GERBER ZASTĄPI BOJCOWA PRZECIWKO CHISORZE

Per Ake Persson, Boxingscene

2013-08-30

Potwierdziły się doniesienia z ostatnich godzin i ostatecznie rywalem Derecka Chisory (17-4, 11 KO) w walce o wakujący tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej będzie Edmund Gerber (23-1, 14 KO). Do ich potyczki dojdzie 21 września w Londynie.

Pierwotnie rywalem Anglika miał być nowy nabytek Sauerland Event - Denis Bojcow (33-0, 26 KO). Rosjanin jednak w związku z problemami z byłym promotorem występował ostatnio niezwykle rzadko, do tego miał problemy z dłońmi, dlatego postanowił stoczyć wcześniej walkę na przetarcie. Niemiecka stajnia wystawiła w zastępstwie innego swojego zawodnika, ale w razie zwycięstwa Chisory ten w pierwszej obronie będzie musiał zmierzyć się właśnie z Bojcowem.

Gerber (na zdjęciu) po serii efektownych zwycięstw w ostatnich miesiącach wyraźnie obniżył loty. Najpierw dostawał lekcję od Michaela Sprotta, którego skosił szczęśliwie prawym krzyżowym. W rewanżu taki cios już nie wszedł i faworyzowany Niemiec przegrał niespodziewanie na punkty. Co prawda powrócił wygraną na punkty z Gbenga Oloukunem, lecz na neutralnym terenie to raczej ręka Nigeryjczyka powędrowałaby w górę. Tak więc teraz zawodzący Gerber został rzucony na głębokie wody.

FOTORELACJA: GERBER vs SPROTT >>

Co ciekawe jednak sam Bojcow zapowiedział, że nie interesuje go tytuł europejski, a w kuluarach mówi się coraz częściej o jego możliwym starciu z Władimirem Kliczko (60-3, 51 KO) jeśli ten oczywiście upora się z Aleksandrem Powietkinem (26-0, 18 KO).