DARCHINYAN ŻĄDNY ODWETU NA NONITO

Redakcja, fightnews.com

2013-11-06

Ponad sześć lat Vic Darchinyan (39-5-1, 28 KO) czekał na moment, który nadejdzie w nocy z soboty na niedzielę. Na gali w Corpus Christi "Wściekły Byk" dostanie szansę wzięcia odwetu na swym pierwszym pogromcy - Nonito Donaire (31-2, 20 KO), który w lipcu 2007 roku znokautował go perfekcyjnym lewym sierpowym.

- Porażka z Rigo pokazała, że on jest przereklamowany. Tu nie chodzi o niego, tu chodzi o mnie. Mam wieksze umiejętności, jestem silniejszy. Wyjdę na ring i go zdemoluję. Tak długo czekałem na tę walkę i jestem bardzo zmotywowany - powiedział bojowo nastawiony Darchinyan, który mimo wszystko nie jest faworytem tego pojedynku.

GALA W CORPUS CHRISTI NA POLSAT SPORT EXTRA >>>

Filipińczyk podchodzi do rewanżu z pełnym spokojem. Donaire nie żywi żadnych negatywnych uczuć do Vica i wyznaje, że nie ma dla niego większego znaczenia, kto będzie jego przeciwnikiem. Tak czy inaczej, Nonito nie lekceważy 37-letniego weterana, który od czasu ich pierwszej walki nigdy nie przegrał przez nokaut.

- Dla mnie nie ma większego znaczenia z kim wychodzę do ringu. Walczę z każdym, kogo przede mną stawiają. Vic jest niebezpieczny, nie należy go lekceważyć. Nie jestem typem człowieka, który dużo mówi. Wolę roztrzygnąć wszystko w ringu - oświadczył "Flash".