przekonuje Schaefer. - Rigondeaux jest wielki, ale miał tylko jedną dobrą wygraną. Kliczko ciągle wygrywa, ale ze słabymi przeciwnikami. Danny rywalizuje w mocnej kategorii i zwyciężą walkę za walką. Czas okazać mu należyty szacunek. On powinien być trzeci w rankingach P4P.