PACQUIAO vs RIOS: DWIE NOWE WALKI W PROGRAMIE GALI W MAKAU

Redakcja, ESPN

2013-10-25

Do programu gali Pacquiao vs Rios, do jakiej dojdzie 23 listopada w Makau, dodano dwie ciekawe walki, o czym poinformował wiceprezydent grupy Top Rank, Carl Moretti.

W Chinach wystąpi ciekawy prospekt kategorii junior lekkiej - Felix Verdejo (8-0, 6 KO).

- Nie mam żadnych wątpliwości, że Felix jest największą gwiazdą portorykańskiego boksu od czasu przejścia na zawodowstwo Miguela Cotto. Kiedy powiedziałem mu o możliwości występu podczas gali w Makau był bardzo podekscytowany - powiedział Moretti. Ale jeszcze ciekawiej będzie w wadze ciężkiej. Robiący coraz większą furorę wśród fanów boksu Andy Ruiz Jr (20-0, 14 KO) skrzyżuje rękawice ze zwycięzcą międzynarodowego turnieju Prizefighter - Torem Hamerem (21-2, 14 KO).

- Ludziom otworzyły się na niego oczy kiedy pokonał Joe Hanksa. Wtedy zdali sobie sprawę, że on naprawdę może być poważnym kandydatem na mistrza w 2014 roku. Andy ma najszybsze ręce od czasów Mike'a Tysona i Michaela Dokesa. Patrząc na niego dochodzi się do mylnych wniosków, jednak jego siła idzie z mocnych nóg oraz tej szybkości. Do tego poza nokautowaniem Andy potrafi również dobrze boksować. Na pewno nie zostanie tryumfatorem konkursu "Mr. Universe", ale za to pewnego dnia sięgnie po mistrzostwo świata - dodał Moretti.