OZB - KLASYFIKACJA MEDALOWA 2013

Leszek Dąbrowski, Informacja prasowa

2013-12-20

Klasyfikacja medalowa Okręgowych Związków Bokserskich za rok 2013. Pod uwagę zostały brane imprezy centralne: Mistrzostwa Polski Seniorów, Mistrzostwa Polski Seniorek, Mistrzostwa Polski Juniorów, Mistrzostwa Polski Juniorek, Mistrzostwa Polski Kadetów (OOM), Mistrzostwa Polski Kadetek (OOM), Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet oraz Mistrzostwa Polski Młodzików.

Stawce przewodzi w tym momencie najlepszy ośrodek kształcenia młodzieży w Polsce. Pisaliśmy już o inicjatywach tego regionu:

Odważne plany w Szczecinie >>>

Także w pełni zasłużone, a właściwie wywalczone pierwsze miejsce dla Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, którego zawodnicy zdobyli odpowiednio 17 medali złotych, 12 srebrnych i 32 brązowych. Na miejscu drugim Śląski OZB, dalej Pomorski. Stawkę zamyka Okręg Łódzki i może być to mobilizujące, wszak w 2014 właśnie tam odbywać się będą Mistrzostwa Polski Seniorów, czasu zostało niewiele do wytężonego wysiłku i mobilizacjiw salach treningowych, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony. W rozwinięciu pełne zestawienie.

1. Zachodniopomorski OZB: 17 - 12 - 32
2. Śląski OZB: 14 - 16 - 18
3. Pomorski OZB: 11 - 9 - 11
4. Kujawsko-Pomorski OZB: 10 - 5 - 13
5. Warszawsko-Mazowiecki OZB: 9 - 13 - 20
6. Wielkopolski OZB: 9 - 8 - 14
7. Podlaski OZB: 7 - 10 - 17
8. Świętokrzyski OZB: 7 - 2 - 9