MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW: MICHELUS SPODZIEWA SIĘ FINAŁU Z MATEUSZEM

Dwaj złoci medaliści w finale Mistrzostw Polski w Kaliszu? To możliwe w kategorii lekkiej, w której największe szanse przyznaje się bokserom Hussars Poland - Dawidowi Michelusowi i Mateuszowi Polskiemu.

- Jest tylko jeden rywal, który może mi zagrozić w przyszłym tygodniu w Kaliszu. Mówię oczywiście o Mateuszu Polskim, z którym razem trenuję w Husarii. Jeśli organizatorzy będą rozstawiali najlepszych zawodników, to powinniśmy się spotkać dopiero w finale. Jest jeszcze Mateusz Mazik, ale jego czas chyba już minął, poza tym nie słyszałem aby gdzieś ostatnio startował - powiedział Michelus.

W tym sezonie World Series of Boxing Dawid - wychowanek Sokoła Piła, stoczył trzy walki. Wygrał z Rosjaninem Konstantinem Bogomazowem, przegrał z Kubańczykiem Lindolfo Delgado Garzą i brązowym medalistą Mistrzostw Świata 2011 Kazachem Ganim Żailauowem.

- Wszystkie walki bardzo ciężkie, a najtrudniejsza z leworęcznym Rosjaninem Konstantinem Bogomazowem. To był dobrze wyszkolony, mocno bijący zawodnik. W ogóle ten sezon WSB był niesamowicie trudny, rywalizowaliśmy ze świetnymi przeciwnikami z Kuby, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Rosji i Meksyku. Gdybym miał porównać z poprzednimi rozgrywkami, to obecne dały nam wszystkim niesamowitą dawkę boksu w najlepszym wydaniu - stwierdził Michelus.

W poprzednim sezonie zawodowej ligi Polak wygrał dwie z czterech walk. Przegrał z Algierczykiem Mohamedem Amine Ouadahim i Włochem Riccardo D'Andreą.

- Gdybym jeszcze raz się z nimi spotkał, to pewnie teraz już bym wygrał. Ale na pewno nie w wadze -54kg, bo to zbijanie wagi osłabiało mnie. Wyglądało to tak, że pierwsze trzy rundy walczyłem na maksa, a potem musiałem faulować, uciekać, po prostu przetrwać w rundy. W wadze -60kg boksuję inaczej, mądrzej, nie ma chaosu w ringu, rozkładam siły, lepiej wyglądam taktycznie i kondycyjnie. W tym sezonie zrobiłem duży krok do przodu - ocenił bokser.

Dawid uważa, że dobrym rozwiązaniem byłoby łączenie funkcji trenera kadry i Hussars Poland, ale twierdzi, że to władze drużyny i związku podejmą odpowiednie decyzje. - Ja na pewno wiążę swoją przyszłość z Husarią. Chcę się rozwijać, walczyć z mocnymi rywalami i awansować na Igrzyska 2016. To mój cel na najbliższe lata - dodał.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ekspert
Data: 07-03-2014 17:03:42 
Małe sprostowanie:

W tym sezonie World Series of Boxing Dawid - wychowanek Sokoła Piła, stoczył trzy walki. Wygrał z Rosjaninem Konstantinem Bogomazowem, przegrał z Kubańczykiem Lindolfo Delgado Garzą i brązowym medalistą Mistrzostw Świata 2011 Kazachem Ganim Żailauowem.


DELGADO Garza Lindolfo to Meksykanin.

vide: https://www.wsb-oras.ch/website/boxersProfile2013.php?ID_prs=114067


Pozdrawiam
 Autor komentarza: endriu
Data: 08-03-2014 01:14:28 
Chciał bym tą walkę obejrzeć Sensacją dla mnie nie będzie wygrana któregoś z nich choć kibicuje Polskiemu Ma fajny unikalny styl to walka dominatorów tej wagi
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.