CLEVERLY PRZENOSI SIĘ DO JUNIOR CIĘŻKIEJ

Wybierając sobie na przeciwnika Siergieja Kowalowa (22-0-1, 20 KO) były mistrz świata WBO w wadze półciężkiej sam sprowadził na siebie nieszczęście. Skończyło się porażką przez TKO w czwartej rundzie i Nathan Cleverly (26-1, 12 KO) musiał zadać sobie pytanie, czy na pewno chce dalej boksować. Odpowiedź nie przyszła łatwo.

- Od dawna mówiłem, że w przypadku porażki rozważę zakończenie kariery, bo nigdy nie byłem zawodnikiem, który kocha boks - wyznał Cleverly. - Robię to, bo mam talent i do tej pory wygrywałem. Nie mogę jednak powiedzieć, że kiedykolwiek kochałem boks. W ten sposób zarabiam pieniądze.

- Pomyślałem sobie, że nie chcę odchodzić w ten sposób. Chcę się odkupić i pokazać, że mogę jeszcze czegoś dokonać. Chciałem wziąć rewanż, ale w kontrakcie nie było klauzuli, a polityka mi to uniemożliwiła. Gdybym dostał szansę, podjąłbym próbę. Nie dostanę jej, więc idę dalej - tłumaczy 26-letni Nathan.

Skoro nie uda się doprowadzić do rewanżu z rosyjskim puncherem, walijski zawodnik spróbuje sił w wyższej kategorii, gdzie będzie czuł się silniejszy.

- Robienie limitu nie było problemem. Jestem w półciężkiej od kiedy skończyłem 20 lat. Naturalnie rosłem i robiło się coraz trudniej, ale zrobiłbym jeszcze limit. Chodzi o to, czy w półciężkiej mogę występować na najwyższym poziomie. Zauważyłem, że od pewnego czasu czegoś mi brakuje. Kiedy sparuję z wyższą wagą, radzę sobie świetnie. Kiedy zaczynam zbijać funty, wyraźnie tracę. Ta porażka jest znakiem, że czas się przenieść - kończy Cleverly, który na ring powróci, już w wadze cruiser, 30 listopada lub 21 grudnia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 29-10-2013 22:41:02 
Bez sensu, przecież w junior ciężkiej są kolesie którzy ważą na codzień po 100 kg i zbijają tylko do walki. To może się skończyć ciężkim KO.

I co on ma za ludzi wokół siebie, że nie zapewnili mu rewanżu w kontrakcie.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 29-10-2013 22:44:18 
Cleverly z takim ciosem nie wiem po co pcha się do CW.Porażka z Kowaliwem to nie koniec świata.Kompletnie nie widzę go w cruiser z nikim z czołówki.za słaby fizycznie taki Hukic zajeżdża go do 5-6 rundy samymi cepami na garde.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 29-10-2013 23:01:25 
Cleverly to duży facet jak na półciężką, może się okazać, że zmiana kategorii wcale mu nie zaszkodzi. Problemy z watą za to mogą być znaczące.
 Autor komentarza: Jabba
Data: 29-10-2013 23:19:38 
WARIATKRK

Ja uważam, że swoją aktywnością i techniką ma czego szukać z większością Cruiserów. Wydaję mi się, że takiej klasy puncherów jak Kowalew i Adonis w CW nie ma. Cleverly nie jest taki zły, żeby nie móc ugrać pasa w junior ciężkiej. Tylko czy niemcy pozwolą?
 Autor komentarza: DanseMacabre
Data: 29-10-2013 23:22:34 
Patrząc na to wszystko z boku to z którym mistrzem Nathan ma szanse w Cruseir-Hukic zajedzie go swoimi cepami,Jones-to juz kosmos stłamsi go siłą i warunkami,Hernandez pewnie by go ładnie wypykał,Włodarczyk teoretycznie to z Diablo mialby szanse(60-40 Krzysiek) ale dostaje sierpowy i zasypia.
 Autor komentarza: LORZAmasonska
Data: 29-10-2013 23:38:29 
Ogólnie to bez szans w CW. Ale... dostaje szanse o WBC z Włodarczykiem, walka w Anglii , sędziowie Warrena , nie daję się znokałtować i wygrywa na pkt.
 Autor komentarza: wojt986
Data: 30-10-2013 00:06:07 
Niech idzie w góre Jego cios będzie potężniejszy:)
 Autor komentarza: DQPiczko
Data: 30-10-2013 00:28:45 
Ale bym chciał, żeby Krzysiek go sprał w Anglii, najlepiej na Wembley! Cudownie byłoby popatrzeć, jak rodak uciera nosa zarozumiałym Angolom, tak jak zrobił to Ruskom. Bo na piłkarzy liczyć nie można było.
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 30-10-2013 09:11:31 
Nathan Cleverly to spory chłop jak na wagę półciężką, dlatego śmiało może iść w górę. Warunki fizyczne ma bardzo, bardzo dobre, jedynym mankamentem jest przeciętny cios. Ale 'Clev' ma szereg innych zalet: dobra technika, świetna kondycja która sprawia, że w ringu jest bardzo aktywny i wyprowadza bardzo dużą ilość ciosów. Oczywiście przy dobrym układzie może nawet wywalczyć pas mistrzowski. Kogo powinien omijać 'Clev'? Jest takich kilku: Lebiediew, Jones, Włodarczyk i Huck. Z każdym innym ma szansę na wygraną. Z Hernandez jak najbardziej do ogrania!!! Cieszę się, że Nathan nie skończył kariery. Co by nie pisać na dzień dzisiejszy medialnie, a także sportowo jest to nr 2 w stajni Franka Warrena, zaraz po Derecku Chisorze!
 Autor komentarza: PolakMaly3
Data: 30-10-2013 09:22:17 
Autor komentarza: Lukaszz
Data: 30-10-2013 09:11:31
Nathan Cleverly to spory chłop jak na wagę półciężką, dlatego śmiało może iść w górę. Warunki fizyczne ma bardzo, bardzo dobre, jedynym mankamentem jest przeciętny cios. Ale 'Clev' ma szereg innych zalet: dobra technika, świetna kondycja która sprawia, że w ringu jest bardzo aktywny i wyprowadza bardzo dużą ilość ciosów. Oczywiście przy dobrym układzie może nawet wywalczyć pas mistrzowski. Kogo powinien omijać 'Clev'? Jest takich kilku: Lebiediew, Jones, Włodarczyk i Huck


Czyli można rzec ze wszystkich mistrzów....lol
Ja się nie zgodzę właśnie Lebiedev Huck czyli czy nawet Władar są prędzej do obskoczenia niż szybsi od Niego technicy...
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 30-10-2013 09:25:59 
Że Hernandez szybszy technik od 'Cleva'??? Nathan nie ma po co wychodzić do Lebiediewa, Hucka czy Diablo! Każda z tych walk skończy się ciężkim nokautem na Cleverlym pomimo tego, że do momentu przerwania walki prowadziłby na kartach punktowych!
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 30-10-2013 09:32:22 
PolakMaly3
Nie wszystkich mistrzów, bo liczących się federacji mamy cztery, a Hernandez jest mistrzem według IBF i tutaj upatrywałbym szansę dla Cleverlego!
 Autor komentarza: milek762
Data: 30-10-2013 10:21:45 
Hmm zły ruch Nie widzę go w 'Cruser" nie dość że niema ciosu nakuatujacego to jego odporność duży znak zapytania .
Sama technika to za mało

Nathan w pół cieżkiej mógłby coś jeszcze zdziałać odbudować się i ewentulanie zawalczyć opas Szumenowem lub hopkinsem,(znimi miałby sanse )
to już prędzej Kovlaev po kilkach obronach przejdzie do "Cruser "
i tam ze swoją techniką szybkością i ciosem zrobi furorę
 Autor komentarza: PolakMaly3
Data: 30-10-2013 15:51:35 
Autor komentarza: Lukaszz
Data: 30-10-2013 09:25:59
Że Hernandez szybszy technik od 'Cleva'??? Nathan nie ma po co wychodzić do Lebiediewa, Hucka czy Diablo! Każda z tych walk skończy się ciężkim nokautem na Cleverlym pomimo tego, że do momentu przerwania walki prowadziłby na kartach punktowych!No właśnie sam sobie nieco zaprzeczyłeś!!!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.