ARIZA POMOŻE RIOSOWI?

Sensacyjną informację podał dziś opiniotwórzy dziennikarz Gabriel Montoya. Otóż według jego informacji znany specjalista od przygotowania fizycznego - Alex Ariza, kojarzony dotąd przede wszystkim z pracy z Mannym Pacquiao (54-5-2, 38 KO), teraz prawdopodobnie zwiąże się z jego z najbliższym rywalem - Brandonem Riosem (31-1-1, 23 KO).

Ariza od jakiegoś czasu był skonfliktowany z trenerem Filipińczyka - Freddie Roachem. Został odsunięty od drużyny, lecz mimo wszystko nikt się chyba nie spodziewał takiego kroku z jego strony.

Przypomnijmy, że Pacquiao skrzyżuje rękawice z Riosem 23 listopada w chińskiej prowincji Makau.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Overfull
Data: 10-09-2013 13:40:54 
Zdrada ! xd.
 Autor komentarza: slayer85
Data: 10-09-2013 13:47:13 
Skonfliktowany... REDAKCJO!!! Ręce opadają. Jeżeli już, to był w konflikcie
 Autor komentarza: tapir
Data: 10-09-2013 13:57:55 
slayer85
a co jest złego w słowie skonfliktowany?
 Autor komentarza: damos
Data: 10-09-2013 14:06:03 
jak jestes zainteresowany poprawna polszczyzna wybierz sie na forum polonistyczne... skonfilktowany jak dla mnie poprawne sformulowanie kazdy sens zdania zrozumial na pewno
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 10-09-2013 14:25:46 
to jest biznes właśnie nie ma sentymentów
 Autor komentarza: Sajgonski
Data: 10-09-2013 15:25:10 
Co do tematu, to Ariza musi z czegoś żyć, jednak przechodzić bezpośrednio do obozu najbliższego rywala jest dosyć brzydkim posunięciem.Slayer85 ma poniekąd rację odnośnie słowa skonfliktować:

http://www.polonistyka.fil.ug.edu.pl/?id_cat=291&id_art=1147&lang=pl


damos


"jak jestes zainteresowany poprawna polszczyzna wybierz sie na forum polonistyczne... skonfilktowany jak dla mnie poprawne sformulowanie kazdy sens zdania zrozumial na pewno"

Jeżeli publikuje się jakiś tekst, należy go poprawnie zredagować. Takie są standardy. Nie wspominam już nawet o szacunku dla odbiorcy. Nie chodzi tylko o to żeby przekaz był zrozumiały, bo iść takim tokiem rozumowania można byłoby godzić się aby pisano slangiemm, a przecież nie w tym rzecz. Rozumiem, że każdy jest tylko człowiekiem, ale wymagania trzeba mieć i należy zwracać uwagę na to gdy pojawi się błąd lub jakieś wątpliwości.
Dla Ciebie jest poprawnie, ale dla znakomitej większości polonistów jednak nie. Może to się zmieni wkrótce - wszak język się zmienia i ewoluuje, ale to słowo jeszcze nie jest powszechnie uznawane przez słowniki.
Poza tym wcale mnie nie dziwi, iż mogłeś napisać, że Ci nie przeszkadza, skoro nawet rozpoczynasz zdania z małej litery.
Język jest skarbem narodowym i należy o niego dbać jak najlepiej się tylko da. Razi mnie okrutnie niedbalstwo w tym względzie, natomiast teksty typu "wybierz się na forum polonistyczne" zachowaj dla siebie.
 Autor komentarza: WielkiPies
Data: 10-09-2013 18:13:13 
Zdarzają się TU drobne językowe uchybienia. Ale TO DO NICH NIE NALEŻY. No, jeśliś świętszy od papierzy...
Ale raczej nie sądzę ( co wypisują userzy... To inna bajka ).
Pa, pa... Całusów - ze sto dwa
;)
 Autor komentarza: damos
Data: 10-09-2013 20:38:47 
Sajgonski
chlopie jestesmy w internecie a tu wszystkie chwyty dozwolone. Zgadzam sie ze o jezyk i kulture trzeba dbac a jednym z odpowiednich miejsc do tego jest forum polonistyczne do ktorego cie goraco zachecam. nie wydaje mi sie zeby robilo to wielka roznice z jakiej litery zaczne zdanie bo nie o ą i ę tu chodzi tylko o piesciarstwo. a to czy cie dziwi czy nie ze mi nie przeszkadaza dane sformulowanie zachowaj dla siebie.
 Autor komentarza: tapir
Data: 11-09-2013 00:13:11 
Sajgonski
W artykule, który nadesłałeś jest wyraźnie napisane, że czasownik 'skonfliktować' jest zarejestrowany w słowniku od 1996 roku. Natomiast nie jest zarejestrowana forma 'skonfliktować się'. Mimo to forma ta jest w powszechnym użyciu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.