WŁODZIMIERZ LETR ZAWODOWCEM

Jeden z czołowych do niedawna polskich pięściarzy amatorskich, czterokrotny mistrz naszego kraju, w wagach półciężkiej (2010, 2011) i ciężkiej (2012, 2013) Włodzimierz Letr przeszedł na zawodowstwo i podpisał kontrakt z grupą Boxing Production założoną i kierowaną przez Dariusza Snarskiego. Letr zadebiutuje na zawodowym ringu w czterorundowej walce 16 listopada na gali w Białymstoku, która będzie transmitowana na antenie stacji Orange Sport. Przeciwnik poznańskiego pięściarza nie jest jeszcze znany.

26-letni Letr przyjechał do Polski z Kazachstanu dziesięć lat temu, w ramach akcji sprowadzania polskich rodzin. Trafił do szkółki Michała Nowaka, działającej w położonych niedaleko Poznania Obornikach i w 2009 roku zadebiutował w ramach klubu PKB. Szybko stał się niekwestionowanym liderem kategorii półciężkiej, a w ostatnich latach zawojował wagę ciężką w Polsce. Reprezentował nasz kraj także na mistrzostwach Europy w Moskwie, gdzie jako jedyny Polak wygrał walkę w eliminacjach. Letr znany jest również w środowisku muzyków hip-hopu. Przez kilka lat tworzył wspólnie z innym pięściarzem, kolegą klubowym Igorem Jakubowskim zespół PWP.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 10-10-2013 13:50:33 
Co jest za muzyka? Z hip hop mejkera? :D
 Autor komentarza: PenerFastryga
Data: 10-10-2013 15:24:03 
Myślałem,że ma kontrakt z Wasylem albo Babilonem, ale i tak myśle,że w swojej wadze za 2-3lata bedzie w 10 rankingów swiatowych.
 Autor komentarza: ADS
Data: 14-06-2015 21:12:57 
@PenerFastryga

Faktycznie twoje prognozy sie sprawdzily :D
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.