WŁOCH ZNANY Z WSB RYWALEM CHISORY

Leszek Dudek, Informacja własna

2013-10-24

Mistrz Europy w wadze ciężkiej, kontrowersyjny Dereck Chisora (18-4, 12 KO), miał sporo stresu w ostatnich kilkunastu dniach, a to dlatego, że jego obóz musiał szukać rywala, który zastąpiłby Arnolda Gjergjaja (22-0, 16 KO) i uratował listopadową galę w Londynie. Na moment pojawiła się nadzieja na to, że z "Del Boyem" zmierzy się jeden z Polaków, ale dziś wiemy już, że nie ma takiej możliwości.

Ostatecznie przeciwnikiem niespełna 30-letniego Chisory będzie znany z występów w lidze World Series of Boxing Matteo Modugno (14-0, 8 KO). Mierzący około dwóch metrów wzrostu i ważący nawet 125 kilogramów potężny Włoch zaliczył sześć walk w barwach Dolce & Gabbana Italia Thunder i wygrał cztery z nich (m.in. z Michałem Cieślakiem). W boksie zawodowym również ma już na koncie mały sukces - dwa lata temu został mistrzem swojego kraju. Dla Chisory nie powinien stanowić większego wyzwania, ale ciekawie będzie zobaczyć znajdującego się w coraz wyższej formie Brytyjczyka w starciu z takim olbrzymem. Pojedynek odbędzie się 30 listopada.

- On nie wytrzyma ze mną pełnego dystansu, zniszczę go bardzo szybko - zapewnia "Del Boy". - Jest młody, głodny sukcesu, niepokonany i będzie chciał ze mną wygrać, ale to się nie wydarzy. Wyślę go rozbitego z powrotem do Włoch. To mój wielki powrót i nie ma takiej możliwości, żeby on zrujnował moje marzenia o tytule mistrza świata.