BOKSERSKIE CHOJNICE: POMORZE vs DANIA

Chciałbym już po raz szósty zaprosić wszystkich wychowanków, znajomych Pana Trenera Tadeusza Kiedrowskiego oraz kibiców boksu, do udziału imprezie, która na stałe już wpisała się w kalendarz imprez sportowych naszego miasta i regionu - powiedział Andrzej Plata - czeka nas bardzo barwne widowisko - prócz walczących na pięści kadetów, juniorów i seniorów zobaczymy walki w formule Kempo Tai Jutsu i przerywniki w wykonaniu chilliderek i tancerek z Chojnic. Mimo że wstęp jest bezpłatny to przewidzieliśmy także losowanie nagród wśród kibiców którzy wykupią specjalne wejściówki.

VI Memoriał im. Tadeusza Kiedrowskiego odbędzie się w sobotę 2 listopada 2013 od godz. 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej 'Centrum Park' w Chojnicach przy ul.Huberta Wagnera 1. Zawody odbędą się w formie meczu bokserskiego pomiędzy drużynami reprezentacyjnymi: POZB Gdańsk, a zaproszonymi pięściarzami z Zelandii w Danii. Dla wszystkich którzy nie dotrą na czas do Chojnic- transmisja na żywo na BOKSER.ORG.

Organizatorami turnieju są: Uczniowski Klub Sportowy „Bokser” Chojnice, Starostwo Powiatowe w Chojnicach, Urząd Miejski w Chojnicach, Centrum Park Chojnice, Pomorski Okręgowy Związek Bokserski w Gdańsku, Chojnicki Dom Kultury.

Dla każdego kibica boksu za okazaniem wejściówki czeka niespodzianka! Wejściówki które biorą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród można nabyć w kasie Centrum Park Chojnice od poniedziałku 21.10.2013 oraz bezpośrednio przed zawodami.

Turniej prowadzony będzie zgodnie z wymogami Polskiego Związku Bokserskiego i przepisami światowej federację boksu olimpijskiego

Krótko o Patronie Turnieju:
Pan Tadeusz Kiedrowski był wieloletnim działaczem sportowym, związanym na stałe z Chojnicami. Przez szereg lat położył na tym polu bezcenne zasługi w szkoleniu oraz wychowywaniu dzieci i młodzieży.
Na stałe pozostanie w pamięci wszystkich znających go osób, jako człowiek o niezmiernie pogodnym i życzliwym usposobieniu, któremu udało się zaszczepić poprzez tak trudną i piękną dyscyplinę sportową jaką jest boks, niezłomność w dążeniu do celu w duchu fair play, wśród niezliczonej ilości młodych ludzi, których z dumą dzisiaj reprezentujemy.
Niestety od dnia 6 Listopada 2004 roku, Pana Tadeusza Kiedrowskiego już nie ma między nami, odszedł pozostawiając w żalu nie tylko rodzinę, ale także całą rzeszę osób, które miały okazję oraz zaszczyt go poznać i z nim pracować.
Coraz trudniej w dzisiejszych czasach spotkać można osoby, które bezinteresownie i z całego serca służą młodym ludziom, dlatego też chcielibyśmy przypomnieć i godnie uwiecznić postać naszego Trenera i Wychowawcy.
Pan Tadeusz Kiedrowski urodził się 04 Lipca 1949r. w Chojnicach.
Od najmłodszych lat związany był z działalnością sportową. Najpierw w latach 1964 – 1965 był zawodnikiem LZS Pawłowo. Następnie przez trzy lata bronił barw 'Orła' Nieżychowice. Karierę zawodniczą kontynuował w latach 1966 – 1975, w sekcji bokserskiej 'Chojniczanki' Chojnice.
W latach 1968 - 1970 odbywał służbę wojskową w Centralnym Wojskowym Klubie Sportowym 'Legia' Warszawa, w którym to z sukcesami startował w rozgrywkach pierwszoligowych. W trakcie startów w CWKS 'Legia' miał okazję poznać takich bokserów jak złotego medalistę z Igrzysk Olimpijskich w Monachium Jana Szczepańskiego, Janusza Gortata i Jana Gałązkę – Vice Mistrza Europy z Berlina 1965r, z którym był wystawiany na zmianę w drużynie walczącej o Mistrzostwo Polski.
W 1974r. uzyskał licencję instruktora o specjalności boksu i zajął się szkoleniem młodzieży w Miejskim Klubie Sportowym 'Chojniczanka' Chojnice.
W 1980r. ukończył na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Studium Trenera Boksu i uzyskał tytuł trenera II klasy. W okresie od 15.10.1984 do 11.02.1990 pełnił funkcję trenera w sekcji pięściarskiej Międzyzakładowego Klubu Sportowego 'Chojniczanka' Chojnice.
W roku 1987 rozpoczął pracę w Szkole Podstawowej nr 5 w Chojnicach.
Od roku 1996 był członkiem Chojnickiego Klubu Sportowego 'Kolejarz', z którego to biegaczami sekcji Floriana był m.in. na pielgrzymce biegowej do Ojca Świętego Jana Pawła II w Watykanie.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.