ARUM: WALKA MAYWEATHER-PACQUIAO JEST MOŻLIWA W 2014 ROKU

Ronnie Nathanielsz, boxingscene.com

2013-11-04

Bob Arum oświadczył, że jeśli Manny Pacquiao (54-5-2, 38 KO) błyśnie w zaplanowanym na 23 listopada pojedynku z Brandonem Riosem (31-1-1, 23 KO), wyczekiwana od lat walka z królem P4P Floydem Mayweatherem (45-0, 26 KO) będzie mogła się odbyć w drugiej połowie 2014 roku.

- Największą różnicę stanowi fakt, że Mayweather walczy obecnie na Showtime, a Pacquiao na HBO, ale taka sytuacja miała już miejsce lata temu, kiedy Lenoox był na HBO, a Mike Tyson na Showtime. Stacje połączyły wówczas siły i razem zrobiły galę PPV, która wypadła znakomicie - powiedział sędziwy szef Top Rank.

- Jeśli Manny zademonstruje, że wrócił do gry o najwyższą stawkę, a publika będzie tego chciała, jestem przekonany, że uda nam się doprowadzić do tej walki - dodaje Arum. - Ten pojedynek byłby czymś wspaniałym dla boksu. Trudno usprawiedliwić fakt, że jeszcze do niego nie doszło. Najlepsi teniści grają ze sobą, najlepsze drużyny piłki nożnej również. Najlepsze drużyny futbolu amerykańskiego spotykają się w Super Bowl. Nie ma powodu, żeby Pacquiao nie zmierzył się z Mayweatherem.