POWRACA WIELKI RYWAL MICHALCZEWSKIEGO

Połowa września 1998 roku - kreowany w Anglii na przyszłego mistrza świata, niepokonany i mocno bijący Mark Prince (19-1, 15 KO) przystąpił z pozycji obowiązkowego pretendenta federacji WBO do walki o tytuł. Jego problem polegał jednak na tym, że trafił na będącego w szczycie formy, legendarnego już teraz "Tygrysa", czyli Darka Michalczewskiego. Walka była początkowa wyrównana i zażarta, lecz Polak w swoim stylu z czasem zaczął zyskiwać przewagę. W końcu w ósmej rundzie zakończył wszystko ciężkim nokautem po piekielnym lewym sierpowym.

Mark powrócił pożegnalnym występem i po łatwym zwycięstwie zakończył karierę. Po jakimś czasie zbierał się powoli do powrotu, namawiany przez różnych promotorów, aż nagle w maju 2006 roku nadeszła tragedia. Jego syn - Kiyan Prince, uważany był powszechnie za wielki talent, zarówno w boksie jak i piłce nożnej, grając zresztą w młodzieżowej grupie Queens Park Rangers. Pewnego dnia chciał rozdzielić pewną bójkę uliczną, został ugodzony nożem w samo serce i zmarł. Jego ojciec założył specjalną fundację pomagającym ludziom w takich sytuacjach, a także zaczął walkę z przemocą.

Niedawno znów zapragnął powrócić między liny. Wznowił treningi, zaczął konfrontować z coraz lepszymi zawodnikami, aż na początku tego roku odbył kilka sesji sparingowych z samym Nathanem Cleverlym, ówczesnym championem tego samego pasa WBO wagi półciężkiej, jaki Prince atakował piętnaście lat wcześniej.

- To miał być dla mnie punkt odniesienia. Nathan po kilku rundach sam mnie namawiał na powrót - wspomina Prince, który powróci w limicie kategorii cruiser. Pierwszą walkę po blisko czternastu latach stoczy już w najbliższy piątek w Londynie, mając naprzeciw siebie Jindricha Velecky'ego (19-24, 18 KO). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolejny pojedynek zaplanowano na 30 listopada.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Jajunio
Data: 01-10-2013 13:48:17 
To był nokaut w gałąź żuchwy w idealnym momencie Dariusz go wycelował.
 Autor komentarza: TooL
Data: 01-10-2013 14:27:36 
co by nie mówić o nim,boksował bardzo przyjaznie dla oka.taki boks chciało się oglądac.
 Autor komentarza: BlackCop
Data: 01-10-2013 17:07:21 
Darek Michalczewski jest drugim miszczem wagi półciężkiej w historii...lol...
 Autor komentarza: BlackCop
Data: 01-10-2013 17:08:57 
drugim najlepszym zaraz po Royu Jonesie Jr., jednakże Darkowi dawałbym 50 % szans w tym pojedynku gdyż Darek walczył z tymi samymi rywalami co Amerykanin i nie pokonywał ich wcale w gorszym stylu, a nawet rzekłbym iż w lepszym niektórych (Virgil Hill, Richard Hall)...lol...
 Autor komentarza: LennoxLewisLion
Data: 01-10-2013 17:51:29 
50%???
Roy w Prime pokonał by zdecydowanie Dariusza.
 Autor komentarza: gemba
Data: 01-10-2013 20:30:07 
czy by pokonał to nie wiadomo to jest zwykle gadanie a moze michalczewski by go pokoal
 Autor komentarza: Scumbag
Data: 01-10-2013 21:21:22 
Tę walkę powinni obowiązkowo oglądać wszyscy
początkujący pięściarze.
Darkowi w tej walce praktycznie wszystko wychodziło tak jak chciał.

Gdyby ktoś nie znający sie na pięściarstwie
zobaczył w ringu jednego jak i drugiego to pewnie w ciemno postawił by na Prince- a.
Był świetnie zbudowany, niepokonany a jak sie skończyło
każdy szanujący się miłośnik boksu powinien wiedzieć a raczej pamietać.

Dariusz miał mega widowiskowy styl walki.
uwielbiałem go oglądać i byłem osobiście na 9 - ciu jego walkach.
Wspaniałe chwile.
Wspaniały talent.
 Autor komentarza: otke
Data: 02-10-2013 11:01:13 
Wtedy wszyscy mówili że Darek ma najlepszy i najmocniejszy lewy prosty w półciężkiej. Uważam że jego lewy sierpowy też był najmocniejszy w tej wadze.
Co do walki Roy vs Tiger, np Harmon powiedział, że Darek by wygrał bo jest dużo mocniejszy fizycznie. Obaj byli moimi idolami, ale postawiłbym na Roya, na ptk. Chociaż takie obstawianie jest trochę bez sensu, szczególnie w przypadku tych bokserów, obydwaj mieli swoje style, szkoda że do tego nie doszło.
Jak dla mnie to najważniejsza walka, która się nie odbyła.
 Autor komentarza: PolakMaly3
Data: 02-10-2013 13:19:54 
RJJ vs Michalczewski....Niestety wynik na neutralnym gruncie mógł byc tylko jeden... Dlatego Michalczwewski nie wychyla się poza DE...Bo by za długo nie @pomistrzował@....
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.