'WŁADIMIR NA DOBREJ DRODZE DO ZŁOTA W RIO'

Po zwycięskim pojedynku Władimira Kliczki (61-3, 51 KO) z Aleksandrem Powietkinem (26-1, 18 KO) w Moskwie na pytania Przemka Osiaka z "Przeglądu Sportowego" odpowiedział starszy ze słynnych ukraińskich braci, Witalij Kliczko (45-2, 41 KO). O swoim powrocie na ring i obronie tytułu WBC nie chciał wiele mówić, ale okazał się o wiele bardziej rozmowny, gdy zapytaliśmy o sportową przyszłość młodszego brata.

Zobaczymy jeszcze pana na ringu?
Witalij Kliczko:
Sądzę, że o moich sportowych planach będziemy mogli poinformować dziennikarzy w najbliższym czasie.

A jeśli prezydent WBC Jose Sulaiman powiedziałby panu: "Witalij, możesz walczyć z obowiązkowym pretendentem Bermane'em Stiverne'em albo z Davidem Haye'em", to kogo by pan wybrał?
Witalij Kliczko:
Bardzo nie lubię zajmować się spekulacjami, a to pytanie się z nimi wiąże.

Walkę z Aleksandrem Powiektinem zaliczyłby pan do najtrudniejszych w karierze pańskiego brata?
Witalij Kliczko:
Nie mam wątpliwości, że była to dla niego trudna walka. Pomimo iż Powietkin okazał się bardzo poważnym przeciwnikiem, z ogromnym potencjałem i z kolosalną wolą zwycięstwa, Władimir był o klasę lepszy i potrafił zdominować go w każdej z dwunastu rund. Był lepszy technicznie, zadał więcej groźnych uderzeń, jego boks był elegantszy i nawet ci, którzy niespecjalnie znają się na boksie, dostrzegli tę estetykę.

Czy mimo wszystko od Powietkina nie powinniśmy oczekiwać w takiej walce więcej? Zaskakującej strategii, technicznych niespodzianek?
Witalij Kliczko:
Jest wprost przeciwnie. Nie spodziewałem się, że zaprezentuje się tak dobrze pod względem kondycyjnym, że okaże się tak odporny. Nie sądziliśmy, że należące przecież do najpotężniejszych na świecie ciosy Władimira będzie w stanie tak dzielnie wytrzymać. Aleksander przegrał walkę, ale wygrał serca milionów kibiców. Właśnie na takie starcia czekają kibice. Dlatego nie wykluczam, że jeśli za jakiś czas znowu wzrośnie zainteresowanie wokół tego pojedynku, Władimir i Powietkin zmierzą się ponownie.

Niedawno drugi trener pańskiego brata James Ali Bashir powiedział mi, że gdyby Władimir tylko zechciał, na najwyższym poziomie mógłby walczyć do 44. roku życia.
Witalij Kliczko:
Sądzę, że jeśli wszystko będzie szło tak dobrze jak dotychczas, to mógłby boksować i do pięćdziesiątki (śmiech).

Bierzecie pod uwagę start Władimira na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro?
Witalij Kliczko:
Rozmawiałem o tym z bratem i sądzimy, że to dobry pomysł. Mistrz olimpijski z Atlanty sięga po drugie złoto po dwudziestu latach, w 2016 roku? Dlaczego nie? W formie, którą obecnie prezentuje, byłby na najlepszej drodze, żeby ponownie zostać mistrzem olimpijskim. A przecież historia jeszcze nie zna takiego przypadku!

Na ringu olimpijskim walka trwa jedynie trzy rundy. Ze sportowego punktu widzenia nie stanowiłoby to problemu?
Witalij Kliczko:
Władimir posiada duże doświadczenie nie tylko z zawodowego, ale i z amatorskiego ringu. Jeśli więc nie pojawią się żadne przeszkody, na pewno będziemy rozważać udział brata na igrzyskach. A jaka będzie decyzja? To już będzie zależało wyłącznie od Władimira.

Nadchodzi czas obowiązkowych obron tytułów WBO oraz IBF, a pretendentami mają zostać Denis Bojcow i Kubrat Pulew. Mieliby większe szanse na zwycięstwo z Władimirem niż Powietkin?
Witalij Kliczko:
Jestem przekonany, że obecnie Władimira nie byłby w stanie pokonać żaden pięściarz na świecie. Brat jest najsilniejszy w całej stawce i nie widzę zawodnika, który w najbliższym okresie mógłby się mu przeciwstawić i odebrać tytuły mistrzowskie.

A rosły Deontay Wilder, jeśli niebawem okazałoby się, że potrafi się bronić tak samo dobrze jak atakować?
Witalij Kliczko:
Boks to skomplikowana dyscyplina. Aby osiągnąć sukces, nie wystarczy mocny cios i wysoka mobilność. Potrzeba też szczelnej obrony, dobrej kondycji, a przede wszystkim wielkiego doświadczenia. Tylko mając w arsenale wszystkie te elementy można znaleźć się na szczycie.

Jak wiele Władimir zawdzięcza Emanuelowi Stewardowi?
Witalij Kliczko:
Emanuel był wielkim trenerem i reanimował Władimira, kiedy wszyscy eksperci zdążyli już powiedzieć, że nie ma w tym sporcie przyszłości.

Po śmierci Stewarda jego pierwszym trenerem został Jonathon Banks. Dostrzega pan jakieś różnice w treningu?
Witalij Kliczko:
Władimir jest dziś niezwykle doświadczony i doskonale wie, co powinien robić. Jonathon przez wiele lat podpatrywał Stewarda. Dziś to on pracuje jako trener, jednak można powiedzieć, że jest bardziej asystentem Władimira niż głównym szkoleniowcem.

Przegląd Sportowy >>>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MagicFighter
Data: 08-10-2013 14:23:50 
"jego boks był elegantszy"
Ty ruska szumowina , wypierdalajcie z tego sportu jak najszybciej , i niech boks będzie taki jak dawniej.
 Autor komentarza: iwoiwo
Data: 08-10-2013 14:27:35 
To nie jest sprawiedliwe. Żaden zawodowiec, nie powinien walczyć na Olimpiadzie, a już na pewno nie mistrz świata. Jakie szanse z nim mogą mieć amatorzy?
 Autor komentarza: Matitbg91
Data: 08-10-2013 14:28:19 
weźcie już tego Władymira z tego sportu, zanim go dobije do końca :(
 Autor komentarza: DanseMacabre
Data: 08-10-2013 14:30:26 
Śmiech,Witalij urodzony polityk...
 Autor komentarza: Clevland
Data: 08-10-2013 14:30:49 
Władmimir na olimpiadzie?

Szkoda zdrowia amatorów.
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 08-10-2013 14:31:27 
Tak Władziu, bij niedoświadczonych zawodników, spierdol im karierę. Taki z Ciebie mistrz!
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 08-10-2013 14:33:24 
Autor komentarza: Clevland Data: 08-10-2013 14:30:49 Władmimir na olimpiadzie?

Szkoda zdrowia amatorów.

Ja się zastanawiam nad moralnością takiego startu na IO w 2016! Przecież Władymir będzie miał wtedy 40 lat! On będzie obejmował i przytulał w ringu dzieci!
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 08-10-2013 14:34:55 
NietrzezwyTomasz

Hahaha. Toż to zakrawa na pedofilię :)
 Autor komentarza: Jablo
Data: 08-10-2013 14:38:18 
Start na IO wydaje się być beznadziejny. Ale gdyby obecnie w amatorce boksował ktoś pokroju Felixa Savona to byłoby ciekawie.
 Autor komentarza: Miro
Data: 08-10-2013 14:38:44 
No to już mamy rozwiązanie zagadki, dlaczego Władymir nie dążył do znokautowania Saszy.W perspektywie walka rewanżowa, może teraz z Vitalijem i kolejne 17 mln rodzina Kliczko musi przytulić. No bo drugi braciszek nie może być poszkodowany finansowo w stosunku do młodszego brata. Ale biznesik wspólnie prowadzą. Tak więc nie narażać się kibicom Povietkina wygraną przez nokaut, tylko stwarzać pozory, że przeciwnik jest bardzo nie wygodny i ciężki do ustrzelenia a więc należy mu się rewanż. W rewanżu przepraszam , ale Sasza podrośnie, zwiększy zasięg rąk ? Ej, ci bracia Kliczko, kasa i nic więcej. Mają w nosie emocje dla kibiców. Niech wreszcie znikną a wówczas zaczną się bitwy a nie pozory bokserów, którzy będą chcieli zasiąść na tronie po braciach Kliczko. Najlepiej niech obydwaj razem odejdą w tym samym czasie na emeryturę. Skończy się żałosny spektakl pod nazwą "bracia Kliczko".
 Autor komentarza: Imperator
Data: 08-10-2013 14:39:24 
No co Wy ludzie. Przecież mistrzowi się nie odmawia. Chłopisko ciężko pracuje tyle lat to i chciałby spróbować sił na IO.

Apel do Władymira: Idź Władziu, idź Ty Nasz mistrzu. Urwij wszystkim swoim rywalom głowy przy samym korpusie. Pokarz tym chłystkom co to mają czelność stanąć z Tobą w ringu gdzie raki zimują. Tys jedyny, Tyś najlepszy, Tyś jest niczym Zeus na tronie. Pokarz jaja - zniszcz każdego.

Pfff...
 Autor komentarza: DanseMacabre
Data: 08-10-2013 14:39:33 
Kliczko to bezwstydnicy tak Witek jak i Wladek.Jeden trzyma pas tak z kaprysu i blokuje innych a Wladkowsky zgrywa wielkiego czempiona a w latach 90 bylby tylko jednym z wielu taka prawda.A wystep Kliczki w Rio to byloby totalne dno z jego strony...
 Autor komentarza: NaCelowniku
Data: 08-10-2013 14:41:44 
Na IO za wieszanie się i łapkę na czole przeciwnika dostanie dyskwalifikacje.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 08-10-2013 14:44:07 
Autor komentarza: NaCelowniku Data: 08-10-2013 14:41:44 Na IO za wieszanie się i łapkę na czole przeciwnika dostanie dyskwalifikacje.

Maszynki będą obsługiwać między innymi CJ Ross i Leszek Jankowiak, a w ringu nad wszystkim czuwał będzie niezastąpiony Luis Pabon!
 Autor komentarza: Miro
Data: 08-10-2013 14:44:55 
Władymir jest świadomy, że w pamięci kibiców nie zagości na równi z największymi bokserami w dziejach HW a więc musi się czymś wyróżnić, w czym dawni mistrzowie świata mu nie dorównają. A więc pomysł z olimpiadą.I wówczas będzie się pyszałkowato szczycił "jestem największy"
 Autor komentarza: Matitbg91
Data: 08-10-2013 14:47:20 
Podsumowując swoje wcześniejsze wypociny

A ja tam się zgadzam z artykułem.

Wczoraj ok 1 w nocy była powtórka tej "walki" Oglądając 7 rundę myślałem, że się porzygam, przypomnijcie ją sobie:

37 minuta: http://www.youtube.com/watch?v=CWuer02OYhg

Jak można kurwa tak walczyć, no naprawdę nie rozumiem tego czy ten człowiek ( Władzia) jest naprawdę taką pizdą i nie umie już inaczej? To ma być mistrz świata 4 federacji? To ja dziękuję za takie walki, wiele bardziej emocjonujące są już walki prospektów, tam przynajmneij niema wbiegania w przeciwnika całym ciałem, wieszania się na przeciwniku, do tego to spychanie łokciem i przedramieniem- naprawdę kurwa Władek Piczko zajebisty wojownik, twardziel.

Naprawdę nikomu tak nie życzę porażki jak temu nudziarzowi, bardzo dobrze, że publika go tak wygwizdała i musiał skrócić swoje przemówienie w którym zapewne chciał napomnieć, że taki jest boks, że spotkało się dwóch wojowników etc

Niestety Panno Władziu, zabijasz ten sport, obejrzyj sobie boks z lat chociażby 80-90 (że nie wspomnę o wcześniejszych) tam były wojny, prawdziwa walka, wymiany i widowisko.

W goóle nie rozumiem czemu Povetkin był taki grzeczny po tyle faulach wieszaniach się itp, ja bym na jego miescu bardzo protestował, też walczył nieczysto, przewracał Włada jak Chambers, uderzał z głowy, nerwy by mi nie wytrzymały bo od samego patrzenia na tą walkę dostawałem po prostu kurwicy. Ze mną tą walkę oglądało dwóch laików bokserskich i wstydziłem się, że namówiłem ich na taką "walkę" pytali mnie czy to ma być ten mistrz/dominator? Naprawdę wstyd miałem nadzieję, że po takim okresie przygotowawczym jaki miał wład naprawdę da jakąś w końcu ładną dla oka walkę, ale nie musiało być wieszanie, klinczowanie, spychanie czyli tak jak kurwa zawsze nawet z dziadkiem thompsonem czy tysonem Mormeckiem. Niech ten człowiek już odejdzie z boksu zanim większość ludzi przerzuci się na MMA

Naprawde Władymira Piczkowa jak dla mnie będzie zaraz obok Ruiza najnudniejszym mistrzem hv, bo nie chodzi o to, że wszystkich odprawia tylko o to w jaki sposób ich odprawia- nie czystą walką, spektakularnymi nokautami tylko tym pieprzonym wieszaniem się, ściąganiem, wlatywaniem całym ciałem na przeciwnika i klinczami.
 Autor komentarza: Sajnal11
Data: 08-10-2013 14:50:30 
,,Właśnie na takie starcia czekają kibice'' No faktycznie,ta walka byla tak emocjonujaca ze strony Kliczki ze powinni zrobic razem trylogie aby dopełnilo sie niesamowite dziedzictwo jakie pozostawi po sobie pan Wladimir
 Autor komentarza: voutan
Data: 08-10-2013 14:55:37 
Władimir powinien wystartować w zapasach, tam też miałby duże szanse na złoto. Oglądając w jaki sposób Kliczko unikał walki wskakując z klinczami na Powietkina odniosłem wrażenie, że przebić go pod względem antyboksu może jedynie jakiś cyrkowiec-akrobata, który będzie od czasu do czasu zadawał lewy prosty, a później robił jakieś fikołki, unikając tym walki i ciosów przeciwnika.
 Autor komentarza: ShaneMosley150
Data: 08-10-2013 14:56:23 
przeciez on wymorduje tych amatorow
 Autor komentarza: Homer
Data: 08-10-2013 15:05:29 
w razie startu Władymira na IO, większość jego fanów(tych ogarniętych) odwróci się od niego. to by było nie fair. bardzo nie fair, wobec młodziutkich amatorów..
 Autor komentarza: wojadzer
Data: 08-10-2013 15:13:16 
"jego boks był elegantszy i nawet ci, którzy niespecjalnie znają się na boksie, dostrzegli tę estetykę. "

Zgadzam sie w zupelnosciz tym podsumowaniem. Nalezy jeszcze dodac ze Wladymir walczyl z wybitym obojczykiem oraz zlamana prawda reka a pomimo to i tak dal tak wspaniale rade!
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 08-10-2013 15:24:08 
Autor komentarza: wojadzer Data: 08-10-2013 15:13:16
Nalezy jeszcze dodac ze Wladymir walczyl z wybitym obojczykiem oraz zlamana prawda reka a pomimo to i tak dal tak wspaniale rade!
Dokładnie, nie ma co dyskutować z faktami, jeden z rosyjskich fotoreporterów, który stał przy ringu zrobił wykonał poniższe zdjęcie i podsłuchał obydwu bokserów:

http://ifotos.pl/zobacz/WladJPG_nsshxhr.JPG/
 Autor komentarza: Artur1969
Data: 08-10-2013 15:32:17 
Krótko:

rzygać mi się chce czytając te wypociny...
 Autor komentarza: Matitbg91
Data: 08-10-2013 15:39:13 
A mi się chce rzygać oglądając jego walki ;)
 Autor komentarza: shirley89
Data: 08-10-2013 15:46:12 
blackdog to wojadzer-to ta sama osoba, zalozyl konta dwa i pisze sam do siebie, ubostwia kliczkow celowo,zebyscie odpisywali, zatem ignorujmy trolla ok?
 Autor komentarza: BlackDcg
Data: 08-10-2013 15:58:36 
Zgadzam się z Witalijem on nigdy nikogo nie skłamał. Bracia Kliczko to najlepsi miszczowie w historii boksu...lllol...
 Autor komentarza: gemba
Data: 08-10-2013 16:02:30 
sa mistrzai i ciesze sie z tego wladek lej wszystkich super.a vitek trzymaj pas jak najdluzej.ja ich bardzo lubie .tak trzymac bracia.ostatni wielcy mistrzowie tej kategorii.wielkie brawa dla was!!!!!!!!!!!!!!!
 Autor komentarza: BlackDcg
Data: 08-10-2013 16:06:19 
Władimir powinien dostać szanse ponownego wystenpu na Olimpiadzie gdyż to byłoby wspaniałym ukoronowaniem i zwieńczeniem wieloletniej, barwnej, utytułowanej i pełnej emocjonujących walk kariery najlepszego championa w historii...lol...
 Autor komentarza: atmel
Data: 08-10-2013 16:21:28 
Ktoś podliczy ile razy łącznie Wałdimir popełnił fauli podczas tej walki oraz ile czasu Powietkin był z ich powodu "unieruchomiony"?
///
Mała uwaga do niektórych - nie nazywajcie Kliczków "ruskimi" bo to Ukraińcy są a różnica jest kolosalna .
 Autor komentarza: atmel
Data: 08-10-2013 16:25:37 
gemba
Data: 08-10-2013 16:02:30
sa mistrzai i ciesze sie z tego wladek lej wszystkich super.a vitek trzymaj pas jak najdluzej.ja ich bardzo lubie .tak trzymac bracia.ostatni wielcy mistrzowie tej kategorii.wielkie brawa dla was!!!!!!!!!!!!!!!
///
Ja i nie lubie , określenie "nie lubie " jest w zasadzie niewłaściwe .
 Autor komentarza: atmel
Data: 08-10-2013 16:26:07 
*ich
 Autor komentarza: Miro
Data: 08-10-2013 16:29:01 
Kochani braciszkowie , jak się będą wspierać ,jak sobie kadzić a ogólnie żal dupę ściska.Władymir pokazuje w swoich walkach, że on chyba nie lubi boksu, nie lubi bijatyki, nie lubi ponoszenia ryzyka, nie chce się narażać. On w ogóle pomylił chyba dziedzinę sportu. Powinien może grać w szachy, w tenis stołowy ,który tak uwielbia. W ogóle czy tacy ugrzecznieni, wyedukowani panowie jak dr bracia Kliczko pasują do boksu. Oni chyba wiedzą, że boks to jest dla nich sposób na wielką kasę ale też myślę, że oni są świadomi, że wykształcony, elokwentny kulturalny i biegle władający kilkoma językami człowiek i do tego nie chcący zrobić krzywdy drugiemu człowiekowi nie powinien włazić do ringu ,tylko w życiu zajmować się czymś innym. Że takiemu człowiekowi to urąga, bo oni są z tej"lepszej" gliny. Powiedzcie, który w przeszłości z "czarnych" mistrzów byłby taki ugrzeczniony i nie zareagował by na taką potwarz w ringu jak splunięcie w twarz Władymirowi przez Chisorę czy spoliczkowanie Vitalija przez Chisorę. No nie wyobrażam sobie gdyby coś takiego miało spotkać Tysona, Aliego, Fraziera czy Lewisa. Brak reakcji na złe zachowanie to jest przyzwolenie na takie zachowanie w przyszłości a nie wykazanie się stalowymi nerwami i wyższością swojej kultury osobistej. Władek powinien "wyjebać" Chisorze na poczekaniu, najwyżej nie doszło by do walki. Trzeba mieć jak honor i bronić honoru a nie pilnować szmalu tylko.Chisora by nie zarobił kasy a Vitalij by jakoś przeżył bez przypływu nowej gotówki a brak zdecydowanej reakcji powoduje, że Ukraińcy robią się jałowi i mało wiarygodni w tym co gadają. Tak samo z obrażaniem rodziny Kliczko przez Heya, z tymi zdjęciami z odciętą głową Władymira. Miała być taka kara w ringu. I co ? Gawno. Jak by Władymir miał jaja to by poszedł na chama w bijatykę ringową, żeby tylko pokazać numer buta Heya zgromadzonym kibicom. A tak walczył, żeby przypadkiem nie narazić swojej buźki na zadrapanie.Mam już dość tych ugrzecznionych mistrzów w ringu.Słowa nie mają pokrycia w czynach.Najwyższa pora na zmiany. Niech wreszcie na tej planecie objawi się jakiś bokser, który wyśle braci na emerytury.No kuźwa to jest majstersztyk w wykonaniu Ukraińców. Nie pokazują nic zajebistego w ringu a wychodzi na to jakby byli obdarzeni największym talentem i inteligencją z pośród bokserów z kat HW boksujących na naszej planecie. A jednocześnie boksują tak brzydko lecz skutecznie.Pokazują, że można boksować nijak i ciągle być niepokonanym.Dziennikarze zajmujący się boksem powinni zrobić dogłębną analizę jakie cechy musi posiadać bokser, żeby zdetronizować Kliczków.I takiego trzeba szukać, bo bracia ,szczególnie Władymir niszczą boks poprzez swoją taktykę antyboksu.
 Autor komentarza: myyyk
Data: 08-10-2013 16:30:34 
We wszystkich (może prawie wszystkich) sportach starty honorowe i zawodowe przeplatają się w karierze tych samych sportowców. Lekkoatleci mają Złota Ligę (za kasę, zawodową) i mistrzostwa kontynentów, świata czy Olimpiadę. Skoczkowie narciarscy czy biegacze Puchar Świata, gdzie się po prostu zarabia. Piłkarze poza reprezentacją grają zawodowo w klubach. I tak można bez końca wymieniać (siatkarze, żużlowcy, kolaże itd). Tylko w boksie takie dziadowanie amatorów, bo każdy wie, że prawdziwe walki są w "zawodowstwie", a z kolei zawodowców już się nie uważa w pełni za sportowców, tylko trochę za show manów, kontrola anty-doppingowa jest dyskusyjna, walki ustawiane. w ten sposób traci i boks zawodowy, i amatorski, a dyscyplina schodzi na psy.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 08-10-2013 16:32:02 
No to jak Wolodia wystąpi na olimpiadzie,to jego rywale będą się już tylko nadawali na paraolimpiade.Niestety

A tak na serio to ten pomysł K2 na Wladka w Rio jest dla mnie kolejnym dowodem na desperackie budowanie legendy Wolidii.Historia pokazuje ze to się robi super walkami,a nie biciem amatorów i kreceniem filmów o samym sobie...
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 08-10-2013 16:51:38 
Witek ma rację, "historia nie zna jeszcze takiego przypadku".
Takiego smrodu bowiem jeszcze nie było, ci goście nie mają wstydu i umiaru.
 Autor komentarza: Adih4sh
Data: 08-10-2013 16:52:12 
Andrewsky: Nie dasz się nie lubieć. Potrafisz zkwintować.
 Autor komentarza: atmel
Data: 08-10-2013 16:55:47 
Ktoś niedawno bardzo fajnie napisał ="ich działalność nosi znamiona przestępcze ".
 Autor komentarza: Adih4sh
Data: 08-10-2013 16:57:23 
Atmel: Ja bym raczej powiedział: debilizm i idiotyzm.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 08-10-2013 16:57:50 
Adih4sh
Staram sie jak moge:)
 Autor komentarza: atmel
Data: 08-10-2013 17:10:38 
Adih4sh
Data: 08-10-2013 16:57:23
Atmel: Ja bym raczej powiedział: debilizm i idiotyzm.
///
Wszystko zależy od wewnętrznych wartości danej osoby , jedni w tym dostrzegą elementy prawdziwe a anni tylko debilizm i idiotyzm .Ocena należy do oceniającego i tego jak był wychowany .Ludzie są zdolni robić niemalże wszystko .ODP. idioty ? może debila ?
 Autor komentarza: BlackDcg
Data: 08-10-2013 18:18:40 
@atmel

A cóż w nich niby przestępczego? To iż mają własną grupę promotorską, że są miszczami świata wagi ciężkiej, że deklasują każdego jak leci łącznie z Haye'm, Povetkinem, Chisorą, pijaczkiem z gór, Wachem i Thompsonem? To iż nikt nie ma z nimi szans? To iż chwalą każdego przeciwnika okazując mu szacunek i doceniając wolę walki przeciwnika? To iż zarabiają uczciwie na wygranych walkach? To iż to telewizja RTL się o nich bije a nie oni o nią? To iż Vitali startuje w polityce, gdyż chce zmienić sytuację w tym kraju na lepszą? To iż udzielają się społecznie i charytatywnie i pomagają chorym dzieciom? To iż Vitali otworzył kilkadziesiąt placów zabaw na Ukrainie? To iż bracia są uczciwi i szczerzy? Good 4 u dude...lol...
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 08-10-2013 18:49:05 
Ja to mam takie wrażenie, że Vitek to se kpi w żywe oczy:

"Władimir był o klasę lepszy i potrafił zdominować go w każdej z dwunastu rund. Był lepszy technicznie, zadał więcej groźnych uderzeń, jego boks był elegantszy i nawet ci, którzy niespecjalnie znają się na boksie, dostrzegli tę ESTETYKĘ."

HAHAHAHAHHAHAHAHAHA

"Właśnie na takie starcia czekają kibice." - a to jest już obraza mojej (i nie tylko mojej) inteligencji, bo jak on może mówić takie rzeczy, no kurwa!?

"Bierzecie pod uwagę start Władimira na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro?
Witalij Kliczko: Rozmawiałem o tym z bratem i sądzimy, że to dobry pomysł." - jeśli Władek wystąpi na IO to będzie po prostu chamstwo.
 Autor komentarza: BlackDcg
Data: 08-10-2013 18:58:10 
Gadanie iż bracia Kliczko to słabi miszczowie to taka propaganda jak to iż Lech Wałęsa obalił komunizm w Polsce, a wiadomo że to Jarosław Kaczyński zrobił...lol...
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 08-10-2013 19:06:30 
Zgadzam się, że uczestnictwo bokserów zawodowych do 40tki i konfrontacja ich z amatorami to pomysł zagrażający zdrowiu tych młodych amatorów.
Bokser ewoluuje, nabiera doświadczenia z wiekiem i przebytymi wojnami w ringu, lata profesjonalnego wsparcia w postaci różnorakich specjalistów również sprawiają, że bokserzy stają się lepsi. I to wszystko przeciwstawić młodziakom, którzy do tej pory walczyli w kaskach po trzy rundy?
 Autor komentarza: atmel
Data: 08-10-2013 19:11:38 
BlackDcg
Data: 08-10-2013 18:18:40
@atmel

A cóż w nich niby przestępczego?
...
sorki ale to sprawa dla odpowiednich komisji a potem prokuratorów a nie dla mnie !
 Autor komentarza: atmel
Data: 08-10-2013 19:17:12 
sama kwestia dlaczego Władimir oszczędził Powietkina , gdyby to było zamierzone i gdyby to udowodniono jest podstawą do Wielomilionowych grzywn wraz z innymi bardzo poważnym i sankcjami .Jest takie powiedzienie że prawo jest tylko na tych biednych tworzone przez bogatych ,więc prawdopodobnie działalność Kliczków ujdzie im płazem .
 Autor komentarza: atmel
Data: 08-10-2013 19:21:45 
BlackDcg
Czemu piszesz pod nickiem imitującym nick innego znanego usera na forum? Czy musisz tak ,czy tez to zamierzone jest ?
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 08-10-2013 19:23:43 
Atmel

Prosze Cię, nie zaczynaj ponownie dyskusji o nicku. Przecież to jest inny nick niż BlackDog.

Nie wpadajmy w histerię.
 Autor komentarza: BlackDcg
Data: 08-10-2013 19:29:33 
@atmel

Jak tylko zechcę to mogę mieć nick atnnel, baq, WIATRAKRK, mijan1899, Pykaty czy jakikolwiek a nic nikomu do tego. Nie dyskutuję czy to jest moralne, etyczne czy kulturalne, gdyż to już inna kwestia podlegająca wszelakim dyskusjom. Jednakże nie ma nic w tym niezgodnego z prawem czy nawet z regulaminem, gdyż każdy użytkownik może mieć taki nick jaki tylko zechce, pod warunkiem iż nie ma w nim wulgaryzmów. Czy w wyrazie BlackDcg są wulgaryzmy?

Rozumiem iż jeśli ustawiłbym sobie nick "CzarnaSuka" to mogło być to jeszcze uznanę za jakąś obraźliwą aluzję w kierunku BlackDoga, jednak mój obecny nick nie powinien go w jakikolwiek sposób urażać gdyż między wyrazami DOG a DCG jest spora różnica...lol...
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 08-10-2013 19:31:27 
Miro:

"Oni chyba wiedzą, że boks to jest dla nich sposób na wielką kasę ale też myślę, że oni są świadomi, że wykształcony, elokwentny kulturalny i biegle władający kilkoma językami człowiek i do tego nie chcący zrobić krzywdy drugiemu człowiekowi nie powinien włazić do ringu ,tylko w życiu zajmować się czymś innym."

Co Ty pleciesz?! Nie chcący zrobić krzywdy drugiemu człowiekowi?!...
Toż to są, jak na Ukraińców skądinąd przystało, sadyści. Przypomnij sobie walkę Witolda Z Briggsem. Albo obejrzyj siódmą rundę walki z Povetkinem. Przytrzymywanie głowy i bicie podbródkowymi. Wszelkie możliwe faule, żeby zniszczyć przeciwnika. Przed walką pochwały, w walce dzikie okrucieństwo ograniczone jedynie hipokryzją. Dobrze to ktoś zauważył. Haye miał dostać nauczkę i nic nie było. Povetkin nasłuchał się komplementów, a w ringu o mało co, a by został skopany na ziemi. Typowa postawa tchórza, sadysty, osobnika wyzutego z honoru.

Starszy brat, to oczywiście też najwyższy poziom wynaturzenia:

"jego boks był elegantszy i nawet ci, którzy niespecjalnie znają się na boksie, dostrzegli tę estetykę."

Tą świnia się chyba rzeczywiście przymierza do koryta, bo zdolność łgania w żywe oczy na najwyższym poziomie.
 Autor komentarza: tomek9876
Data: 08-10-2013 19:42:44 
Jedyni którzy mogą zagrozić Kliczce to na ten moment:
1.Haye
2.Chisora
3.Wilder
4.Stiverne

Haye i Stiverne się pewnie zajmie Witalij żeby Vladzio miał łatwiej,myślę że Ci powyżej mogą narobić kłopotów,gdyby Chisora miał mocny cios jak Haye to moim zdaniem wygrałby z Władimirem,on by się nie dawał tak głupio faulować.Każdy z tych walk byłaby emocjonująca.
Realnie patrząc to następny pewnie będzie Boytsov i Pulev.
Nadal liczę na grubaska Ruiza.
 Autor komentarza: atmel
Data: 08-10-2013 20:19:45 
tomek9876
Data: 08-10-2013 19:42:44
hmm , dokładnie tak samo widze taką liste .Haye nr1 z tych którzy mogliby zdetronizować .
 Autor komentarza: atmel
Data: 08-10-2013 20:43:01 
BlackDcg
Data: 08-10-2013 19:29:33
@atmel

Jak tylko zechcę to mogę mieć nick atnnel, baq, WIATRAKRK,
///
to mi wystarczy , wybacz ale nie będe z tobą rozmawiał dopuki nie będziesz respektował uczciwych zasad na forum .
 Autor komentarza: amatuk
Data: 08-10-2013 20:47:57 
Jak patrze na ich twarze na zdjeciu powyzej to tylko jedno slowo cisnie mi sie na usta: ZSSR
 Autor komentarza: Matitbg91
Data: 08-10-2013 21:42:57 
Autor komentarza: beniaminGT
w 100% popieram
 Autor komentarza: BlackDcg
Data: 08-10-2013 22:52:37 
@atmel

To iż Ty ich nie przestrzegasz wypisując takież głupoty i zarzucając mi podszywanie się pod innych użytkowników, nie znaczy iż ja robię tk samo. Nie mierz wszystkich swoją miarką...lol...
 Autor komentarza: Dominic
Data: 09-10-2013 01:32:02 
Gdyby Władek wystąpił na olimpiadzie w Rio to by to była profanacja boksu !
Za Władem stoi doświadczenie i mega zaplecze to nie byłoby fair !
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.