JANIK: MOGĘ GO ZNOKAUTOWAĆ!

Przygotowujący się do najważniejszej walki życia Łukasz Janik (26-1, 14 KO) przebywa obecnie w Zakopanem. 2 listopada Polak stanie do walki ze znakomitym Olą Afolabim (19-3-4, 9 KO) - dwukrotnym mistrzem świata WBO Interim w wadze cruiser. Pojedynek Janika z "Kryptonitem" został zakontraktowany na 12 rund, a w jego stawce znajdzie się wakujący pas federacji IBO.

- Od wtorku jestem w Zakopanem. Pierwsze dwa tygodnie przygotowań spędziłem w Jeleniej Górze. Trenowałem z bratem, robiłem treningi siłowe i wytrzymałościowe, no i biegałem po górach. W tym czasie aż sześć razy wbiegałem na Śnieżkę, to jest siedemnaście kilometrów pod górę, a w dół kolejnych osiem. To były bardzo ciężkie biegi. Obciążyły nogi, ale to zaprocentowało kondycją - wyjawił 28-letni Janik.

"Lucky Look" widzi w boksie Afolabiego pewne niedoskonałości i wierzy, że jest w stanie wygrać przed czasem ze słynącym z bardzo mocnej szczęki Brytyjczykiem. Plan na walkę jest jednak prosty - duża aktywność, całkowita koncentracja i jak najmniej błędów w defensywie.

- Analizowałem walki Afolabiego i widzę pewne wady. Nikt nie jest doskonały, każdy popełnia błędy. Niby trudno go trafić, ale czasami bardzo opuszcza prawę rękę i wtedy robi miejsce na lewy sierpowy. Nie wiem, jaką on ma odporną szczękę, ale na pewno mogę go znokautować, jeżeli czysto trafię z lewej ręki. Nie nastawiam się jednak na to, że walkę roztrzygnę szybko. Będę gotowy na pełen dystans. Muszę zrobić wszystko, żeby go pokonać, czyli minimum te siedem rund wygrać - zdradza zdeterminowny Polak.

- Pas IBO mieli w swoich wagach Mayweather, Pacquiao, Roy Jones, Lewis, Kliczko, czyli wielcy mistrzowie. Jak zdobędę ten tytuł i pokonam Afolabiego, to wiem, że pojawią się kolejne propozycje - mówi Janik. - Sparuję między innymi z Pawłem Kołodziejem. W Zakopanem będę jeszcze do końca przyszłego tygodnia, potem przenoszę się do Warszawy, a na tydzień przed walką lecę do Nowego Jorku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 02-10-2013 14:57:02 
To dla naszego rodaka bardzo duża szansa na zostanie kolejnym mistrzem świata i wszyscy mamy nadzieję, że to wykorzysta! Ola Afolabi jest mocnym rywalem, ale na pewno do pokonania dla niezwykle utalentowanego Łukasza, który mocno bije z obu rąk, ma znakomite przyspieszenia i potrafi ze znaną sobie łatwością składać ciosy w znakomite kombinacje. Dobrze, że rozwiązał również wszystkie pozaringowe kwestie z promotorami i może wrócić mocniejszy w słynnym Madison Square Garden na dużej gali. Ma szansę udowodnić, że ta przypadkowa przegrana z Masternakiem to był tylko wypadek przy pracy. WAR JANIK!!!
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 02-10-2013 15:02:01 
Ola ma bardzo mocną szczękę co udowodnił z Hukiciem.Janik za to nie nienokautującego uderzenia wiec zła taktykę brał.Następna sprawa jeśli do gibkiego z gumy Afeolabiego sparuje z wysoki sztywnym drewniany Kołodziejem to nie mam pytań...
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 02-10-2013 15:08:39 
Autor komentarza: WARIATKRK Data: 02-10-2013 15:02:01 Ola ma bardzo mocną szczękę co udowodnił z Hukiciem.Janik za to nie nienokautującego uderzenia wiec zła taktykę brał.Następna sprawa jeśli do gibkiego z gumy Afeolabiego sparuje z wysoki sztywnym drewniany Kołodziejem to nie mam pytań...
Nie ma bokserów odpornych, są tylko źle trafieni! Łukasz w ostatnich walkach walczył z bardzo twardymi testerami, którzy nie z takimi kozakami cruserweight wytrzymywali dystanse, dlatego nie można powiedzieć, że bije słabo. Takiego Romana Kracika, Łukasz znokautował już w drugiej rundzie, podczas gdy kreowany na mocno bijącego Głowacki dopiero w 9, Steve Herelius walczył 8 rund, a Paweł Kołodziej męczył się cały 12 rundowy dystans.
 Autor komentarza: kazah7
Data: 02-10-2013 15:10:13 
"Mogę go znokautować!" - krzyknął z nadzieją w głosie Janek
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 02-10-2013 15:14:06 
NietrzezwyTomasz
Mógłbyś do mnie nie pisać.Twój login wskazuje w jakim celu tu jesteś.

PS.Redakcja zabrała się do roboty sprząta już trochę banów poszło.
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 02-10-2013 15:16:07 
Ja bede Janikowi kibicował. Jak ładnie zawalczy to szacun. Bo tam te wojaki walczą z samymi leszczami oprócz włodara i wawrzyka :D
 Autor komentarza: Ned
Data: 02-10-2013 15:18:35 
Bardzo ciekawa walka. Wreszcie jakiś Polak poza Włodarczykiem walczy z kimś naprawdę solidnym. Mimo, że to Afolabi jest faworytem, to z przyjemnością obejrzę to starcie.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 02-10-2013 15:19:08 
Autor komentarza: WARIATKRK Data: 02-10-2013 15:14:06 NietrzezwyTomasz
Mógłbyś do mnie nie pisać.Twój login wskazuje w jakim celu tu jesteś.

PS.Redakcja zabrała się do roboty sprząta już trochę banów poszło.Mała dygresja:
Nie rozumiem kolego? Jesteś na forum dyskusyjnym i zastrzegasz sobie prawo do zwracania się do Ciebie? A kim Ty tutaj jesteś, że tak nieśmiało spytam? Jakimś specjalnym użytkownikiem, któremu po otrzymaniu pochwały od administratora nagle uderzyła sodóweczka? Widziałem wielokrotnie Twoje wpisy, które kwalifikowały się do bana, które przepełnione były wulgaryzmami, szerzeniem więziennej porpagandy oraz ubliżały poszczególnym użytkownikom. I co? Teraz czujesz się lepszy i taki święty?

Odnośnie tematu:
Każdy może mieć swoje zdanie i dopóki wyrażone jest w sposób kulturalny i dotyczy tematu, dopóty w żaden sposób nie łamie regulaminu. Jeżeli chcesz się odnieść do mojej wypowiedzi merytorycznie i przedstawić swoje argumenty to bardzo proszę - jestem otwarty na dyskusję. Jeżeli nie, to proszę oszczędź sobie tego typu komentarzy, ponieważ urągają powadze tego forum.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 02-10-2013 15:25:08 
NietrzezwyTomasz
Jestem na forum by dyskutować ale nie z trollami ja ty albo blac cop który dostał parę banów za podrabianie mojego loginu.Dlatego kulturalnie zwróciłem ci uwagę żebyś nie pisał do mnie.A twoje zarzuty to pomówienia i oszczerstwa.

szerzeniem więziennej porpagandy - nie wiem co to jest i polecam lekturę słownika jeżyka polskiego ponieważ nie znasz znaczenia słów a używasz słowa propaganda.

Żegnam
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 02-10-2013 15:27:56 
Autor komentarza: Krzyzak Data: 02-10-2013 15:16:07 Ja bede Janikowi kibicował. Jak ładnie zawalczy to szacun.
Dokładnie kolego! Dawno nie mieliśmy okazji wstać w nocy na dużą galę z USA w MSG, transmitowaną przez HBO, na której wystąpi Polak i do tego będzie walczył o mistrzostwo świata! Najpierw Afolabi-Janik, a potem już bombardowanie w wykonaniu Pereza i Abdusalamova oraz Gołowkina i Stevensona. Ja nie mogę się już doczekać, mam tylko nadzieję, że komentował będzie duet świetnych ekspertów czyli Pan Kostyra i Gmitruk, którzy oprócz przekazywania wiedzy potrafią stworzyć swoim komentarzem atmosferę napięcia i niejednokrtonie opowiedzieć jakąś śmieszną anegdotkę dla rozładowania emocji, kiedy w powietrzu latają potężne bomby! Szykuje się gala puncherów!
 Autor komentarza: arpxp
Data: 02-10-2013 15:35:17 
ktoś tu chyba kolegów szuka
 Autor komentarza: wojadzer
Data: 02-10-2013 15:38:24 
Uwazam ze Janik ma duza szanse to zrobienie niespodzianki poniewaz jest to jeden z najwiekszych obecnie talentow na polskiej scenie boksu. Jest tez niedoceniany a jednyna porazke odniosl po kontrowersyjnym werdykcie i wpadce po zlekcewazeniu Masternaka. Poza tym Janik obraca sie w towarzystwie takich wieziennych twardzieli jak Szpilka, Cygan czy Diablo tak wiec ma w sobie ten uliczny chart ducha i wewnetrzna sile.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 02-10-2013 15:41:05 
Autor komentarza: WARIATKRK Data: 02-10-2013 15:25:08 NietrzezwyTomasz
Jestem na forum by dyskutować ale nie z trollami jak ty
Kto i kiedy nadał Ci prawo do nazywania innych trollami? Proszę o przedstawienie dowodów na to, że jestem trollem.
Autor komentarza: WARIATKRK Data: 02-10-2013 15:25:08
Dlatego kulturalnie zwróciłem ci uwagę żebyś nie pisał do mnie.
To jest forum dyskusyjne i jeżeli wyrażasz swoją opinię na temat newsa, mogę się do niej w każdej chwili merytorycznie odnieść i skonfrontować ją z moimi argumentami w tej kwestii. Proszę o wskazanie punktu w regulaminie, który mi na to nie pozwala. W przeciwnym razie Twoje zwrócenie uwagi jest nic niewarte.
Autor komentarza: WARIATKRK Data: 02-10-2013 15:25:08
A twoje zarzuty to pomówienia i oszczerstwa.Poniżej załączam tylko przykładowe linki(jest tego o wiele więcej), gdzie użyłeś słów powszechnie uznanych za obraźliwe. Znalazło się nawet ostrzeżenie od administratora:

"Autor komentarza: WARIATKRK Data: 06-07-2013 13:49:19 LegiaPany
nie straszyli jego jego rodziny tylko jakiegoś cipatego wiec na ch uj się wypie rdalał?dla mnie to rozjebus i nie zmienię zdania nawet gdyby mnie papież przekonywał.

jak dla Ciebie rozdupcanie się to normalia sprawa to grubo fajny masz kodeks zasad"

http://www.bokser.org/content/2013/07/05/203527/index.jspPoniżej ostrzeżenie od administratora:

"Autor komentarza: Tomasz (Redaktor bokser.org) Data: 10-04-2013 18:19:56 Wariatkrk, za propagowanie więziennej grypsery możesz stąd wylecieć, więc pohamuj się z łaski swojej. Zimnoch nie jest żadnym konfidentem, lecz zachował się jak przystało na porządnego obywatela, składając zeznanie na policji po ataku bandy bezmózgich troglodytów, których miejsce jest za kratami. To ostatnie ostrzeżenie.

http://www.bokser.org/content/2013/04/10/131821/index.jsp
 Autor komentarza: un4given
Data: 02-10-2013 15:42:43 
Janik nie trzyma ciosu. Leżał z jakimś bummem w 1 rundzie i dostał KO od Mastera który ma co najwyżej przeciętny cios. W walce z Afolabim dojdzie stres bo Łukasz nigdy nie walczył w takim miejscu na takiej gali. Chciałbym się mylić ale nie widze tutaj innego wyniku jak przegrana Polaka przed czasem.
 Autor komentarza: wojadzer
Data: 02-10-2013 15:50:14 
@NietrzezwyTomasz

"Autor komentarza: WARIATKRK Data: 02-10-2013 15:25:08 NietrzezwyTomasz
Jestem na forum by dyskutować ale nie z trollami jak ty
Kto i kiedy nadał Ci prawo do nazywania innych trollami? Proszę o przedstawienie dowodów na to, że jestem trollem.
Autor komentarza: WARIATKRK Data: 02-10-2013 15:25:08
Dlatego kulturalnie zwróciłem ci uwagę żebyś nie pisał do mnie.
To jest forum dyskusyjne i jeżeli wyrażasz swoją opinię na temat newsa, mogę się do niej w każdej chwili merytorycznie odnieść i skonfrontować ją z moimi argumentami w tej kwestii. Proszę o wskazanie punktu w regulaminie, który mi na to nie pozwala. W przeciwnym razie Twoje zwrócenie uwagi jest nic niewarte.
Autor komentarza: WARIATKRK Data: 02-10-2013 15:25:08
A twoje zarzuty to pomówienia i oszczerstwa.Poniżej załączam tylko przykładowe linki(jest tego o wiele więcej), gdzie użyłeś słów powszechnie uznanych za obraźliwe. Znalazło się nawet ostrzeżenie od administratora:

"Autor komentarza: WARIATKRK Data: 06-07-2013 13:49:19 LegiaPany
nie straszyli jego jego rodziny tylko jakiegoś cipatego wiec na ch uj się wypie rdalał?dla mnie to rozjebus i nie zmienię zdania nawet gdyby mnie papież przekonywał.

jak dla Ciebie rozdupcanie się to normalia sprawa to grubo fajny masz kodeks zasad"

http://www.bokser.org/content/2013/07/05/203527/index.jspPoniżej ostrzeżenie od administratora:

"Autor komentarza: Tomasz (Redaktor bokser.org) Data: 10-04-2013 18:19:56 Wariatkrk, za propagowanie więziennej grypsery możesz stąd wylecieć, więc pohamuj się z łaski swojej. Zimnoch nie jest żadnym konfidentem, lecz zachował się jak przystało na porządnego obywatela, składając zeznanie na policji po ataku bandy bezmózgich troglodytów, których miejsce jest za kratami. To ostatnie ostrzeżenie.

http://www.bokser.org/content/2013/04/10/131821/index.jsp"

Proponuje zamiast dawac ostrzezenia od razu zablokowac tego uzytkownika bo widac w zacytowanym fragmencie ze namawia do faszyzmu, do nienawisci na tle rasowym, do afirmacji subkultury wieziennej i grypserki itp. Ten czlowiek jest niebezpieczny szczegolnie dla osob maloletnik odwiedzajacych ten portal. Zreszta jego login tez wiele mowi. Zasady powinny byc stosowane w stosunku do wszystkich uzytkownikow po rowno. Stop propagandzie wieziennej i grypserce!
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 02-10-2013 15:56:03 
Autor komentarza: wojadzer Data: 02-10-2013 15:50:14
Proponuje zamiast dawac ostrzezenia od razu zablokowac tego uzytkownika bo widac w zacytowanym fragmencie ze namawia do faszyzmu, do nienawisci na tle rasowym, do afirmacji subkultury wieziennej i grypserki itp. Ten czlowiek jest niebezpieczny szczegolnie dla osob maloletnik odwiedzajacych ten portal. Zreszta jego login tez wiele mowi. Zasady powinny byc stosowane w stosunku do wszystkich uzytkownikow po rowno. Stop propagandzie wieziennej i grypserce!
Dobrze, że znalazł się ktoś na tyle odważny żeby podsumować twórczość użytkownika WARIATKRK na tym portalu. Tego samego, który uważa się tu za jakiegoś UberUsera, mającego chody w administracji i prawo do wskazywania palcem i nazywania innych trollami, podczas gdy sam ma naprawdę sporo za uszami! Cóż za hipokryzja.
 Autor komentarza: un4given
Data: 02-10-2013 15:58:53 
wojadzer kolejny troll no nie mogę :D Redakcjo banujcie ich po ip żeby nie mogli zkładać nowych kont. Chociaż i tak fajnie że w końcu działacie ;)
 Autor komentarza: Dudas (Redaktor bokser.org)
Data: 02-10-2013 16:05:30 
Chcecie interwencji w sprawach trolli? Piszcie na [email protected] i załączajcie przykłady (linki, screeny). Zapewniam po raz kolejny, że absolutnie NIKT nie ma specjalnych chodów. Jeżeli kogoś omija zasłużony ban, to dzieje się tak tylko dlatego, że nie mamy czasu na przeglądanie setek komentarzy. A teraz proponuje powrócić do dyskusji o boksie, bo chyba z tego powodu pierwotnie tu trafiliście... Łukasz Janik jest przed wielką szansą, zasłużył na Wasze wsparcie.
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 02-10-2013 16:08:36 
Jest tutaj ktoś, kto ma ochotę podyskutować o boksie?

"Autor komentarza: un4given
Data: 02-10-2013 15:42:43
Janik nie trzyma ciosu. Leżał z jakimś bummem w 1 rundzie i dostał KO od Mastera który ma co najwyżej przeciętny cios. W walce z Afolabim dojdzie stres bo Łukasz nigdy nie walczył w takim miejscu na takiej gali. Chciałbym się mylić ale nie widze tutaj innego wyniku jak przegrana Polaka przed czasem."

Kolejny raz podzielam Twoją opinię ziomuś. Pozostaje nam liczyć na niespodziankę.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 02-10-2013 16:22:06 
Oczywiście że Janik przegra przed czasem, nawet ospały i leniowaty Afolabi zafunduje mu czasówkę, ale samą postawą że chce walczyć z tak dobrym zawodnikiem mi Łukasz zaimponował. Pokazał że ma jaja i nie boi sie wyzwania, w przeciwieństwie do komandosów z grupy..

Ale jedną kwestie powinien szybko zmienić, sparingi z Kołodziejem nic mu nie dadzą, Afolabi jest śliski, trudno go trafić, a Kołodziej to drewniak..

Co do troli na forum to szkoda gadać, banda dzieciaków. Redakcja powinna być bardziej stanowcza i zrobić przesiew gamoni..
 Autor komentarza: PolakMaly3
Data: 02-10-2013 16:22:10 
W zasadzie kariera Janika została zastopowana po porażce z Masterem....
Teraz wystąpi w roli typowego underdoga....Jeśli kiedykolwiek miał nadejść jego czas to właśnie teraz.
 Autor komentarza: R031
Data: 02-10-2013 16:40:27 
Nietrzewytomasz nie licz na Bana dla Wariata na tym forum jak mozna zauwazyc sa rowni i rowniejsi :)
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 02-10-2013 17:21:51 
atak na moja osobę przez jakieś nowe dzisiaj między innymi powstałe osoby skomentuje tak:haha ubaw po pachy ma :P
 Autor komentarza: milan1899
Data: 02-10-2013 17:32:45 
tak nowe cie taakuja bo starym juz sie nie chce ...lol

Janik jedzie po wpierodl zycia , chlopak dostał ko od Mstera , nie potarfił skonczyc ruska z rozjebanym lewym lokciem po hucku
nie trzyama ciosu sam nie ma nokautujacego ciosu
 Autor komentarza: Marlow
Data: 02-10-2013 17:48:00 
WariatKRK
ubaw po pachy , ale gość Cię kompletnie wypunktował , nie odpisując mu pokazujesz ze brak Ci argumentow . Lubie czytac Twoje wypowiedzi , rowniez mam podobne poglady do Twoich , ale to forum zdecydowanie nie jest od tego zeby je tu szerzyc (tematycznie ).
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 02-10-2013 17:53:33 
Marlow
Ja Cie pierwszy raz dziś widzę wiec nie jestem w stanie powiedzieć jakie masz poglądy i spojrzenie na boks.Nie będę trolla karmił który i tak zniknie za chwile.Poza tym nie mam ochoty na komentowanie jakiś starych z przed pół roku wpisów nie wiedząc jakiego tematu dotyczyły.Mi satysfakcji i przyjemności nie sprawia w internecie licytowanie się nie mam z tego nic....
 Autor komentarza: Marlow
Data: 02-10-2013 18:12:15 
Przed klopotami ze strona , bylem zarejestrowany pod innym nickiem , lecz konto zostalo usuniete .
Jezeli napisalem ze mam podobne do Ciebie poglady , to znaczy ze wiesz jakie mam poglady (rowniez wychowany i aktywny w srodowisku fanatykow), jak i bokserskich (choc tutaj nie zawsze ) .
Gosc dobrze napisal moim zdaniem , bo kto Ci dal przyzwolenie na wyzywanie ludzi od trolli ? . Bo jakby to delikatnie powiedziec , wskazywanie trolli przez Ciebie jest troche dzieciece jak na takiego sztywnego jak Ty .
Pozdrawiam .
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 02-10-2013 18:26:58 
Marlow
na podstawie wpisów widzę że ktoś jest trollem nigdy nie nazwałbym normalnego usra tak proste i logiczne.Nie wyzywam tyko opisuje a to jest różnica.Pozdrawiam również
 Autor komentarza: wojadzer
Data: 02-10-2013 22:51:28 
@WARIATKRK

Nie wdawaj sie w glupie dyskusje tylko po krakowsku sie z nim obejdz tj. maczeta w leb i po sprawie JP 100%
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.