POWRÓT ATOMOWEJ MUCHY

Bartosz Filip Bartoszko, Informacja własna

2013-11-07

W najbliższą niedzielę na gali w Tokio w Japonii wystąpi jeden z najbardziej niedocenianych bokserów, niepokonany Roman Gonzalez (36-0, 30 KO). 26-letni "El Chocolatito" spotka się z Oscarem Blanquetem (32-6-1, 23 KO) z Meksyku. Pojedynek ten będzie częścią "undercardu" imprezy, na której walkę główną stoczy mistrz WBC w wadze koguciej Shinsuke Yamanaka (19-0-2, 14 KO) z Alberto Guevarą (18-1, 6 KO).

W swoim ostatnim pojedynku Gonzalez znokautował w siódmej rundzie Francisco Rodrigueza Jr (11-1, 9 KO), a Blanquet przegrał na punkty walkę o pas WBC w kategorii muszej z Akirą Yaegashim.

"El Chocolatito", były mistrz wagi słomkowej, zrezygnował ostatnio także z pasa w kategorii junior muszej federacji WBA i przeniósł się na stałe do dywizji muszej. Promotorzy boksera z grupy Prodesa starają się o przyznanie mu statusu obowiązkowego pretendenta WBA w tej kategorii i pojedynku z argentyńskim mistrzem Juanem Carlosem Reveco (32-1, 17KO). Inną opcją jest pojedynek z Juanem Francisco "Gallo" Estradą (25-2, 18KO), posiadaczem pasów WBA oraz WBO, który to chętnie zrewanżowałby się Gonzalezowi za zeszłoroczną porażkę odniesioną jeszcze w limicie do 108 funtów. Ten jednak musi uporać się najpierw z obowiązkowym pretendentem WBO Giovanim Segurą, a wielce utalentowany Nikaraguańczyk nie może pozwolić sobie na wpadkę z Blanquetem.