WSB: WAŻNA ZMIANA W SKŁADZIE RYWALI

Redakcja, Informacja prasowa

2014-02-07

Dwukrotny mistrz świata, aktualny mistrz Europy i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie - Magomedrasul Medżidow nie wystąpi w sobotnim (g. 16:00) meczu z Hussars Poland. Transmisja w TVP Sport.

W wadze +91 kg w składzie Azerbaijan Baku Fires zastąpił go Arsłanbek Machmudow. W piątek odbyła się ceremonia ważenia.

24-letni Arsłanbek Machmudow mierzy 193 cm, czyli jest trzy centymetry niższy od Arkadiusza Toborka. Ma jednak większe doświadczenie w lidze World Series of Boxing. W tym sezonie pokonał przez TKO Uzbeka Renata Rachimowa w barwach Mexico Guerreros.

Wcześniej nowy rywal Arkadiusza Toborka występował w drużynie z Moskwy. Wygrał dwie walki, w tym jedną przez nokaut, a trzy przegrał. Polak ma bilans 0-1 w WSB.

Pod nieobecność Magomedrasula Medżidowa, największą gwiazdą Baku Fires będzie walczący w wadze -81 kg Tejmur Mammadow (196 cm). Do tej pory walczył z ogromnymi sukcesami w kat. ciężkiej. Ma na koncie brąz Igrzysk Olimpijskich w Londynie, srebro i brąz mistrzostw świata oraz złoto i srebro mistrzostw Europy.

W sobotę w Gubie jego przeciwnikiem będzie Piotr Podłucki. W składzie Husarii są też Mariusz Koch (-52kg), Mateusz Polski (-60kg - na zdjęciu) i Ireneusz Zakrzewski (-69kg).