BRADLEY: MARQUEZ MIGAŁ SIĘ OD TESTÓW

Juan Manuel Marquez (55-6-1, 40 KO), który tuż przed czterdziestką wypracował życiową formę i osiągnął największy w karierze sukces, jest od pewnego czasu podejrzewany o stosowanie nielegalnych środków dopingujących. Sprawa ucichła dopiero wtedy, gdy "Dinamita" przystał na kompleksowe badania przed walką z Timothym Bradleyem (30-0, 12 KO). Ten ostatni rzuca jednak nowe światło na całą sytuację i twierdzi, że ekipa HBO manipulowała faktami, by zdjąć podejrzenia z meksykańskiej legendy boksu.

Marquez od początku twierdził, że nie podda się testom przeprowadzanym przez organizację VADA (Voluntary Anti-Doping Agency), z którą współpracuje obecnie Victor Conte - dawny rywal jego obecnego trenera od przygotowania fizycznego, Angela Heredii. Obydwaj panowie mają za sobą niechlubną przeszłość - podawali atletom zabronione środki i uzyskali możliwość powrotu do zawodu po "sprzedaniu" swoich współpracowników i przyznaniu się do winy. Marquez był jedynie skłonny zgodzić się na testy USADA, które jednak nie satysfakcjonowały Bradleya. Tim zaproponował więc, że badać zawodników mogą obydwie organizacje. Meksykanin kategorycznie wykluczył taką możliwość.

- Powiedziałem, że godzę się na jego testy, ale przeprowadzimy też te proponowane przeze mnie. Chciałem, żebyśmy obydwaj byli badani przez USADA i VADA. Marquez zgodził się na to podczas HBO Face Off u Maxa Kellermana, ale to zostało wycięte i nikt nie zobaczył tego w telewizji. Właśnie tak, wycięli to z odcinka. Marquez się zgodził, bo Max poruszył ten temat. Powiedział, że ja jestem gotowy zrobić dwa testy dla naszego bezpieczeństwa i zapytał, czy Marquez zrobi to samo. Zgodził się, powiedział "tak". Kilka tygodni później się wycofał. Właśnie wtedy weszła Komisja Sportowa Stanu Nevada. To oni uratowali walkę - tłumaczy Bradley, który chciał zrezygnować z walki, gdy Marquez odmówił przeprowadzenia testów.

- Dla mnie całe to g**** jest podejrzane - dodaje "Desert Storm". - Nie obchodzi mnie, co mówią inni. Nie powiem, że on coś bierze, bo zaraz pozwałby mnie do sądu, ale za dużo tu niewiadomych.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: derfelcadarn
Data: 09-10-2013 16:41:04 
po co badania,wystarczy spojrzeć na marqueza,nagle w wieku 40 lat stał się tysonem
 Autor komentarza: DanseMacabre
Data: 09-10-2013 17:07:02 
Powiedział Bradley ktory je same warzywka a wyglada jak Holy z 92.
 Autor komentarza: Sugar78
Data: 09-10-2013 17:21:21 
Panowie Wy na serio myslicie ze doping w boksie na tym poziomie sprowadza sie do zbudowania masy miesniowej?
 Autor komentarza: DanseMacabre
Data: 09-10-2013 18:11:18 
Sugar78
W jakimś stopniu napewno bo za wuj nie uwierze Bradley zbudował taka muskulature na diecie weganskiej.
 Autor komentarza: DanseMacabre
Data: 09-10-2013 18:11:28 
Sugar78
W jakimś stopniu napewno bo za wuj nie uwierze ze Bradley zbudował taka muskulature na diecie weganskiej.
 Autor komentarza: RSC2
Data: 09-10-2013 18:20:03 
Między VADA a USADA nie ma większej różnicy.
Poza taką , że VADA jest finansowana przez wiele państw a USADA utrzymuje się z pieniędzy które sama zarobi i jurysdykcja tej organizacji obejmuje jedynie USA.

VADA ma zdecydowanie gorszą reputację.
 Autor komentarza: Adih4sh
Data: 09-10-2013 19:18:09 
Mógł zbudować na diecie wegańskiej bo po każdym posiłku był gainer.
 Autor komentarza: DanseMacabre
Data: 09-10-2013 20:17:41 
Adih4sh
I co z tego ze gainer?Gainer to tylko uzupelnienie diety cos na zasadzie posilku w proszku kiedy niemamy czasu lub mozliwosci na posilek.Gainer nigdy nie zastapi prawdziwego posilku i nieda takich efektow jak u pustynnej burzy.Pozatym niewiem jak to mialobyc mozliwe zbudowanie takich miesni bez miesa i produktow pochodzenia zwierzecego po prostu niewiem.
 Autor komentarza: Sugar78
Data: 09-10-2013 21:14:45 
1)Oczywiscie ze mogl zbudowac te muskulature Obecnie jest jakas moda na wlasnie weganski bodybuilding - znajdziesz w sieci i mysle ze sie bardzo zdziwisz

2)Na dodatek on tej diety uzywa tylko w cyklu treningowym.

3)Muskulature zreszta to on ma od czasow amatorskich gdzie wazyl chyba albo wiecej albo tyle samo co obecnie

4)Nie twierdze oczywiscie ze nie koksuje ale nie ma to nic wspolnego z weganska dieta. A jesli ma to moze koksowac dzieki niej mniej bo z tego co on sam mowi poprawia ona regeneracje i gospodarke energia
 Autor komentarza: cut
Data: 09-10-2013 21:18:46 
ja pierdole zarty sobie stroicie czy jak? marquez bierze jakies göwno i to jak pojebany, nie ma zadnego treningu ktöry rob z ciebie jebanego potwora, ajk on teraz wyglada, wlosy rosna, jakis wielki jest, zyla na zyle, wysuszony, na twarzy tez jakis mocniejszy, jak sylwek.
 Autor komentarza: canuck
Data: 10-10-2013 05:28:38 
Ten Wawrzyk to ma dobrze. Z jego fizkultura, nie bedzie nawet podejrzewany, ze pije Gatorade po treningu!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.