HOLYFIELD vs TYSON III W ROSJI?

Redakcja, Przegląd Sportowy

2013-11-02

Lepiej, by te pogłoski okazały się nieprawdziwe. Dziennikarze "Przeglądu Sportowego" dotarli do informacji, jakoby Andriej Riabinski miał być zainteresowany doprowadzeniem do trzeciego pojedynku pomiędzy Evanderem Holyfieldem (44-10-2, 29 KO) a Mike'em Tysonem (50-6, 44 KO).

O tym, że walka może się odbyć w stolicy Rosji wiceprezes tamtejszej Federacji Boksu Zawodowego Andriej Riabinski poinformował w rozmowie z gazetą "Wiesti". - Obaj sławni bokserzy powiedzieli, że mogą się jeszcze raz zmierzyć w ringu podczas telewizyjnego show, gdy gościł ich Larry King. To strona amerykańska zwróciła się do nas z propozycją, by walkę zorganizować w Moskwie. Rozmowy na ten temat dopiero się zaczęły - przyznał Riabinski.

Rosjanom nie przeszkadza zaawansowany wiek obu wielkich mistrzów. - Nie patrzymy im w metryki, bo obaj są wciąż groźnymi, wspaniałymi pięściarzami. Wydaje mi się, że takich chciałby zobaczyć cały świat. Kontaktowaliśmy się z menedżerami Tysona i Holyfielda, obaj wyrazili chęć walki u nas. W ciągu dwóch, trzech miesięcy przedstawimy szczegóły - poinformował Riabinski.

51-letni "The Real Deal" Holyfield, dawny niekwestionowany mistrz kategorii junior ciężkiej i ciężkiej, nie był w ringu od maja 2011 roku, ale bez wątpienia do dziś jest w ruchu i trzyma niezłą formę. Gorzej wygląda sytuacja 47-letniego Tysona, który również panował niepodzielnie w najcięższej kategorii, ale zakończył karierę już ponad osiem lat temu, a ostatni niezły występ zanotował w 2003 roku.

Przegląd Sportowy >>>