CIEŚLAK I SOŁDRA POZNALI RYWALI NA GALĘ W BIAŁOBRZEGACH

Redakcja, Informacja własna

2013-10-30

Informowaliśmy niedawno o powstaniu kolejnej polskiej grupy boksu zawodowego, o nazwie Fight Events, której założycielem jest nowy polski promotor Marcin Piwek, znany ze współpracy z Babilon Promotion. Piwek planuje organizację dwóch gal w tym roku, 29 listopada w Wołominie i 6 grudnia w Białobrzegach. Poznaliśmy właśnie rywali dwóch polskich pięściarzy, którzy wystąpią na tej drugiej imprezie.

Widowiskowo boksujący Krzysztof Cieślak (20-5, 6 KO) zmierzy się w ośmiorundowej walce z Francuzem Sebastienem Cornu (13-9-3, 6 KO), co ciekawe noszącym taki sam ringowy pseudonim jak Polak - "Skorpion". Cornu notowany jest w czołówce wagi super piórkowej we Francji, trzy tygodnie temu po dość wyrównanej walce przegrał rywalizację o pas mistrza tego kraju. Miał już okazję boksować z polskim pięściarzem, w marcu tego roku wypunktował Maurycego Gojko.

Drugim z zawodników, którzy poznali rywala na galę w Białobrzegach jest Andrzej Sołdra (8-0-1, 4 KO), który zmierzy się z pochodzącym z Ugandy, ale reprezentującym Holandię Faroukiem Daku (17-5, 9 KO), dobrze znanym polskim kibicom z niedawnej walki z Dariuszem Sękiem, przegranej na punkty na gali w Olsztynie.

W walce wieczoru podczas gali w Białobrzegach zobaczymy natomiast Pawła Głażewskiego (20-2, 5 KO), powracającego na ring po dotkliwej porażce odniesionej cztery miesiące temu w Ostródzie. Rywal nie jest jeszcze znany, będzie to jednak łatwiejszy przeciwnik, przed poważniejszym wyzwaniem, które jest planowane dla "Głaza" na kwiecień przyszłego roku. Walki Sołdry i Głażewskiego w Białobrzegach odbędą się na dystansie ośmiu rund.