MAJEWSKI: TO OGROMNE WYZWANIE

Dziś na ringu w duńskim Frederikshavn reprezentujący Global Boxing pięściarz z Radomia mieszkający od lat w Atlantic City Przemysław Majewski (21-1, 13 KO) stanie do walki o interkontynentalne pasy WBA i WBO w wadze średniej z miejscowym faworytem Patrickiem Nielsenem (19-0, 9 KO). "The Machine" udzielił wywiadu mającej także na koncie występy na zawodowym ringu Karolinie Owczarz, obecnie dziennikarce Polsat Sport. Zapraszamy do lektury fragmentów wywiadu, który w całości można przeczytać na stronie polsatsport.pl.

Karolina Owczarz: W Danii spotkasz się w ringu z niepokonanym Patrickiem Nielsenem. Chyba szykuje Ci się najcięższa walka w karierze?
Przemysław Majewski: Bardzo ciężka, ale zwycięstwo pozwoli mi wejść stopień wyżej. Przede mną ogromne wyzywanie i poważny test, ale daje mi to dużo siły i motywuje mnie do jeszcze cięższych treningów. Bardzo chciałem tego starcia, a teraz jestem na nie w 100 procentach przygotowany.

KO: Co wiesz o swoim rywalu?
PM: Nielsen to wysoki, leworęczny zawodnik, który jest zawsze świetnie przygotowany kondycyjnie. Ma już na koncie kilka 12-rundowych pojedynków, jednak trenowałem na tyle długo i dużo, że jestem gotowy na starcie na takim dystansie. Mam za sobą 22 zawodowe pojedynki, to czas najwyższy na poważniejsze wyzwania.

KO: Walczycie w Danii, na terenie rywala. To chyba nie ułatwia zadania?
PM: Nie biorę sobie tego do głowy. Musze po prostu wejść do ringu skoncentrowany, zapomnieć o kibicach i widzieć tylko swojego rywala. Ring jest przecież wszędzie taki sam. Identyczny mam u siebie na siłowni, a tutaj będzie po prostu mnóstwo ludzi dookoła.

KO: Masz jakąś receptę na doświadczonego Duńczyka?
PM: Trenowałem na tyle ciężko, że jestem gotowy na każdy rodzaj walki, bo przecież w ringu może zdarzyć się wszystko. Studiowałem walki Nielsena, jednak jestem pewny, że w sobotę wyjdzie trochę zmieniony, przygotowany pode mnie. Ja na pewno będę bazował na swojej sile i szybkości.

KO: W sobotę stawką pojedynku będą aż dwa interkontynentalne pasy prestiżowych federacji WBO i WBA. Dodatkowa motywacja?
PM: Im stawka pojedynku jest większa, tym większa jest motywacja. Przyjeżdżają do Danii moja rodzina i znajomi, do tego walka będzie transmitowana w Polsce, a to wszystko daje mi ogromną siłę. Każda mała rzecz się teraz liczy.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Adimu
Data: 07-09-2013 11:01:27 
Cóż, z całym szacunkiem dla Przemka, ale niech lepiej nie bazuje na szybkości bo za szybki to on nie jest.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.