06 KLEOFAS WRACA DO KORZENI

Redakcja, Informacja własna

2013-09-18

Klub sportowy "06 Kleofas" Katowice zaprasza na Śląski Międzynarodowy Wieczór Boksu! Niecodzienna impreza nawiązująca do dawnej tradycji klubu rozpocznie się w piątek 20 września o godz. 19.00 w budynku starego dworca PKP w Katowicach. Tradycja i historia w nowej odsłonie dzięki debiutom ringowym w miedzynarodowej obsadzie. Zawodnicy Kleofasa, tym razem stoczą walki z pięściarzami z amatorskich klubów z krajów: Pakistanu, Belgii, Słowacji i Serbii. W sumie odbędzie się 7 walk amatorskich i 4 zawodowe.

W barwach 06 Kleofas Katowice wystąpią najmłodsi reprezentanci: Kordian Wyciszkiewicz (kadet), Patryk Muller (młodzik) oraz seniorzy: Tomasz Gromadzki, Kamil Wybraniec, Dawid Cofała i Szymon Białas.

Dodatkową atrakcją wieczoru będą 4 walki zawodowe, w większości debiuty. Ciekawie zapowiadają się pojedynki wagi ciężkiej: Remigiusza Smolińskiego vs Jakub Wójcik (4 rundy). Są to kolejni zawodnicy którzy uzyskują pierwsze szlify zawodowe pod okiem promotora Irosława Butowicza.

Wiele sportowych emocji dostarczy z pewnością pojedynek Damiana Wrzesińskiego, Mistrza Polski amatorów, zawodnika drużyny Hussars Poland w rozgrywkach ligi WSB.

Zapraszamy wszystkich sympatyków boksu oraz mieszkańców Katowic (rozpiska walk w rozwinięciu).

Lista walk zawodowych:
1. Rafał Piotrowski vs Grzegorz Sikorski (debiut) - 4 rundy - waga junior średnia
2. Patryk Kowoll vs Łukasz Kawałek (debiut) - 4 rundy - waga ciężka
3. Remigiusz Smoliński (debiut)  vs Jakub Wójcik (debiut) - 4 rundy - waga ciężka
4. Peter Balaź (Czechy) vs Damian Wrzesiński - 6 rund - waga junior lekka