THURMAN CHCE NAJLEPSZYCH

David P. Greisman, boxingscene.com

2013-12-16

Adrien Broner (27-1, 22 KO) spadł z hukiem z pozycji największej nadziei amerykańskiego boksu, ale jest ktoś, kto wydaje się być gotowy zająć jego miejsce. Tą osobą jest 25-letni Keith Thurman (22-0, 20 KO) z Clearwater na Florydzie.

Noszący pseudonim "One Time" bokser-puncher dzierży pas WBA Interim w wadze półśredniej i jest obowiązkowym pretendentem dla pełnoprawnego mistrza świata, którym jest od kilkudziesięciu godzin Marcos Maidana (35-3, 31 KO).

Mimo młodego wieku i niewielkiej ilości walk, Thurman ma już na rozkładzie takich mocarzy jak jak Carlos Quintana, Jan Zaveck, Jesus Soto Karass i Diego Chaves. Trzech z nich pokonał efektownie przed czasem, a tylko twardy Słoweniec wytrzymał z Keithem 12 rund. Wszystkie przegrał. Amerykanin czuje się gotowy na najlepszych i prosi o szansę.

- Od dawna wyzywam wszystkich do walki, ale nie dostałem żadnej z walk, na jakich mi zależało, więc będę dalej robił swoje, czyli dawał wam najlepsze i najbardziej ekscytujące walki, a Al Haymon zajmie się kontraktami. Jeżeli ktoś chce ze mną walczyć, zapraszam! - powiedział Thurman.

- Interesuje mnie cała czołówka wagi półśredniej. Jestem numerem osiem w rankingu The Ring, więc interesują mnie wszyscy od siódemki w górę. Jestem niepokonany, ale nie boję się porażki. Jestem gotowy na najlepszych na świecie, chcę się z nimi sprawdzić. Albo będę najlepszy albo będę jednym z najlepszych, to pokaże czas - dodaje Keith.