KRZYSZTOF ZIMNOCH OCZEKUJE BINKOWSKIEGO W NAJLEPSZYM WYDANIU

- Czekam na Binkowskiego w najlepszym wydaniu. Wiem, że to groźny zawodnik, nie zamierzam go zlekceważyć - mówi Krzysztof Zimnoch (16-0-1, 11 KO), który już 19 października na gali  "Wojak Boxing Night" w kopalni soli w Wieliczce spotka się z Polakiem od lat mieszkającym w Kanadzie. Transmisja w Polsacie Sport i kanale otwartym tej stacji.

Artur Binkowski twierdzi, że nie będzie miał żadnych problemów i wygra przed czasem.
Tak powiedział? To dobrze, życzę mu powodzenia i może wygra...

Skąd taka pewność u pańskiego rywala, który ostatnio nie boksował z nikim z czołówki?
Być może Binkowski ma za sobą mocny okres przygotowawczy i jest w świetnej formie. A może zwyczajnie tylko tak mówi żeby coś poopowiadać. Przekonamy się w ringu, co potrafi. Jestem nastawiony na trudną walkę. Czekam na Binkowskiego w najlepszym wydaniu.

Widział pan jego walki?
Oglądałem dwa-trzy pojedynki. Kilka lat temu prezentował się naprawdę nieźle, szedł do przodu, zadawał sporo ciosów. Nie boi się i nie cofa. Na pewno go nie zlekceważę. Każdą walkę traktuję jak najważniejszą w karierze. Tak będzie i za tydzień.

Według zapewnień Binkowskiego szykuje się panu trudna przeprawa.
W wadze ciężkiej każdy rywal jest potencjalnym zagrożeniem. Jeśli myślałbym inaczej, to mogłoby się dla mnie źle skończyć. Wiem, że muszę wygrać, bo tylko każdy kolejny triumf przybliża mnie do pięściarskiego szczytu.

Binkowski to lepszy bokser od ostatnich przeciwników, czyli McCalla i Malujdy?
Trudno oceniać w ten sposób przed walką, konkretnie będziemy mogli to uczynić po werdykcie w Wieliczce. Zresztą, ja nie skupiam się na porównaniach, który z nich jest lepszy, ja mam swoje zadanie do wykonania i na tym się koncetruję.

Skąd taka niechęć Binkowskiego do pana? Wcześniej Szpilka, teraz jego imiennik...
Im bardziej jest nastawiony "anty" do mnie, tym ciekawsza potyczka się zapowiada. To tym lepiej dla kibiców, bo będą wielkie emocje. Ja traktuję Binkowskiego jako normalnego rywala, którego trzeba pokonać w ringu.

Podacie sobie ręce przed walką?
Nie wiem, czy Binkowski ma z tym jakiś problem? Jeśli będzie próbował ugryźć mnie w ucho, czy zrobić coś innego, wtedy poniesie większe konsekwencje.

Walka skończy się znokautowaniem Binkowskiego?
Nie nastawiam się na nokaut, zobaczymy co się będzie działo na ringu. Jeśli nadarzy się okazja, to Binkowski padnie na ring.

Niedawno Mateusz Masternak po stracie tytułu mistrza Europy wagi junior ciężkiej narzekał, że nie miał najlepszych sparingów. Jak było w pana przypadku?
U mnie przeciwnie, jestem zadowolony. Bardzo ciężko, co nie ukrywam, było wczoraj na sparingach z Michałem Cieślakiem i Tomaszem Duszakiem. Obaj to młodzi chłopcy, którzy chcą się pokazać i chcą się uczyć. To było osiem rund wymagającej potyczki. Może nie są oni mistrzami świata, ale też mają swoje plany i mocno biją.

Po tej walce wyjeżdża pan do Stanów Zjednoczonych. Na jak długo?
Mam zamiar potrenować w Nowym Jorku do połowy grudnia, a może nawet tydzień dłużej. Na pewno odwiedzę też znajomych z Chicago.

Zarezerwuj bilety na Underground Boxing Show w Wieliczce >>>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 10-10-2013 14:44:46 
Czy mógłbym prosić szanownego redaktora, który usunął mój wpis o wskazanie punktu w regulaminie, który złamałem? Przecież musiał być jakiś powód... redakcja nie usuwa przecież ot tak wpisów swoich użytkowników. Zastanawiające... niestety negatywnie. Pozdrawiam.
 Autor komentarza: wojt986
Data: 10-10-2013 15:19:48 
Na you jest walka binkowskiego jak leżął trzy razy w pierwszej rundzie z Butlerem.Z tego co piszą na boxrecu to z mollo też zaliczył kilka razy deski.Może być kolejne ko dla krzyśkado rekordu ale sportowo to nie wiem jak ta walka ma podnieść go na wyższy poziom. Zimnocha jakoś polubiłem choć nie za styl boksowania jego kariere zaczełem śledzić dopiero po tej pamiętnej konferencji niestety...
 Autor komentarza: Vroo
Data: 10-10-2013 15:59:01 
Jak dla mnie wzięcie Binkowskiego jest sygnałem, że Krzysiek chce się pokazać w TV i dociągnąć jakoś do tej walki ze Szpilką - bo żadne poważne wyzwanie to nie jest.
 Autor komentarza: BIackCop
Data: 10-10-2013 16:10:20 
"W wadze ciężkiej każdy rywal jest potencjalnym zagrożeniem." - a co w innych wagach to jest inaczej? Denerwuje mnie już takie gadanie, że w wadze ciężkiej to w wadze ciężkiej tamto w każdej wadze jest ryzyko porażki czy nawet nokautu.
"Jestem nastawiony na trudną walkę." - Z takim rywalem powinien być nastawiony na zdeklasowanie, a nie na trudną walkę co oczywiście nie oznacza lekceważenia.
 Autor komentarza: bak
Data: 10-10-2013 16:10:56 
@BlackCop

Kolejny user z serii Black?
 Autor komentarza: adekw
Data: 10-10-2013 16:11:28 
Zimnoch jeśli nie zmieni podejścia do treningu to nic z niego nie będzie. Koleś musi poprawić obronę, szybkość i niech zacznie wyglądać jak bokser. Waży 98kg, a jeśliby chciał to spokojnie mógłby zejść do CW. Zimnoch musi trochę "dopakować" bo po prostu jest za słaby fizycznie na walkę z Top 20-30
 Autor komentarza: Vroo
Data: 10-10-2013 16:44:27 
@adekw - mam dokładnie to samo wrażenie, że to jest taka trochę mniejsza wersja Wawrzyka...
 Autor komentarza: zgredzik
Data: 10-10-2013 17:17:40 
adekw też tak uważam fizis musi poprawić, z kondycją i siłą można trwać będąc nawet punktowanym i liczyć na luckypunch, bez tego niestety
 Autor komentarza: Shanhavel
Data: 10-10-2013 17:24:07 
Bińkowski to ogromny krok wstecz. Mam nadzieję, że Zimnoch dostanie kogoś solidnego na PBN. Może w końcu będzie to Szpilka, gdyż akurat jestem fanem dość wczesnego oddzielania ziarna od plew i pompowanie rekordu do mnie nie przemawia. W takim UFC po 9 walkach Chris Weidman dostaje walkę o pas. W boskie wszyscy są pod kloszem, czasem i całą swoją karierę.
 Autor komentarza: urodzonyekspert
Data: 10-10-2013 17:45:43 
@Shanhavel

Nie ma szans na Szpilka-Zimnoch 22 lutego a co za tym idzie- nie ma szans na dobrego rywala dla Zimnocha tego dnia na tej gali. Bo niby kto jako rywal Zimnocha mógłby podnieść zainteresowanie gali? Spójrzmy tylko:

Andrzej Wawrzyk- rywal dobry, lecz Wasilewski i Łapin nie wypuszczą go na Zimnocha po takim laniu pod Povetkina

Przemek Saleta- byłby bardzo wymagającym rywalem dla Krzyśka, jednakże on już zakończył karierę.

Andrzej Gołota- Andrzeja nie wypada już obijać, poza tym wątpię iż zgodziłby się na walkę z anonimowym Zimnochem.

Marcin Rekowski- najbardziej realna opcja ze wszystkich, ale to również dużo zależy od promotora Marcina. Dopiero jego kariera rozwinęła się wraz z pokonaniem Elijaha McCalla i Danny'ego Williamsa a mają teraz ryzykować za przysłowiowe "grosze" porażkę z Zimnochem?

Art Binkowski- zapewne Krzysiek go pokona jednostronnie w Wieliczce, więc na luty już odpada.Marcin Siwy- realna opcja ale co to za wyzwanie? Co to za rywal?

Reszta to jacyś początkujący z bilansem 1-0-0 2-0-1 i Najman, więc w czym wybieerać? Może jakiegoś Bena Wrotniaka z polskimi korzeniami zakontraktują desperacko.
 Autor komentarza: urodzonyekspert
Data: 10-10-2013 17:52:10 
Po prostu błąd w tym iż Babilon już praktycznie wyczerpał limit polskich rywali dla Krzyśka. Była walka ze Trzcińskim, Malujdą, a teraz z Binkowskim. Rozumiem iż w sierpniu była walka z Malujdą, gdyż promotora Krzysztofa zmusiły do tego okoliczności- nie miał w swojej stajni odpowiednich nazwisk na walkę wieczoru to zakontraktował doświadczonemu Zimnochowi walkę z niedoświadczonym Malujdą na szybkiego. Ale na galę wieczoru nie powinno być takiego słabego rywala jak Binkowski. Kanadyjczyka z polskimi korzeniami powinni ewentualnie zostawić sobie na zastępstwo Szpilki na Polsat Boxing Night. A teraz po pokonaniu Binkowskiego sytuacja Krzyśka pod względem PBN zdecydowanie zrobi się nieco utrudniona gdy Szpilka się nie zgodzi (a na pewno się nie zgodzi gdyż podobno ma na 14 grudnia zapewnioną walkę a potem od razu jakaś ważna walka w USA).

Promotorzy Zimnocha i Polsat powinni zrobić teraz wszystko by Rekowski zgodził się na walkę, gdyż tylko Marcin uratuje undercard Polsat Boxing Night (Wawrzyka już nie liczę, gdyż wiem ile przetarć czeka go przed następną "poważniejszą" walką).
 Autor komentarza: damos
Data: 10-10-2013 17:58:54 
@urodzonyekspert

Jak pisalem wczesniej Zimnoch zmierzyc sie z Wawrzykiem. Ten pojedynek duzo by nam pokazal. Jezeli Wawrzyk przegra to zostaje journeymanem a Krzysiek idzie poziom wyzej, jak bedzie na odwrot to Wawrzyk pokaze ze nie mozna go skreslac a Krzysiek okaze sie zludna nadzieja (jednak w taki bieg wydazen nie wierze).
 Autor komentarza: urodzonyekspert
Data: 10-10-2013 18:08:50 
@damos

To iż Zimnoch wygrałby z Wawrzykiem to nie mam większych wątpliwości. Tylko pytanie jakie są szanse iż do tej walki dojdzie? Zimnoch ma to szczęście iż promuje go w połowie Babilon, który nie dba aż tak o zera w rekordzie jak jego "partner" Andrzej Wasilewski. Wawrzyk jest niestety w 100 % zawodnikiem Ulrich Knockout Promotions i sęk w tym iż występ Wawrzyka zależy od Wasilewskiego i Wernera. A znając ich politykę to zapewne zapewnią iż występ Andrzeja na Polsat Boxing Night jest niemożliwy, gdyż "Andrzej musi się odbudować po porażce z Powietkinem, jego powrót planujemy na marzec/kwiecień z mniej wymagającym rywalem a pod koniec roku pomyślimy o walce z Krzyśkiem".

Mam nadzieję że dojdzie do walki z Wawrzykiem lub Rekowskim, gdyż byłoby do dobre zestawienie i dobry test dla Zimnocha. Jeżeli nie znajdą dla niego odpowiedniego rywala i nie staną na głowie by to zrobić to znaczy iż nie chcą po prostu inwestować w tego zawodnika i będą go hodowoać do momentu gdy Krzysiek będzie wyboksowany a Szpila osiągnie swój prime.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 10-10-2013 19:17:34 
Wawrzyk-Zimnoch bym chętnie wciagna
Krzysiek dla mnie faworytem
ale to nierealne raczej
 Autor komentarza: damos
Data: 10-10-2013 20:55:23 
Najbardziej sie boje wlasnie tego ze przetrzymaja Zimnocha tak dlugo zeby zminimalizowac jak sie tylko da jego szanse na wygrana ze Szpilka..
Szkoda chlopaka powinni sie za niego wziac promotorzy wkoncu i wybic!
 Autor komentarza: xionc
Data: 11-10-2013 01:10:37 
zawsze jest Grzegorz Kielsa czy Marek Tomala z Polakow walczacych za granica. Moze byc tez Joey Dawejko. Jesli Saleta czy Najman to juz duzo lepiej bylby Bonin - dal fajna walke z Audleyem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.