SOLIS POWRÓCI NA GALI TARVERA

Redakcja, Boxen.de

2013-11-03

Swoje pięć minut przeżywa Mike Perez, ale przecież kilka lat temu to nie ten Kubańczyk miał zwojować świat, tylko jego rodak - Odlanier Solis (20-1, 13 KO).

Dziś wygląda na to, że były mistrz olimpijski i trzykrotny złoty medalista mistrzostw świata seniorów po prostu "przejadł" swoją karierę. Waży przynajmniej piętnaście kilogramów za dużo, jest wolny, nie wytrzymuje wysokiego tempa, ale dzięki niesamowitym umiejętnościom wygrywa w coraz słabszym stylu. Mimo wszystko promujący go Ahmet Oner nieustannie wierzy, że kiedyś doprowadzi go jeszcze do mistrzostwa.

33-letni Solis kolejny pojedynek stoczy 26 listopada podczas gali w BB&t Center w Sunrise, gdzie głównym wydarzeniem będzie powrót Antonio Tarvera (29-6, 20 KO) przeciwko Mike'owi Sheppardowi (21-15-1, 9 KO).

Pierwotnie Odlanier miał zmierzyć się w Pucharze Świata WBC z Carlosem Takamem, jednak ten projekt, przynajmniej na jakiś czas, został odłożony. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze z kim przyjdzie mu walczyć na ringu na Florydzie. Na pocieszenie pozostaje mu transmisja na antenie Fox Sports, która dotrze do domów wielu Amerykanów.