HUSARIA WYJEŻDŻA DO AZERBEJDŻANU

Redakcja, Informacja prasowa

2014-02-03

Kolejny bardzo ciężki mecz w lidze WSB czeka bokserów Hussars Poland. W sobotę, 8 lutego, o g. 16:00, spotkają się w mieście Guba z Azerbaijan Baku Fires. Transmisja w TVP Sport.

Tym razem trener Hubert Migaczew zdecydował się na następujący skład: Mariusz Koch (-52kg), Mateusz Polski (-60kg), Ireneusz Zakrzewski (-69kg), Piotr Podłucki (-81kg), Arkadiusz Toborek (+91kg). Polski zespół wyjeżdża w środę do Azerbejdżanu. Oficjalna ceremonia ważenia i konferencja techniczna w piątek.

W niemal takim samym składzie Husaria wystąpiła w połowie grudnia w meczu wyjazdowym z Mexico Guerreros. Biało-czerwoni przegrali w Mexico City 0-5, a jedyną zmianą w porównaniu z tamtym spotkaniem jest obecność teraz Mateusza Polskiego w miejsce Dawida Michelusa.

Pięściarzy Hussars Poland czeka trudne zadanie. Poza walczącym z odwrotnej pozycji Ireneuszem Zakrzewskim, który w poprzednim sezonie wygrał jedną walkę w World Series of Boxing, pozostali zawodnicy (Mariusz Koch, Piotr Podłucki i Arkadiusz Toborek) zadebiutowali w Meksyku, a Mateusz Polski w przegranym 0-5 spotkaniu z Cuba Domadores w hali produkcyjnej fabryki Rafako w Raciborzu.

W poprzednim sezonie Husaria też walczyła w rundzie grupowej z Azerbaijan Baku Fires. W styczniu w Baku Polacy ulegli 0-5, a wszyscy bokserzy ponieśli porażki na punkty. W składzie był m.in. Grzegorz Kozłowski. Rewanż odbył się 11 miesięcy temu w Wyszkowie i znów rywale wygrali 5-0. Wśród gospodarzy boksowali m.in. Sylwester Kozłowski, Ireneusz Zakrzewski i Mateusz Malujda. I wreszcie w tym sezonie Husaria przegrała w Pruszkowie znów 0-5.

W Gubie odbędzie się czwarty mecz między tymi drużynami. Polacy czekają na pierwsze zwycięstwo w potyczkach z Azerami. Husaria do tej pory przegrała 7 meczów, zaś przeciwnicy mają bilans 3-4, zajmują czwarte miejsce i są już prawie pewni awansu do ćwierćfinału.