ZIMNOCH W USA Z NOWYM WSPÓŁPROMOTOREM

Tomasz Ratajczak, Informacja własna

2013-08-27

Po gali w Międzyzdrojach i efektownym zwycięstwie nad Mateuszem Malujdą, otworzył się nowy etap w karierze Krzysztofa Zimnocha (16-0-1, 11 KO). Polski pięściarz promowany przez Tomasza Babilońskiego, zyskał nowego współpromotora, którym będzie amerykański biznesman polskiego pochodzenia Greg Sobolewski.

Dzięki tej współpracy Zimnoch wyleci pod koniec października do USA, gdzie pod okiem Jamesa Ali Bashira będzie trenował w gymie Global Boxing w North Bergen. Podopieczny Babilońskiego i Sobolewskiego nie dołaczy jednak do teamu Global Boxing, w którym jest już kilku polskich pięściarzy, m.in. "ciężki" Mariusz Wach, lecz będzie jedynie korzystał z gościnności Mariusza Kołodzieja, pozostając reprezentantem Babilon Promotion. Współpromotorzy Zimnocha mogą także z pewnością liczyć na wsparcie ze strony założyciela Global Boxing w kontaktach z władzami federacji bokserskich oraz w organizacji walk ich zawodnika w USA.

Przed wylotem za Ocean Zimnoch stoczy jeszcze jedną walkę w Polsce, 19 października na gali w kopalni soli w Wieliczce, gdzie zmierzy się z pochodzącym z Polski, lecz reprezentującym Kanadę Artem Binkowskim (16-3-3, 11 KO), znanym nie tylko z ringów zawodowych, ale także z drugoplanowej roli w popularnym filmie "Cinderella Man".