JAKIE BĘDZIE DZIEDZICTWO KLICZKÓW?

W historii zawodowego boksu tylko trzem pięściarzom udało się zakończyć karierę będąc w posiadaniu tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Pierwszy był Gene Tunney, który rozstał się z ringiem jako mistrz świata wszechwag w 1928 roku. Kolejny to Rocky Marciano, który zawiesił rękawice na kołku ponad ćwierć wieku później, w 1956 roku. Ostatnim, któremu udała się ta sztuka był Lennox Lewis, kończący karierę dziesięć lat temu, po walce z Witalijem Kliczką. No właśnie - ten felieton chciałbym poświęcić Witalijowi oraz jego bratu Władimirowi Kliczce. I mistrzowskiemu dziedzictwu, które zostawią po sobie w historii zawodowego boksu.

Starszy z ukraińskich braci zakończy karierę zapewne w przyszłym roku i skoncentruje się na walce o prezydenturę w swoim kraju. Młodszy poboksuje jeszcze pewnie parę lat i również odejdzie na sportową emeryturę. Obaj jak wszystko na to wskazuje dołączą do elitarnego grona pięściarzy, którzy zakończyli kariery będąc mistrzami wszechwag. Obaj będą zaliczani do grona dziesięciu najlepszych "ciężkich" w historii zawodowego boksu. Bez wątpienia zdominowali współczesną wagę ciężką. Nikt nie jest w stanie im zagrozić. Aleksander Powietkin dał z siebie wszystko wczoraj na moskiewskim ringu, ale nawet to nie wystarczyło, aby pokonać Władimira, który wygrałby również bez wydatnej (niestety...) pomocy sędziego Pabona.

Jest jednak coś, co sprawia, że tych największych w historii wspominamy w sposób szczególny. Mistrzowskie dziedzictwo, które czyni ich niezapomnianymi i powoduje, że wciąż wracamy do ich walk, dyskutujemy ich przebieg i często emocjonujemy się tak, jakbyśmy widzieli pierwszy raz. Chcielibyście obejrzeć jeszcze raz wczorajszą walkę Kliczki z Powietkinem...?

Tunney został zapamiętany jako pierwszy, który odszedł w glorii mistrza, odbierając wcześniej pas i kończąc karierę wspaniałego i bardzo popularnego Jacka Dempseya. Marciano miał za sobą świetne walki z Walcottem i Charlesem, widowiskowy styl ringowego zabijaki i legendę jedynego niepokonanego mistrza w historii boksu, do którego rekordu wciąż próbują dorównać kolejne gwiazdy zawodowych ringów. Wreszcie Lennox to epickie, jak mawia młodzież, pojedynki z Holyfieldem, Rahmanem i Tysonem, oraz status ostatniego wielkiego mistrza ze złotej epoki czarnych czempionów lat 90. ubiegłego wieku. Najwięksi z największych - herosowie z legendarnej Złotej Ery - lat 70. XX stulecia, Ali, Frazier i Foreman - czy trzeba wymieniać ich tytuły do nieśmiertelnej sławy? Nawet zmarły niedawno Norton, który o tytuł mistrzowski jedynie otarł się przez chwilę, trwa w pamięci kibiców swoją trylogią z Alim. Jak na tym tle prezentują się bracia Kliczkowie?

Z pewnością zostaną zapamiętani jako pierwsi i na długie lata, lub może nawet na zawsze jedyni w historii bracia, którzy dzierżyli mistrzostwo świata wszechwag równocześnie. Z pewnością będzie się ich wspominać jako absolutnych dominatorów wagi ciężkiej początków XXI wieku. Ale czy to będą wspomnienia wywołujące gorące emocje wśród kibiców? Czy będziemy wracać do ich walk? Raczej nie...

Oczywiście nie winię za ten stan rzeczy wyłącznie samych Kliczków. Zmierzyli się przecież z niemal całą czołówką obecnej królewskiej dywizji. Trudno mieć także do nich pretensje o to, że wybrali ten swój nudny styl "klincz-kowania" (prawa autorskie do tego bon motu - Leszek Dudek), skoro jest stuprocentowo skuteczny. Gdy próbują robić to inaczej, ich walki stają się widowiskowe, ale z opłakanym skutkiem dla nich samych (porażki Władimira, krwawa jatka Witalija z Lewisem). Boksują więc bezpiecznie dla siebie. Ale tym samym tracą okazję na zapisanie się złotymi zgłoskami w historii zawodowego boksu, co potwierdzają regularne gwizdy publiczności, towarzyszące ich walkom. Gdy zakończą kariery, bokserski świat wyda z siebie jedno, wielkie westchnienie ulgi. Gra o tron, która się wtedy rozpocznie, będzie znacznie bardziej interesująca. Mam nadzieję, że nowy król wagi ciężkiej będzie w przyszłości gotowy do większego ryzyka w walce o swoją koronę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Historyk sztuki, adiunkt na UAM w Poznaniu. Boks stał się jego pasją w latach 80. ubiegłego wieku, gdy Mike Tyson zmiatał z ringu kolejnych rywali, filmowy Rocky bił się w Moskwie z Ivanem Drago, a pięściarze z kadry prowadzonej przez Andrzeja Gmitruka przywieźli z Igrzysk Olimpijskich w Seulu cztery brązowe medale. Autor felietonów oraz opracowań historycznych poświęconych pięściarstwu, które poznał również w praktyce, 20 lat temu pod okiem trenera Grzegorza Swadowskiego.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: jasin
Data: 06-10-2013 17:45:24 
Marne... bardzo marne. Kliczko dal ohydna walke. Zniechecil do siebie mnostwo Kibicow. Niby taki duzy silny i wspanialy a dal ohydna walke. Falowal, wystawial reke itp. Co to bylo w ogole?
 Autor komentarza: 666
Data: 06-10-2013 17:46:06 
Z drugiej strony ,ja dziękuję , że jakiś grubas dorwie się do psa i będzie go ciągle bronił z bumami. I zawsze pozostanie ta myśl , że dostaliby łomot z Kliczkami.

Gdy Lewis odszedł, to chociaż Vitek był godnym następcom. A gdy bracia odejdą zacznie się lawirowanie pasów wśród przeciętniaków. Następców brak.
 Autor komentarza: Lombard
Data: 06-10-2013 17:47:56 
Ja wierzę ,że Cycu wyciągnie wnioski po walce z Saszą i przejmie schedę po Kliczkach ;d
 Autor komentarza: smiley
Data: 06-10-2013 17:53:02 
Nie ujmując Klitschko umiejętności to jednak regularny wręcz brak emocji w ich walkach moze byc irytujący. Ja po walkach które nie spełniają moich oczekiwań odpalam yt i pasjonuje się walkami z przeszłości np. http://www.youtube.com/watch?v=MyxNlYR1iYo
 Autor komentarza: MagicFighter
Data: 06-10-2013 17:57:53 
Niech odchodza jak najszybciej. Nikt za nimi nie będie płakać , a co dopiero pamiętać.
No może bak i ta druga sucka , czarna bodajże. Ale na emeryturze , Kliczkowie będą miec jeszcze więcej wolnego czasu , także ci dwaj wczesniej wymienieni/one uzytkownicy nadal będą mogli pracowac jako ich regularni obciągacze.
Jescze wczorajse komentarze baka "Władimir zawalczył bardzo dobrze" itd , no po prostu spacenie umysłu totalne( nie mówiąc już o gardłach ;] )
 Autor komentarza: mark13pl
Data: 06-10-2013 18:02:29 
Od kilku lat ciągle te same komentarze i opinie. Nie da się już tego czytać. Dajcie już sobie spokój...
 Autor komentarza: clyde22
Data: 06-10-2013 18:07:56 
Dzisiaj mamy problem, zeby ocenic dziedzictwo Sama Langforda, ktorego nikczemny bilans moze zmylic laika, a ktory przez wielu jest oceniany jako najlepszy piesciarz w dziejach. Problem z weryfikacja z powodu braku materialu dododowego.

Z Wladimirem bedzie na odwrot 65-3 czy 70-3, ale za kilkadziesiat lat kazdy bedzie mogl go zweryfikowac ogladajac unifikacyjne pojedynki z Haye'em, Ibrahimowem czy Powietkinem. Zaangazowane takie pienadze,ze zaserwowany towar powinien byc najwyzszej jakosci. A tu gniot po raz kolejny. Kiedy fauluje emerytowany Bernard to jakos ujdzie, kiedy fauluje Floyd, to czesto gubi sie to w calosci, bo jest okraszone pieknymi akcjami. Kiedy duzo wiekszy od rywala Wladimir nieustannie fauluje, to jest to zenada, a nie klasa mistrzowska. Tego nie da sie ogladac nie tylko po raz drugi, to meczy juz za pierwszym razem. I jednak potraktowalbym osobno Witalija i Wlada.

A klinch-ko byl juz na zagranicznych portalach by the way.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 06-10-2013 18:14:01 
Jak za 15-20 lat zostanę zapytany o K2 powiem tak.Witalij miał jedno wielkie nazwisko w rekordzie Lewis z którym przegrał a reszta to Sosnowski jeden z najsłabszych pretendentów,Adamek z niższych wag.Powiem tez Witali to szczeka z betonu wyjątkowy styl ale nie został sprawdzony w 100%

A o Władimirze że po porażkach stał się nudną ale skuteczna maszyną która pokonała króla CW Haye i mistrza Io Povetkina.A reszta to nazwiska solidne lub nieporozumienia....

Na pewno nie powiem że to wielcy wspaniali mistrzowie bo trafili na okrutnie słabe czasy
 Autor komentarza: boksfaner
Data: 06-10-2013 18:16:57 
Kliczko w tej walce wcale nie wyglądał na jakiegoś Boga, Adamek wytrzymał by podobnie na pkt. Lecz z dobraniem się do niego byłby kłopot.
 Autor komentarza: boksfaner
Data: 06-10-2013 18:19:42 
Ale też nie oszukujmy się takie czasy, pieniądze ponad sport, dawnych czasów nie wrócimy
 Autor komentarza: Wesley
Data: 06-10-2013 18:21:07 
Adamek nie dobrałby się dp kliczki, bo jest za mały. Każdy to wie.
Zastanawia mnie tylko dlaczego Povetkin nie protestował na te ciągłe faule Klinczki. Haye miał taktykę, zeby sie przewracał jak Robowład sie na nim wieszał, Chambers łapał go za nogę i przewracał.
 Autor komentarza: Wesley
Data: 06-10-2013 18:24:32 
Powinni zdyskwalifikować robowłada. pulew i chisora takie same becki dostaną, chociaz chisora jest nieobliczalny, może zacznie gryżć robowłada jak ten bedzie sie wieszał.
 Autor komentarza: 666
Data: 06-10-2013 18:24:59 
Jednak Władek może walczyć tylko z 2-metrowcami. Takiego Chisorę zaklinczuje na śmierć.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 06-10-2013 18:25:22 
Povetkin nie protestował bo sam sie pchał pod jaja Kliczki lol... Gdyby nie te klincze to Sasza byłby znokautowany.
 Autor komentarza: Likers
Data: 06-10-2013 18:25:51 
Uważam że porównanie asekuracyjnego Władka do walczaka Wita, jest nie na miejscu. To Witalij pownien zostać zapamietany jako dominator 1 dekady XXI wieku. Przegrał po zacietej walce z LL, resztę odprawił z kwitkiem.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 06-10-2013 18:26:27 
Do jednej tylko walki braci warto wracać i jest to porażka Vita z Lewis'em. To wszystko.

Nie zmienia to faktu, że będą zapamiętani, jako wielcy mistrzowie. Absolutni dominatorzy tej kategorii wagowej. Ich walki są nudne, chociaż Vitka lubię ogladać.
Wład po 2 porażkach stał się maszyną i każda jego walka wygląda tak samo. Jest nudny, ale bardo skuteczny. Wład bedzie dominował jeszcze przez kilka lat, a od 8 lat jest mistrze. Powalczy pewnie jeszcze ze 2-4 lata i odejdzie z rekordem 70-3.
Larry Holmes nie miał wielkich walk, to samo Marciano, ale dominowali przez bardzo długi czas i za to zostali zapamiętani.
To samo będzie z Władem, który zostanie zapamiętany, jako mistrz, który zdominował HW przez zapewne ponad 10 lat. Poza tym bedą pamietani, jako bracia, którzy zgromadzili wszystkie pasy mistrzowskie.
 Autor komentarza: Krzych
Data: 06-10-2013 18:31:23 
Vitalij jakieś tam małe będzie miał ale Wladimir nie będzie miał żadnego. Będzie znienawidzonym mistrzem a ludzie będą żałować, że byli skazani jak oglądanie jego walk.

@Wesley

Chisora będzie rzucał Wladimirem o ziemię za każdym razem gdy się uwiesi
 Autor komentarza: Wesley
Data: 06-10-2013 18:33:57 
rocky86
włącz se ostatnie walki robowłada np. z mormeckiem, pianeta czy thompsonem. Tego nie idzie ogladac.
 Autor komentarza: Wesley
Data: 06-10-2013 18:37:22 
Krzych
Mam nadzieje ze zawalczy teraz własnie z Chisorą. Myślę, że on nie pozwoli robowładowi na wieszanie, szybciej mu odgryzie wacka.
Potencjalna walka z Pulewem bedzie wygladac jak ta z pianeta.
 Autor komentarza: Wesley
Data: 06-10-2013 18:38:15 
czyli kolejna żenada.
 Autor komentarza: maniekz
Data: 06-10-2013 18:41:05 
Po tym jak zobaczyłem jaki wolny był Władek we wczorajszej walce to jestem gotów uwierzyć że szybki Haye jest go wstanie uśpić.


Nie mogę odżałować jedynie tego że jakiś jeb_ięty idiota wmówił Wachowi że jest wstanie wygrać na lewy prosty.

Wyobraźcie sobie co by było gdyby to świetnie przygotowany Wach od pierwszej rundy klinczował i zamęczał fizycznie Władka kładąc się na nim, rzucając po ringu poprawiając ciosami z łokci.

Władzia gubi się w obronie i z nim trzeba walczyć na chama, aby wyprowadzić go z równowagi, zmęczyć i ubić!


Trzeba mieć żelazną kondycje, siłę i szybkość + cwaniackie zagrywki.
 Autor komentarza: Wesley
Data: 06-10-2013 18:46:51 
maniekz
i jeszcze trzeba miec poteżny cios, żeby miec czym uśpić włada. Waciaki jak Chambers, pulew nie mają z Robowładem cienia szansy.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 06-10-2013 18:48:56 
Niestety dla Vitalija,ale zenujace i strachliwe ringowe poczynania Wladimira przykleja sie rowniez do niego.Moze powinien zmienic nazwisko:)

Tak powaznie,to klincz jest elementem boksu,co prawda brzydkim i nie lubianym przez kibicow,ale czesta sklinczowanie,we wlasciwym momencie ratuje zawodnika przed przegrana przed czasem.
Problem polega na tym ze RoboWlad naduzywa tej formy obrony i stosuje go takze jako rodzaj destrukcyjny przeciwko swoim rywala,a to juz jest nie do zaakceptowania

Vitalij zas nie klinczuje tak czesto jak jego mlodszy brat
I w sumie walczy inaczej.Ja lubie jego walki,jesli sa z mocnymi rywalami.Nawet jak ich deklasuje,jak Petera,czy Arreole
Szkoda tylko,ze na dobrowolne obrony wybieral tak slabych przeciwnikow.Po gdyby zamiast powiedzmy Briggsa,Sosnowskiego,Charra,Adamka,Johnsona wybral Walujewa,Boytsova czy nawet Heleniusa to moglby dac lepsze walki,a jego dziedzictwo byloby bogatsze i wzbudzalo wiekszy szacunek
 Autor komentarza: Sajnal11
Data: 06-10-2013 18:50:52 
Może w Niemczech zostaną zapamietani jako dominatorzy wagi ciezkiej i na Ukrainie,a reszta swiata bedzie sie cieszyla ze wreszcie odeszli i przestali kalać ten sport,w USA juz sie tego niestety nie mogą doczekac tego.....
 Autor komentarza: FrankMajlo
Data: 06-10-2013 18:56:24 
nie zgodzę się z autorem tekstu, ja pojedynki Witalija nieraz oglądam, bo podoba mi się jego ciekawy styl walki :)
 Autor komentarza: gemba
Data: 06-10-2013 18:57:22 
to nie jest wina braci ,ze nie ma godnych rywali! to nie ich problem tylko ich przeciwnikow ,byli piesciarze co reprezentowali jeszcze gorszy styl walki(jezeli to mozna nazwac walka)taki ruiz czy nieudacznik waluev.teraz z povietkina robi ,sie bohatera ale nie pamieta sie,ze uciekal przed wladkiem dwa razy a przed vitkiem raz .nie wspominajac jego walki z huckiem.walczysz tak jak ci pozwala na to przeciwnik a povietkin wchodzil mu glowa w jaja to ten go klinczowal.proste jak jebanie.jak bracia odejda to dopiero mistrzami benda czapajewy co chwile bedzie nowy mistrz.to sa ostatni wielcy mistrzowie tej kategorii.nie istotne jak wygrywasz.liczy sie zwyciestwo.lepiej brzydko wygrac niz ładnie przegrac.i tyle w temacie
 Autor komentarza: FrankMajlo
Data: 06-10-2013 18:57:48 
Po za tym jak oni odejdą nie będzie już po co oglądać wagi ciężkiej, bo zostaną niestety same słabe ogórki...
 Autor komentarza: Sajnal11
Data: 06-10-2013 18:59:29 
gemba
Owszem Powietykin wchodzil czasem głową zgięty w pól,ale powiedz ile razy Wladek klinczowal Powitkina gdy tylko ten sie zblizyl?Ile razy wieszal sie na nim?(co bylo najlepiej pokazane w powtórkach między rundami)
 Autor komentarza: BlackDcg
Data: 06-10-2013 18:59:51 
Po Kliczkach już żadnego prawdziwego miszcza nie będzie. Na pewno nie tchórz Haye, Wilder. No może Kubrat Pulev przejmie po nich pałeczkę gdyż on jest odporny na ciosy jak Vitali i wyszkolony technicznie jak Wladimir...lol...
 Autor komentarza: Sajnal11
Data: 06-10-2013 19:10:54 
Są zasady które Władimir powinien stosować,bedąc bokserem,boks to sport dla ludzi i tylko dzieki widzom jest w stanie sie rozwijac,a jesli piesciarz nie daje kibicom tego co chcą zobaczyc,czyli ciekawej walki to znaczy ze jest zwyklym egoistą ktory mysli tylko o tym aby wygrywac a reszte spoleczenstwa ma gleboko w dupie,ja bardziej sobie cenie bokserow ktorzy walcza i daja wojne i przegrywaja niz mistrzow ktorzy panuja ciagle,bronia tytul w ten sam nudny sposob i sa z siebie zadowoleni
 Autor komentarza: gemba
Data: 06-10-2013 19:18:53 
tylko jest jeszcze jedno ale on nie walczy dla kibicow tylko dla siebie .on na wojne nie pojdzie bo ma slaba szczeke .dlatego walczy asekuracyjnie i wszystko w tym temacie
 Autor komentarza: voutan
Data: 06-10-2013 19:20:19 
Okrutnie dużo wielokropków w tym artykule...
 Autor komentarza: Sajnal11
Data: 06-10-2013 19:21:21 
gemba
I w ten sposób masz własną odpowiedz na to jakim ,,wielkim'' piesciarzem jest Wladimir Kliczko
 Autor komentarza: Ugly
Data: 06-10-2013 19:30:41 
Ktoś policzył ilość klinczy pana kli(n)czko w tej walce :
rundy :
1. 14
2. 11
3. 10
4. 13
5. 17
6. 16
7. 15
8. 19
9. 13
10. 19
11. 15
12. 20

razem = 181 Mr.Klinczko wieszał się na Saszy :(
 Autor komentarza: milan1899
Data: 06-10-2013 19:32:32 
ja tez oddziliłbym Witalija od Włada
do Vita nie mam wiekszych pretesji , raz nie boji sie wojen ringowych dwa nie mozna miec pretensji ze w ieku "dziadkowym " na dobrowolne obrony wziął słabszych rywali , na pewno jest tak ze te kilka walk Vita zosatnie przez kibicow zapmietana na długo a wojna z LL ( brzydka ale emocjonujaca ) zostanie w pamieci na wieki

z Władem sytuacja jest zupeleni odwrotna , walki typu z Mormekiem wywołuja odrzut wymiotny , kibice maja dosyc pierdolenia ze kazda droga prowadzaca do sukcesu jest dobra , wczorjaszy wystep otarl sie o farse , jakie dzidziectwoi po sobie zostawi Władka ? moim zdaniem jednego z najbardziej tchorzliwych mistzrów HW w histori
 Autor komentarza: Champion20
Data: 06-10-2013 19:34:19 
Ulgy - Kliczko to po za tym że swietny bokser ale inteligenyny człowiek w ringu i po za nim wie co ma robić dlatego tak to wyladało wczoraj. Ja nie zgadzam się z autorem tekstu ze swiat poczuje ulge po odejściu braci,. moim zdaniem swiat właśnie wtedy ich doceni i zatęskni za prawdziwymi mistrzami którzy deklasują rywali i sa po za zasięgiem innych. Tak czy tak Królem boksu zawsze będzie Wielki Muhhamad Ali a tuż za nim Tyson i LEwis. Tak już jest i bedzie
 Autor komentarza: voutan
Data: 06-10-2013 19:35:35 
Co do dziedzictwa jakie zostawi po sobie Władimir K., to sądzę iż zostanie zapamiętany jako zawodnik, który bohatersko rzucał się niczym lew na wycieńczonego, rozbitego, bez mocnego ciosu i znacznie mniejszego od siebie przeciwnika, aby nie przyjąć przypadkiem jakiejś obcierki na swoją szklankę oraz dowieźć punktowe zwycięstwo do końca.
 Autor komentarza: jasin
Data: 06-10-2013 19:36:05 
Nie wiem co widzicie w Pulewie.. dla mnie sredniak. Na pewno nie godny nastepca Kliczkow.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 06-10-2013 19:39:32 
ogolnie to redakcja powinna zrobic sonde wsrod uzytkowników orga :
pytanie
w ktorej rd walki Włada z Mormeckiem zaczeliscie wymiotować :
a) 1
b) 2
c) 3
d) 4
e) nie oglądałem tego gówna

moja odpowiedź a
 Autor komentarza: jasin
Data: 06-10-2013 19:42:33 
Taaa. Pamietam tego mormecka. To bylo przegiecie... a jak myslicie co z masternakiem? Wroci silniejszy i lepszy?
 Autor komentarza: Ugly
Data: 06-10-2013 19:45:38 
Jeśli tak ma wyglądać boks na dodatek w wykonaniu mistrza wagi ciężkiej , to ja dziękuję i myślę że większość kibiców też i ciekawe co wtedy pan klinczko i włodarze federacji zrobią jak nikt nie wyda złamanego centa na ich teatrzyk jednego aktora ?
 Autor komentarza: cop
Data: 06-10-2013 19:46:39 
No coz, czasami musimy zaakceptowac fakty, a te sa takie, ze Wladimir Klitschko jest absolutnym mistrzem swiata. Respektuje jego osiagniecia, ale w moim prywatnym rankingu Top 3 The Most Boring Heavyweight "Fights" az dwie sa z udzialem Wladimira, czyli te z Ibragimovem I ostatnia z Povetkinem.
 Autor komentarza: Scumbag
Data: 06-10-2013 19:47:19 
Emocje z wczorajszej walki prawie jak w tej:

http://www.youtube.com/watch?v=I0vSpewcMx4


pozdrawiam
 Autor komentarza: Kryzys
Data: 06-10-2013 19:48:13 
Co do tego jak pokonać Włada wiele osób pisze, że mniejszy bokser nie ma z nim szans i że przejście do półdystansu będzie się kończyło klinczem. Jednak to dalej jest jedyna i zresztą dobra metoda. Gdyby Chisora posiadał trochę mocniejszy cios i był jeszcze bardziej dynamicznym bokserem byłby idealnym bokserem na pokonanie Władka. Jednak nawet biorąc pod uwagę te wszystkie rzeczy to dalej Dereck ma największe szanse na pokonanie Władka na ten moment. Tak jak Krzych napisał Chisora powinien po prostu rzucić nim na matę i odechciało by Władkowi się na nim wieszać. Zresztą może w następnych walkach sędziowie będą zwracali uwagę na nieustanne wieszanie się na przeciwnikach Władka.
 Autor komentarza: Sajnal11
Data: 06-10-2013 19:48:29 
Mormeck to był tak wybitny pretendent że czekał na nokaut od Włada jak na zbawienie i wyczekiwal tylko momentu az go Kliczko trafi zeby mogl pieknie pasc i poleciec ze swoim pokaznym czekiem do Francji....
 Autor komentarza: cop
Data: 06-10-2013 19:51:11 
W ostatnich dekadach tylko John Ruiz byl tym innym mistrzem, ktorego ogladanie w ringu bylo jeszcze bardziej nieprzyjemnym doswiadczeniem jak walki z udzialem Klitschko.
Nie sadze, ze ktos pokona Wladimira przed tym, kiedy on sam przejdzie na emeryture, ale nie zmienia to absolutnie mojego podejscia do jego pozycji jako piesciarza, ktorego walki przypominaja proces schniecia farby na scianie.
 Autor komentarza: cop
Data: 06-10-2013 19:54:20 
Co najbardziej przedziwne w tych polemikach o Klitschkos, oni juz maja zapewnione miejsce w IBHOF. Nienawidzmi ich lub kochajmy, ale fakty sa takie, ze zdominowli oni ostatnia dekade w wadze ciezkiej.
 Autor komentarza: un4given
Data: 06-10-2013 19:55:44 
Kryzys

Styl Chisory czyli insidefighter swarmer jest dobry na Władka ale styl to nie wszystko. O stylach można rozmawiać przy zbliżonych umiejętnościach obu zawodników a tych Dereckowi po prostu brak.

A co rzucania o mate Władkiem to zdaję się że już to Chambers zrobił i jakoś nie znichęciło to Kliczko do dlaszego wieszania się na Edku ;)
 Autor komentarza: Ugly
Data: 06-10-2013 19:56:52 
Fakty są takie że swoją postawą i stylem walki bez walki , pan klinczko wkurwia fanów boksu i obrzydza im ten sport bardzo skutecznie .
 Autor komentarza: ShaneMosley150
Data: 06-10-2013 19:57:00 
znalazlem przeciwnika dla stego Kliczki oto i on
watch?v=zV67dfed_2A&feature=youtu.be
 Autor komentarza: ShaneMosley150
Data: 06-10-2013 19:57:00 
znalazlem przeciwnika dla stego Kliczki oto i on
watch?v=zV67dfed_2A&feature=youtu.be
 Autor komentarza: cop
Data: 06-10-2013 19:57:17 
"Sajnal11

Data: 06-10-2013 19:48:29

Mormeck to był tak wybitny pretendent że czekał na nokaut od Włada jak na zbawienie i wyczekiwal tylko momentu az go Kliczko trafi zeby mogl pieknie pasc i poleciec ze swoim pokaznym czekiem do Francji...."

Mormeck byl znakomitym cruiserweight, ale roznica warunkow fizycznych jest tak wielka przewaga Klitschkos, ze nawet rewelacyjni piesciarze z nizszych kategorii, nie maja szans w ringu z Ukraincami.
 Autor komentarza: Scumbag
Data: 06-10-2013 19:57:37 
cop

jak myślisz dojdzie do walki Kliczko vs Deontay Wilder ????

a jeśli tak to kiedy Twoim zdaniem???
 Autor komentarza: leonidas793
Data: 06-10-2013 19:58:12 
Ja tez bym oddzielił vitka od wladka ale widac teraz vitek tez duzo straci przez swojego ci.. braciszka to co on wczoraj pokazał to jest profanacja boksu walczył wczoraj nie z bumem tylko z prawdziwym bokserem i był tak obsrany ze klinczował 20 razy na runde.
Mam dla władka nowy tytuł który chyba najbardziej trafnie okresli jego wkład od boksu:

Wladimir Kliczko - mistrz swiata boksu - bez boksu.
 Autor komentarza: MAKAV3LI
Data: 06-10-2013 20:03:40 
TO NIE JEST JUŻ WŁADIMIR KLICZKO TYLKO WŁADIMIR KLINCZKO
 Autor komentarza: Scumbag
Data: 06-10-2013 20:03:46 
Vitek nokautuje swojego młodszego brata do 7 rundy.
 Autor komentarza: pyra90
Data: 06-10-2013 20:04:35 
Denotay Wilder ,w nim nadzieja ....ma czym przyłożyć i ma lepsze warunki fizyczne.
Haye nadal może pokonać Kliczke ale,tylko przez KO .
 Autor komentarza: cop
Data: 06-10-2013 20:04:36 
"Scumbag

Data: 06-10-2013 19:57:37

cop

jak myślisz dojdzie do walki Kliczko vs Deontay Wilder ????

a jeśli tak to kiedy Twoim zdaniem???"

Mysle, ze GBP bedzie probowalo do takiej walki doprowadzic, ale jak najpozniej bedzie to mozliwe. Klitschko nie bedzie walczyl wiecznie a mysle, ze jak zapomni odejsc w odpowiednim momencie, ktos taki jak Wilder ma szanse go ustrzelic.
 Autor komentarza: Wesley
Data: 06-10-2013 20:04:44 
Wg was walki z thompsonem, pianetą były lepsze od tej z Mormeckiem???? Takie samo nudne żałosne widowiska.
 Autor komentarza: Wesley
Data: 06-10-2013 20:07:01 
cop
nie masz pojęcia o boksie. Nie wypowiadaj sie najlepiej zrobisz.
Robowład walczył z wrakiem Mormecka. Nawet takiego krasnala musiał miec past prime.
 Autor komentarza: leonidas793
Data: 06-10-2013 20:07:08 
A co do saszki to ma u mnie uznanie za wczorajsza walke pokazał kawał serca probował fajnie wchodzic w póldystans, ale co to jest za walka z kliczką albo jest na tyle daleko ze jest poza zasiegiem nawet przy ciosie z doskoku a jak sie troche zblizysz to juz na tobie wisi dodatkowo wczoraj tak sie chyba spiał ze juz nawet prawego prostego nie uzywał i tez fajnie saszka balansował dopóki miał siły dla mnie potwierdził nr 4 w moim osobistym rankigu hw. Zaden chisora nie ma szans z wladkiem jedyna szansa to haye ale walczacy z ryzykiem nie tak asekurancko.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 06-10-2013 20:07:56 
Wesley
Tak można zrobić druga sonde z pytaniem która walka Wladki była najbardzie żałosna , w której jaja skurczyly się najbardziej ?
 Autor komentarza: cop
Data: 06-10-2013 20:09:19 
Pisalem wielokrotnie, wszyscy czekamy na odejscie Klitschkos, ktorzy powiedzmy sobie szczerze zabili wage ciezka. Zabili ja nie swoimi umiejetnosciami i dominacja, a raczej swoim stylem, ktorego nikt w swiecie bokserskiego biznesu nie jest w stanie nawet wytlumaczyc. Max Kellerman byl wczoraj szczerze zazenowany, iz HBO skusilo sie na pokazanie tej....hmmmm "walki"
 Autor komentarza: Scumbag
Data: 06-10-2013 20:11:17 
Sugar Ray Leonard vs Roy Jones Junior


Panowie tak z ciekawości - kogo bardziej cenicie jako pięściarzy w ich najlepszym prime
 Autor komentarza: milan1899
Data: 06-10-2013 20:12:11 
Z Wilderem jest taki problem ze wszystko wskazuje na to ze ma jakiś problem
Jakoś tam się porusza to raz , cios ma okrutnie mocny , warunki wyrozniajce a walczy z ogorkami
Pytanie why ?
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 06-10-2013 20:12:34 
Mam tak jak inni, że Witalij i Władimir to dwaj różni bokserzy i inaczej będę ich pamiętał.
Witalij na dobrowolne obrony wybierał zawodników, którzy jednak jakiś poziom prezentowali (może poza Charrem, który i tak jest był lepszy od Tysona - tfu Mormecka :D), bo np. walka z Adamkiem była wyczekiwana, a takiego Chisore wziął po "porażce", ale Wit dał walke lepszemu z tamtej walki. Witek ma fajny, ciekawy, niekonwencjonalny styl i lubi wymiany i jak napisał Wariatkrk pozostanie nie do końca sprawdzony, niestety.

A Władimir, to sie troszeczke gasi przy takich mistrzach jak choćby jego brat, a Tyson z 88 to zabija go w ringu.
 Autor komentarza: leonidas793
Data: 06-10-2013 20:15:57 
Kliczkowie a zwłaszcza wladek tak juz zniechecili do siebie cały bokserski swiat ze ten ich juz chyba szczerze nienawidzi, wyobrazcie sobie ze ktos by teraz ustrzelił wladka i zafundował mu ko, wyobrazacie sobie ta radośc wsród kibiców na całym swiecie? Chyba bysmy sie musieli umówic z kolegami z forum i ruszyc swietowac w miasto:)
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 06-10-2013 20:16:10 
milan@
Ta z francuskim Tysonem zdecydowania "najlepsza" w wykonaniu tego asa...
Drugie miejsce przyznałbym tej wczorajszej (bo chociaż Powietkin sie starał)
 Autor komentarza: Scumbag
Data: 06-10-2013 20:19:51 
Podobno Mormeck jest żądny rewanżu na Władymirze.

Pisali że drze sobie włosy z głowy po tej walce że tak mu nie poszło
 Autor komentarza: cop
Data: 06-10-2013 20:20:53 
"Wesley Data: 06-10-2013 20:07:01

cop 
nie masz pojęcia o boksie. Nie wypowiadaj sie najlepiej zrobisz. 
Robowład walczył z wrakiem Mormecka. Nawet takiego krasnala musiał miec past prime."

LOL...ciesze sie iz mamy tutaj ciebie kolego. Mysle, ze zaskoczysz nas wszystkich swoja wiedza, doswiadczeniami z bokserskich imprez I analizami godnymi powtarzania. Moze nawet zostaniesz dla mnie osobiscie nieprzebrana skarbnica wiedzy, ktoz to wie, nieprawdaz?
 Autor komentarza: Wesley
Data: 06-10-2013 20:21:00 
PitersonJ
Moje zdanie jest takie, że robowład ubiłby jednak tysona przy takim sedziowaniu. Różnica warunków fizycznych kolosalna. Tyson tak jak saszka miał tylko ok. 100 kg. Uwazam, ze zameczyłby Mike Tysona, pomimo iż Tyson jest moim idolem bokserskim
 Autor komentarza: milan1899
Data: 06-10-2013 20:21:08 
Scumbag
Nie wypada pisać o tak wielkich mistrzach pod tematem z Wkadka

Leonidas
tak jak kiedys bardzo czekałem na KO na margarito , teraz czekam na KO na władce
 Autor komentarza: milek762
Data: 06-10-2013 20:22:04 
a przestańcie tak lamentować na Kliczków
fakt że Wąłdimir ma taki nudny styl ale skuteczny.
za to Vitalij zapiętam zawszę jako wielkiego mistrza i w każdej epoce by sobie poradził
może by przegrał ale kto nie przegrywał każdy.
że sa takie czasy w wadze cieżkiej że tacy są pretedenci to nie wina Kliczków
kim ty jesteś panie Ratajczak że dodajesz jakieś opinie Własną

cop założ swoje forum prywatnę i wychwalaja tam Amerykę
nie pisz otym żydzię kallermanie on powinien być zażenowany Wagą cieżką w Ameryce.
a Kliczki poradzą sobię bez żydowskiego Hbo
 Autor komentarza: cop
Data: 06-10-2013 20:25:21 
"milan1899 Data: 06-10-2013 20:12:11

Z Wilderem jest taki problem ze wszystko wskazuje na to ze ma jakiś problem 
Jakoś tam się porusza to raz , cios ma okrutnie mocny , warunki wyrozniajce a walczy z ogorkami 
Pytanie why ?"


Raczej to, ze GBP probuje przetrzymac ere Klitsckos i wykreowac Deontaya na nowego dominatora bez porazki i ewentualnie doprowadzic do walki z Wladimirem w momencie kiedy juz ten bedzie na rowni pochylej....oczywiscie jezeli pozostanie w ringu zbyt dlugo.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 06-10-2013 20:26:14 
Wesley
Dynamikę saszy od Tysona dzieliły lata świetlne
Do tego mike był silniejszy fizycznie i miał mocniuejzze uderzenie
Wytarlby ring Wladka szybciej niż zrobił to Brewster

Z kolei w walce z Vitem postawiłbym na starszego kliczke na pkt
 Autor komentarza: Scumbag
Data: 06-10-2013 20:27:24 
Tyson poradziłby sobie z Władymirem.
Vitek natomiast poskładałby Tysona
 Autor komentarza: cop
Data: 06-10-2013 20:29:02 
@milek - nieladnie sympatyczny kolego, nieladnie...lol
 Autor komentarza: cut
Data: 06-10-2013 20:33:38 
tyson w czasach jak jeszcze czul sie bestia rozpierdala wlada i vitka w jednym ringu.
 Autor komentarza: Lombard
Data: 06-10-2013 20:34:00 
Scumbag

Myślę że Tyson jakby wszedł do półdystansu to i Vitka by zmucił.
 Autor komentarza: cut
Data: 06-10-2013 20:36:57 
tyson wybijal swoim przeciwnikom zeby, przez ochraniacz, czy wy zmysly postradaliscie juz? Vitek z Wladem nie mieliby szans. Samym kuzwa spojrzeniem rozjebal by wlada, wiciu jeszcze by ustal ale nie za dlugo.
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 06-10-2013 20:37:58 
Prime Tyson poskładałby Władka w trzy rundy, jak nie szybciej. Z Witalijem też myślę, że wygrałby przed czasem.
 Autor komentarza: maniekz
Data: 06-10-2013 20:38:27 
Witalij bije rekordy w liczbie zadawanych ciosów w HW ponad 1013, co daje w przybliżeniu cios co 2.2 sekundy.

Władymir bije rekordy w klinczowaniu i wieszaniu co daje 181 i średnią: klincz co 12 sekund.


Taka jest różnica między starym i młodym Kliczką.
 Autor komentarza: Scumbag
Data: 06-10-2013 20:38:45 
Lombard


Nie sądzę. Mike walczył już z takim wielkoludem (zapomniałem nazwiska- sory)i wygrał ,,zaledwie,,na punkty. Vitek to kozak i ma mocną szczękę, z czasem przełamałby Mikea
 Autor komentarza: Lombard
Data: 06-10-2013 20:41:08 
Scumbag

Ja myślę odwrotnie, gdyby Vitek dostał 2-3 podbródkowe odechciałoby mu się boksu.
 Autor komentarza: cut
Data: 06-10-2013 20:44:16 
jedny problem jaki mial tyson to z bardzo ruchliwymi ciezkimi, ale ci ktörzy stali normalnie, czyli nie na "palcach" i walczyli w miare statecznie, takich rozwalal w pyl. Po jego ko, czesto byl to jeden do 3 strzalow przeciwnicy wieszali rekawice na kolku. Nie wiem jakie pierdolniecie trzeba miec zeby bokserowi jednym strzalem wybic boks z glowy, Zastanöwcie sie na tym.
 Autor komentarza: Scumbag
Data: 06-10-2013 20:46:12 
Lombard

a myślisz że od innych pięściarzy nie dostał?? i dalej walczył. Zobacz
walkę z Sandersem lub porównaj walkę Tyson vs Paul Williams i Vitek vs Paul Williams.

Oczywiście napiszesz że Tyson był dawno past prime ale w tej walce doskonale widać ,,warunki Vitka,, Olbrzymiego Williamsem przesuwał po ringu jak chciał.Tyson po dobrym początku został przełamany i tak też pewnie by było w walce z Vitkiem.
 Autor komentarza: Wesley
Data: 06-10-2013 20:50:27 
cop
po pierwsze - nie jestem Twoim kolegą.
po drugie - waga ciężka jest teraz w Europie

"Mysle, ze zaskoczysz nas wszystkich swoja wiedza, doswiadczeniami z bokserskich imprez I analizami godnymi powtarzania"

Mysle ze mam na to zdecydowanie wieksze szanse od Ciebie. Twoich wypocin nie da się czytać. Jesteś mało błyskotliwy, i chyba niezbyt inteligentny.
 Autor komentarza: Scumbag
Data: 06-10-2013 20:53:49 
Lombard


Miało być Danny Williams sorry za błąd
 Autor komentarza: Scumbag
Data: 06-10-2013 20:55:40 
Tych Williamsów u angoli i amerykanów to tak jak u nas Kowalskich lub Nowaków....
 Autor komentarza: milan1899
Data: 06-10-2013 20:55:49 
Tyson w starciu z Vitem nie miałby lekko
Vit był silniejszy fizycznie , jest dużo większy a Mike nigdy nie miał planu b na walkę
Czy Vit dałby ściąć się w pierwszych rd ? Być może ale równie prawdopodobne jest to ze Mike wystrzelalvy się w pierwszej fazie pojedynku i przegrywał na pkt rd z drugiej fazy walki
Walka bez faworyta ale dużym nadużyciem jest pisanie ze Vit byłby bez szans
 Autor komentarza: milan1899
Data: 06-10-2013 20:57:55 
Scumbag
Spokojnie każdy wiedział o którym wiliamsie piszesz ;)
 Autor komentarza: Scumbag
Data: 06-10-2013 21:00:59 
milan1899

dzięki

no właśnie przecież to nie onet i nie przypadkowi odbiorcy tylko prawdziwi pasjonaci boksu :)
 Autor komentarza: FrankMajlo
Data: 06-10-2013 21:04:03 
niestety chłopaki ale Mike Tyson w formie nie dałby rady Witkowi, Witek spokojnie by go pobił przez KO
 Autor komentarza: Wesley
Data: 06-10-2013 21:07:00 
Zbyt duza różnica warunkow fizycznych. Kliczko do perfekcji opanowal walke na dystans.
 Autor komentarza: Sajnal11
Data: 06-10-2013 21:10:55 
FrankMajlo
Śnij dalej że Witalij rozbil byl prime Tysona....
 Autor komentarza: FrankMajlo
Data: 06-10-2013 21:13:43 
Sajnal11: o czym tu śnić? Tyson przy odchylonym Witku nawet nie zdołałby go czysto trafić, i byłby non stop karcony, KO byłoby kwestią czasu
 Autor komentarza: Scumbag
Data: 06-10-2013 21:16:37 
Sajnal11


Oczywiście FrankMajlo przekoloryzował z tym ,,spokojnie,, ale nie można skreślać Witka w takiej walce bo ... no właśnie na podstawie czego???

Przecież to nie jest pięściarz pokroju swojego brata Klincza Władymira o szklanej szczęce.
 Autor komentarza: Sajnal11
Data: 06-10-2013 21:16:43 
FrankMajlo
Prime Tyson miał taką prędkosc ze dopadal kazdego zawodnika,niewazne jaki mial wzrost i z Witalijem byloby to samo,przynjamniej w mojej opini
 Autor komentarza: Wesley
Data: 06-10-2013 21:19:28 
Generalnie Robowlad przeplatal lepszych i slabszych oponentow w karierze. Walki z mormeckiem, thompsonen, pianeta, charrem były żenada, ale juz takie nazwista jak peter, chisora, povietkin to uznane nazwiska. Walka z lwisem jest juz klasuyka.
 Autor komentarza: myyyk
Data: 06-10-2013 21:21:28 
Władek Kliczko nie będzie nigdy wielkim bokserem. Dlaczego? Bo wielkie zwycięstwo jest zawsze drugą stroną wielkiej przegranej - ktoś musi taką walkę wspaniale przegrać. Piękno boksu polega na tym, że dwóch zawodników rzuca na szalę uczciwej walki wszystko co mają, ale jeden z nich ponosi klęskę. Knock-out jest solą boksu, ale potrzeba do niego dwóch bokserów. A Władek nie dopuszcza do prawdziwej, równej walki. Jest dużym tchórzem. Oby zakończył karierę jak najszybciej.
 Autor komentarza: FrankMajlo
Data: 06-10-2013 21:24:01 
Sajnal11: Nie zrozum mnie źle, Witek i Mike to moi dwaj ulubieni ciężcy, ale ze względu na warunki fizyczne postawiłbym na Witka
 Autor komentarza: Kryzys
Data: 06-10-2013 21:25:12 
Wesley
Coś Ci się pomyliło, bo z Chisorą i Lewisem walczył Vitek.
 Autor komentarza: cut
Data: 06-10-2013 21:31:07 
charr tez juz nie ten brat, ale w sumie to na jedno prawie wychodzi:)
 Autor komentarza: rocky86
Data: 06-10-2013 21:39:10 
Cop Myslisz, ze GBP chce przechowac Wildera do odejscia Wladka? Przeciez Wlad moze jeszcze walczyc przez nastepne 3-4 lata. Nie beda przeciez Wildera przez kolejneblata trzymac pod parasolem. Za bardzo go pompuja na kolejnego mistrza, by przez kolejne lata trzymac go w zlotej klatce. Do walki z Wladem dojdzie w przyszlym roku lub w 2015, tego jestem pewien. Jak wielu obecnych tutaj uzytkownikow uwazam, ze Wilder ma ukryta bardzo powazna wade, w przeciwnym wypadku juz kontraktowaliby mu jakies kasowe walki np. z takim Arreola, czy Chisora, a jak dotad duzo o walkach mowia, a malo robia.
 Autor komentarza: Sajnal11
Data: 06-10-2013 21:52:18 
Całe szczęscie że mamy jeszcze w boksie takich mistrzow jak Gołowkin,Stevenson,Pacman,Cotto czy Kowaliew ,ktorzy dążą do nokautu i chcą dac kibicom to po co przyszli czyli emocje...bo inaczej byloby bardzo krucho z tym sportem gdyby bylo wiecej czempionow pokroju Wladimira
 Autor komentarza: Scumbag
Data: 06-10-2013 21:55:42 
up

dokładnie
 Autor komentarza: cop
Data: 06-10-2013 21:57:45 
"rocky86 Data: 06-10-2013 21:39:10

Cop Myslisz, ze GBP chce przechowac Wildera do odejscia Wladka? Przeciez Wlad moze jeszcze walczyc przez nastepne 3-4 lata."


Masz racje, ze Wladmir moze jeszcze bedzie walczyl przez pare lat, ale jezeli chce odejsc majac jeszcze te wszystkie pasy, to raczej takiego scenariusza nie przewiduje. Bracia czerpali i czerpia sile z wzajemnego nieustannego wsparcia. Zawsze powtarzali, ze ich marzeniem bylo byc mistrzami swiata jednoczesnie. Vitali juz prawdopodobnie nie zawpczy, a jezeli juz to pozegnalny walczyk. Wladimir wywiaze sie z kontraktow i nie sadze bysmy widzieli go w ringu w pod koniec 2015.
 Autor komentarza: cop
Data: 06-10-2013 22:02:42 
"Wesley Data: 06-10-2013 21:19:28

Generalnie Robowlad przeplatal lepszych i slabszych oponentow w karierze. Walki z mormeckiem, thompsonen, pianeta, charrem były żenada, ale juz takie nazwista jak peter, chisora, povietkin to uznane nazwiska. Walka z lwisem jest juz klasuyka."


Oj Wesley, wesley...probujesz tracac sie do rozmow, co wiecej nawet zwracac innym uwage a najwyrazniej nie bardzo wiesz o czym piszesz. Walka z Lennoxem Lewisem to z pewnoscia klasyka, z tym iz to nie Wladimir walczyl w LA...lol
Pomijam te przedskolne bledy, gdyz rozumiem, ze zachwycisz nas swoimi relacjami z gal bokserskich na ktore taki "znvtza" z pewnoscia jezdzi...lol....
 Autor komentarza: endriu
Data: 06-10-2013 22:07:35 
: MrAdam
Data: 06-10-2013 18:25:22
Gdyby nie te klincze to Sasza byłby znokautowany.

A raczej odwrotnie władek taki sam bokser jak w czasach gdy był nokautowany przez przypadkowych przeciwników tylko teraz zmienił styl "na faula z pomoca sedziego"
 Autor komentarza: rocky86
Data: 06-10-2013 22:09:23 
@vop Tylko, ze do konca 2015r mamy ponad dwa lata, a balon Wildera jest juz mocno napiety, przez koleejne 2 lata nie dadza rady go pompowac. Wilder w przyszlym roku musi stoczyc walke z kims z topu. Nie widze innej mozliwosxi, wie teoria o czekaniu na spadek formy Wlada jest malo prawdopodobna. Ja czeka na jakis test Wildera, bo chlopak ma potencjal, jest duzy, ma potezne uderzenie, jest szyvki, niezle skoordynowany, ale zupelnie nie sprawdzony. Przypomina mi Price'a, ktory okazal sie zwyklym kapiszonem, a prowadzenie kariery Wildera jest dosc podejrzane.
 Autor komentarza: cop
Data: 06-10-2013 22:15:30 
" Wesley Data: 06-10-2013 20:50:27

cop
po pierwsze - nie jestem Twoim kolegą.
po drugie - waga ciężka jest teraz w Europie

Mysle ze mam na to zdecydowanie wieksze szanse od Ciebie. Twoich wypocin nie da się czytać. Jesteś mało błyskotliwy, i chyba niezbyt inteligentny."No coz, uzylem slowa "kolego" by nie uzyc slow bardziej poprawnie cie okreslajacych, wiec podziekuj & bye-bye...lol
Co do moich "wypocin" to pozwole sobie na ich dalsze kontynuuowanie a jak bedziesz mial ochote na bardzej merytoryczne dywagacje, zapraszam. Moze wymienmy sie na poczatek jakimis doswiadczeniami z gal bokserskich na ktore taki fan jak ty z pewnoscia uczeszcza?
 Autor komentarza: cop
Data: 06-10-2013 22:19:41 
@rocky86 - prowadzenie Wildera nie podoba mi sie rowniez, ale domyslam sie tylko, ze ludzie w GBP wiedza co robia, a robia pieniadze... Deontay ma olbrzymi potencjal, ale potrzebuje rzetelnego testu, ktory zobaczymy z pewnoscia wkrotce. Mysle, ze poczatek 2014 bedzie bardzo interesujacy. Duzo ciezkich liczy na szanse walki o WBC pasek po Vitaliyu. Zapewniam cie, ze koneksje GBP stawiaja Deontaya w bardzo dobrej pozycji przetargowej.
 Autor komentarza: Scumbag
Data: 06-10-2013 22:23:31 
cop

na dzień dzisiejszy Adamek vs Wilder ?????
 Autor komentarza: jasin
Data: 06-10-2013 22:24:26 
Po co wy sie tak klocicie? Jaki to ma sens? Masternak przegral walke zycia a wy skaczecie sobie do gardel...
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 06-10-2013 22:26:11 
Gdyby Władimir był Amerykaninem, był czarny i nazywał sie Jamal, Michael czy inny Kevin to byłby wielkim mistrzem ^^
 Autor komentarza: Scumbag
Data: 06-10-2013 22:26:28 
kto wygrywa wg. Ciebie?
 Autor komentarza: jasin
Data: 06-10-2013 22:28:23 
Ludzie co myla witalija z wladimirem nie zasluguja by sie udzielac na tym forum. Dowodzi to ich ignorancji i zerowej znajomosci boksu. Tylko zanizaja dyskusje swoimi bzdurnymi komentarzami mijajacymi sie z rzeczywiatoscia. Na onet spiwrdzielac.
 Autor komentarza: Wesley
Data: 06-10-2013 22:29:12 
Celowo tak napisałem. Dla mnie wcale Witali nie jest atrakcyjniejszy do ogladania od brata. Jego obraz jest nieco przebarwiony dzięki wojnie z Lewisem. Sam Vit po tym jak z bratem zgarnęli wszystkie pasy w wywiadzie, na pytanie , to kto jest mistrzem swiata?? odpowiedział : "Klitschko". Generalnie wiekszosc walk starszego brata było mdłych i żenujących np. z Sosnowskim, Briggsem, Johnsonem, Charrem itd.
 Autor komentarza: jasin
Data: 06-10-2013 22:30:23 
Z charrem nie bylo nic zenujacego...
 Autor komentarza: cop
Data: 06-10-2013 22:32:27 
Scumbag Data: 06-10-2013 22:23:31

cop

na dzień dzisiejszy Adamek vs Wilder ?????"


Wilder znokautowalby Adamka.
 Autor komentarza: jasin
Data: 06-10-2013 22:34:22 
Mozliwe. Wilder jest naprawde mocny. Ale powijien wziac np charra albo chisore. Jak znokautuje to bedzie kozak prospekt.
 Autor komentarza: cop
Data: 06-10-2013 22:34:39 
"MrAdam Data: 06-10-2013 22:26:11

Gdyby Władimir był Amerykaninem, był czarny i nazywał sie Jamal, Michael czy inny Kevin to byłby wielkim mistrzem "


Nie sadzisz, ze to baaardzo duze uproszczenie? Ja mysle, ze to tylko I wylacznie kwestia stylu w ringu.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 06-10-2013 22:35:43 
Cóż można się domyślać że krytyka za całe te przedstawienie spadnie na tylko i wyłącznie na Władimira.
Niewiele osób jest w stanie zrozumieć że Aleksander w tej sprawie też ma swoje 2 grosze i również ponosi winę za pewne sprawy.
Walka jak większość z was dość mnie zawiodła choć z początku była bardzo ekscytująca.
Władimir zawalczył słabo, nie radził sobie z szybkością Aleksandra i nie mógł chyba całą walkę znaleźć recepty na zadawanie ciosów prawą ręką. Rozumiem iż z początku było to niemożliwe ale po 7 rundzie Aleksadner był statycznym celem i Klitschko powinien go w tych okolicach znokautować. Zawiódł mnie osobiście w tym starciu.
Nie zmienia to jednak faktu że to Władimir i dlatego tak mu się obrywa.
Mało kto zwraca uwagę że Aleksander schodził głową za nisko, co też jest częściowo powodem klinczów. Dodatkowo ludzie zaczęli być na tyle stronniczy że ktoś pisał o legendarnym boju Lewisa z Tysonem. To ja się pytam czy ludzie tego starcia nie pamiętają? Lennox stracił punkt już w pierwszej odsłonie bo robił dokładnie to samo.
Nie będę zbytnio bronił Władimira bo ten zawalczył wczoraj słabo, zbyt asekurancko jak na niebezpieczeństwo które mu groziło, nie dokończył "prawie skończonego" Saszy i w dodatku sprawił że walka była nudnawa.
Ale trochę trzeba jednak przeciwważyć opinie o "cipkach, skurczeniu jąder itp itd"
W przypadku walki z niskim nacierjącym rywalem taktyka 2m pięściarza właśnie tak wygląda. Lewis wypruł tak Tysona z sił i Władimir robił to samo. Aleksander okazał się w pierwszych rundach zaskakująco szybki na tle dość sztywnego z początku Włada więc Klitschko trochę upuścił z niego parę///
To się w boksie zdarza. Nie zmienia to faktu że Władimir kompletnie przesadził, nie podjął nawet minimum ryzyka i co najważniejsze zawiódł mnie w ataku.
Mam nadzieję że to nie starość go dopada bo mimo wagi był trochę ociężały.
Jednak mocno napuchnięta gęba Aleksandra to nie wynik klinczowania i momentami jab Włada zasługuje na podziw. Nikt nie może się z nim w tym aspekcie równać a jego Jab sieje większe spustoszenie niż wiele prawych wielu nawet czołowych pięściarzy.
Lewy sierp również bardzo ładnie pracował.
CO do prawej ręki to kompletnie o niej zapomniał i nie zachwycil nawet gdy Sasza juz ledwo dyszał.
Miałem wrażenie że Władowi wystarczy zwycięstwo punktowe co bardzo mnie zasmuciło.

Ludzie często zapominają że mimo wszystko to pięściarz chce wygrywać i nie będzie robił wszystkiego by jego walki się podobały kosztem przegranych. Ludzie nie rozumieją że ważniejsze jest wygranie starcia.
Jest wielu pięściarzy którzy dla oka dają bardzo nieprzyjemne walki np najlepszy obecnie pięściarz. Trzeba bardzo dobrze znać boks by móc wyciągnąć z takiej walki przyjemność.
Jego ostatnia walka z Alvarezem też kapitalnym widowiskiem nie była a emocji było nie wiele a jakoś a jego ludzie doceniają.
Władimir w Sobotę wyraźnie przesadził i mam nadzieję że to się nie powtórzy ale już z Saszą walczyć nie będzie więc raczej nikt mu do jajek głową schodzić nie będzie.
Mam pewne obawy co do tego czy Władimir długo jeszcze poboksuje.
Starość może go dopaść wcześniej niż miało to miejsce u Vitalija a akurat Władimir w dużej mierze polega na refleksie, szybkości tak rąk jak i nóg.
Sprawą zaś oczywistą jest że by Władimira pokonać trzeba być bardzo silnym dużym facetem i to pierwsza podstawowa zasada.
Władimir jest wyjątkowo silny co udowodnił rzucając Aleksandrem jedną ręką po ringu jak lalką momentami.
Jeśli się jest za słabym już sama siła fizyczna jest przeszkodą ni e do przejścia.

Co do sędziego to również trochę przesadzone są opinie o tym że zawiódł.
Myślę że dużo ludzi ma aż tak ogromne problemy z odbiorem tej walki bo zbyt wiele jednak się spodziewali (sędzia ciągle upominający Włada, wszystko nieprzychylne po jego stronie no i kapitalny Aleksander)/ Po prostu ludzie za bardzo nastawili się na niespodziankę.

Zaznaczę jednak jeszcze raz by zaraz ktoś się tu zbytnio nie zestresował. Była to dla mnie najgorsza walka Włada od czasów Mormecka i nie podobała mi się jego postawa do końca.
Aczkolwiek oddaję mu że pokonał Aleksandra bez większych problemów (oprócz początku walki) choć mam pretensję że tylko na punkty///
 Autor komentarza: ArktycznaMalpa
Data: 06-10-2013 23:56:26 
kiedy pytaja mnie jakie dziedzictwo zostawia bracia Klitschko odpowiadam
SRAKIE


hohoho!
 Autor komentarza: rafliKSG
Data: 07-10-2013 00:10:23 
Panowie - klincz to klincz. Czy legalny czy nie - jest nieodzowną częścią boksu od początku jego istnienia. Nie wiem jaka jest jego książkowa definicja, ale niestety to co robił Władek wczoraj to po prostu faul. Wieszanie się na przeciwniku czy ściąganie go do parteru to faul. Raz po raz wskakiwał (dosłownie) na Povietkina, brał go pod pachę albo rzucał nim w klinczu. Moim zdaniem to jest przekroczenie przepisów, a nie walka na ich pograniczu.
Swego czasu takie zapasy uprawiał w niższych dywizjach Naseem Hamed, tylko że on do ringu wnosił tak ofensywny styl, taki repertuar uderzeń i niekonwencjonalnych zachowań, że jego walki oglądało się z przyjemnością. I tu zgodzę się z kilkoma forumowiczami, że być może niepotrzebnie Kliczko tak faulował, bo w dystansie robił z Saszą co chciał, lewy prosty chodził pięknie i skutecznie kontrował Povietkina. Moim zdaniem na punkty Sasza nie miałby żadnych szans. Władek jeśli tak bał się skrócenia dystansu mógł próbować go utrzymywać na wstecznym kroku, ale istniałoby ryzyko że któryś z sierpowych go trafi. Wybrał więc bezpieczniejszą wersję dla siebie i ponieważ osiągnął zamierzony cel ciężko winić go za taką taktykę. Niech mu będzie, że cel uświęca środki. Sędziego jednak trzeba karcić, bo tylko on może mieć wpływ na przestrzeganie przepisów na ringu. Jest za to odpowiedzialny.
Z tego chociażby powodu - dla mnie - Władek pozostanie mistrzem nudy, monotonii i statystyk. Jego walka z drugim najpoważniejszym przeciwnikiem ostatnich lat była niemniej nudna, tyle, że tu Haye powinien dostać nominację do pokojowej nagrody Nobla... i to walki o 4 paski w królewskiej dywizji wagowej... żenada.

Ali mówił, że mistrzem ludzi pozostaje się na zawsze, a pas kiedyś trzeba oddać (czy jakoś tak;). Niech to będzie podsumowaniem.


Autor komentarza: BlackDog
jeśli chodzi o porównanie stylu walki floyda z alvarezem (czy ogólnie do stylu w jakim walczy floyd) do tego co wczoraj działo się w rosyji, to jest to jakieś totalne nieporozumienie. Bez komentarza.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 07-10-2013 00:24:38 
Nie porównuję tu stylu...
Piszę tylko o kwestii emocji w walkach o odbioru pewnych pięściarzy. Mam kontakt z wieloma osobami interesującymi się boksem jedni mniej drudzy bardziej i wielokrotnie słyszałem opinie że Floyd zbyt ciekawy nie jest, że jego styl jest nudny, brzydki i tchórzliwy.
Trochę się ta sytuacja różni ale ma pewne cechy wspólnie i niezrozumiałe dla mnie różnice.
Ale nie ważne. Ja bronić Włada nie będę zbyt nachalnie gdyż mnie również walka dość zawiodła.
Trzeba jednak pamiętać że Powietkin jest sobie trochę winny sam, a dodatkowo został zdeklasowany i Wład dał mu lekcję, dość bolesną sądząc nawet po mocy jabów Władka i po twarzy Aleksandra.
Niektózy zawiedzeni użytkownicy totalnie przesadzają sugerując że Władimir powinen zostać zdyskwalifikowany lub tego typu rzeczy...
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 07-10-2013 00:31:04 
rocky86

zobacz sobie holmes norton - wiecej akcji niz w calej karierze wlada
 Autor komentarza: un4given
Data: 07-10-2013 07:33:58 
BlackDog

Floyd z Alvarezm grubą część walki walczył z Alvarezem toe-to-toe co było dużym zaskoczeniem dla wielu że z duzo wiekszym rywalem walczył w ten sposób. Mało w tej walce było klinczy czy fauli. To był czysty boks i pokaz kosmicznych umiejętności Floyda. Jedyna walka Mayweathera która była dość brzydka to ta z Hattonem ale to i tak nie ma przyrównania do tego co robi Kliczko w praktycznie każdej walce. To że Sasza schodził bardzo nisko to prawda ale Kliczko nie potrafił go ukarać podbródkiem tylko za każdym razem ściągał w dół. Ponadto co jest wręcz żenujące że Władek nawet gdy jeszcze nie ma półdystansu szybko doskakuje do swojego rywala łapie go za ręce i uwiesza się na nim. Żenada okrutna. Ta walka i wcześniejsza z Ibragimovem (o zgrozo dwie walki unifikacyjne w królewskiej wadze) były jedynymi z najgorszych walk jakie w życiu widziałem - a trochę ich widziałem ;]
 Autor komentarza: un4given
Data: 07-10-2013 07:59:49 
*** Jedno "z Alvarezem" skreslić ;]
 Autor komentarza: Adih4sh
Data: 07-10-2013 08:30:53 
"Chcielibyście obejrzeć jeszcze raz wczorajszą walkę Kliczki z Powietkinem...?"

Nagrałem sobie ją Frapsem w dobrej jakości. Jak przyjdzie ochota to sobie na spokojnie obejrzę jakie czyściochy spadały na Povietkina.
Sądzę jednak mimo to że Haye by go znokałtował.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 07-10-2013 08:34:20 
LegiaPany Data: 07-10-2013 00:31:04

Ogladałem tą walkę, ale nie odnoszę się do przebiegu walk tych zawodników. Chodzi mi o to, że Larry, Marciano i Kliczko nie mieli wielkich walk. Larry walczył z cieniem Ali'ego i Nortona, to nie były wielkie walki pod względem sportowym. Marciano pokonał cień Joe Louis'a. Walki z Walcottem i Charlesem były może i ciekawe, ale to nie byli szczególnie wielcy zawodnicy (z pewnością bardzo mocni).

Walki Włada są wyjątkowo nudne, ale to też nie jest do końca jego wina. Nie ma z kim walczyć, nikt nie zmusza go do zmiany taktyki, a skoro obecna się sprawdza, daje zarabiać miliony i pozwala na bezpieczne utrzymanie niekwestionowane pozycji w HW, to po co zmieniać styl?
Nie ma dzisiaj zawodników na poziomie, który zmusiłby Włada do zmiany stylu walki. Czy takie uwieszanie się byłoby mozliwe w walkach przeciw takim zawodnikom jak Holy, Tyson, Lewis Bowe, Foremann itd?
Ci zawodnicy by sobie na to nie pozwolili.

Obecnie HW jest bardzo słaba i Wład ze swoim asekuracyjnym, nudnym stylem może spokojnie wychodzić do kolejnych przeciwników i powielać schemat. Dopóki nie pojawi się ktoś kto zmusi go do zmiany schematu, dopóty jego walki bedą nudne.
Po co ma zmieniać styl skoro się sprawdza? Skoro daje zarabiać duże pieniądze i pozwala utrzymać mistrzowskie pasy? Dla kibiców? Wład mimo wszystko ma wielu fanów, a dla pozyskania kolejnych nie będzie się narażał.
Na chwilę obecną nie widac zawodnika, który mógłby coś zmienić, więc podejrzewam, ze będziemy mieli "przyjemność" oglądac przez jeszcze kilka lat RoboWłada w ringu robiącego to samo. A Wład odejdzie zapewne za 2-4 lata z ponad 10-letnim stażem w roli mistrza i czy to się komuś podoba, czy nie, będzie wymieniany obok takich zawodników, jak Holmes, Lewis, Ali, nie ze względu na widowiskowość walk, ale ze względu na skuteczność i okres panowania.
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 07-10-2013 10:52:21 
rocky86 W jednej sprawie nie mogę się z tobą zgodzić.Napisałeś ,że walka Holmes vs Norton nie była "wielka" pod względem sportowym...Dlaczego? Przecież Larry był wtedy w swoim absolutnym prime a sama walka przeszła do historii jako jedna z najbardziej widowiskowych w tej dywizji.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 07-10-2013 10:56:26 
Larry miał swoją wielką walkę i sportową i medialną , mianowicie z Cooneyem była medialna w cholerę , a sportowa z Nortonem
 Autor komentarza: rocky86
Data: 07-10-2013 11:03:24 
KOSTROMA

Larry był w swoim prime, ale Norton już nie.

W moim odczuciu to była walka ala Lewis vs Tyson. Holmes vs Norton była bardziej widowiskowa, ale jednak Norton był juz mocno wyboksowany po wojnach z Ali'm, czy walce z Foremanem. Zobacz z kim później przegrywał, to nie był już ten sam Norton z pamietnej trylogii, tak samo jak Tyson po walce Lewisem (chociaż Tyson skończył się kilka lat wcześniej)
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 07-10-2013 11:59:05 
rocky86 "Larry był w swoim prime, ale Norton już nie."-Ale jakim wyzwaniem był dla prime Holmesa! Przecież to najtrudniejsza walka dla młodego Larrego więc nie rozumiem dlaczego próbujesz odebrać jej wymiar sportowy?!
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 07-10-2013 12:06:48 
rocky86 "W moim odczuciu to była walka ala Lewis vs Tyson"-Absolutnie nie można się z tym zgodzić.Tyson vs Lewis to było mówiąc nieładnie świniobicie dla mas i pieniędzy Tyson totalny wrak bez szans na zwycięstwo(tak swoją drogą zawsze zdumiewa mnie duma z jaką obnosi się Lewis z powodu zwycięstwa nad zwłokami Tysona)Walka Noirton vs Holmes jest pełna dramaturgii ,akcji i szalonego tempa a jej losy ważą się do ostatniego gongu po którym wynik oscyluje w okolicach remisu.
Porownanie Norton vs Holmes do Lewis vs Tyson jest niewłaściwe w moim odczuciu.
Pozdrawiam!
 Autor komentarza: rocky86
Data: 07-10-2013 13:11:32 
KOSTROMA

Oczywiscie, ze był wyzwaniem dla Holmesa. To była jego pierwsza bardzo ważna walka. Co nie zmienia faktu, że Norton był już w tym momencie mocno rozbity, fakt, stanowił wyzwanie dla 28 letniego Larry'ego, ale czy można mówić, ze była to walka o tak olbrzymim wymiarze sportowym? Fakt, że walka była równa, nie oznacza w moim odczuciu, ze jej wymiar sportowy był tak wysoki. Nie zrozum mnie źle, ja również uważam tą walkę za bardzo ekscytującą, ale wymiar wygranej Holmesa był znacznie mniejszy ze względu na poziom, który prezentował wtedy Norton.
W moim przekonaniu o znacznie wiekszym wymiarze sportowym zwycięstwa można mówić o walkach typu Bowe vs Holyfield, Ali vs Frazier, Foreman vs Ali, Foreman vs Frazier, Norton vs Ali itd.
W tych walkach spotykali się zawodnicy bedący w swojej najwyzszej lub zblizonej do najwyższej dyspozycji.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 07-10-2013 16:43:57 
rocky86

pod wzgledem sportowym to byla jedna z najlepszych walk w historii hw, jezeli dla ciebie ta walka jest jak "tyson - lewis" to wyobrazam sobie ze minelo juz troche czasu odkad ja widziales, bo norton byl w swietnej formie podczas tego pojedynku, zobacz sobie jeszcze raz wtakim razie .....zero porownania do walk wladka lub do walki tyson - lewis


te walki ktore wymieniles na koncu to juz same rodzynki z historii HW wiec nie da sie ich porownywac.....

100 % zgadzam sie z KOSTROMA

to tak jakbys porownywal bradley-provodnikov do np. hagler-hearns
 Autor komentarza: rocky86
Data: 07-10-2013 17:09:28 
Panowie, moze fsktycznie przesadzilem z tym porownamiem, bardziej trafnym bedzie Tyson vs Holy, niby wciaz Tyson, ale cos juz z niego uszlo. Ja nie porownuje przebiegu walk, tylko wartosci wygranej. Legia, mysle, ze wlasnie z takimi walkami musimy zestawiac walki wielkich mistrzow, skoro maja to byc najwieksi z najwiekszych. Twoje zestawienie jest juz zbyt ekstremalne. Format tych bokserow jest zupelnie nieporownywalny. To tak jakbys zestawil mecz Legii z Lechem i Realu z Bayernem. Nie da sie tego zestawic.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 07-10-2013 17:13:14 
rocky86

hehe, nie chce sie wpieprzac ale tyson 95/96 to co prawda jeszcze nie wrak ale wedlug mnie juz nawet mniej niz 80% z tego tysona 1985-87

tyson 1985 vs. holy 1995 to byloby cos!!!!!!!!
tego z tym ekstremalnym zestawieniem nie kumam co miales na mysli.......P.S.
na Legia - lech bylby przynajmniej konkretny doping i atmosfera :))))
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.