ANDRZEJ FONFARA SKOŃCZYŁ 26 LAT

Redakcja, Informacja własna

2013-11-04

Dziś 26. urodziny obchodzi zaliczany do światowej czołówki wagi półciężkiej polski pięściarz Andrzej Fonfara (24-2, 14 KO), który pochodzi z Warszawy, ale od lat mieszka i trenuje w Chicago, gdzie stoczył także większość zawodowych walk. Ostatni raz mieliśmy okazję oglądać Fonfarę w ringu w sierpniu tego roku, gdy po emocjonującym pojedynku znokautował faworyzowanego Gabriela Campillo. Kolejny raz wejdzie między liny 6 grudnia, z nieznanym jeszcze rywalem.

Polak zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu IBF, ale by zmierzyć się z mistrzem tej federacji Bernardem Hopkinsem będzie musiał zapewne wygrać eliminator ze zwycięzcą walki między Eduardem Gutknechtem i Dmitrijem Suchockim, do której dojdzie 23 listopada. Fonfara przygotowuje już medialny grunt pod prawdopodobne starcie z legendą zawodowego boksu, wyzywając Hopkinsa publicznie do walki.

Redakcja BOKSER.ORG słada Solenizantowi serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, rodzinnego szczęścia i sukcesów w ringu. Obyśmy w przyszłym roku cieszyli się z kolejnego Polaka na tronie wagi półciężkiej!