KASSEL: ADAMEK MA SZANSĘ NA PAS MISTRZA, ALE NIE Z KLICZKAMI

Redakcja, Fighthype

2013-08-07

David Kassel jest znanym w środowisku pięściarskim analitykiem i komentatorem różnych wydarzeń. Przy okazji sobotniego zwycięstwa Tomasza Adamka (49-2, 29 KO) nad Dominickiem Guinnem zapytano go o szanse popularnego "Górala" na zdobycie mistrzostwa świata w królewskiej kategorii. Dziennikarz otwarcie przyznaje, że nie wyobraża sobie Polaka pokonującego braci Kliczko, ale już odnoszącego sukcesy z innymi pięściarzami jak najbardziej.

- Walka z Guinnem była daleka od doskonałości, lecz z drugiej strony to nie była wina samego Adamka. On akurat prezentuje styl jaki podoba się kibicom. Potrafi boksować technicznie, a kiedy trzeba może również pójść na otwarte wymiany. Prawda jest natomiast taka, że jest po prostu za mały i nie wystarczająco silny by rywalizować z tymi wielkoludami. Może pojawi się dla niego szansa, gdy na emeryturę przejdzie Witalij Kliczko, bo wtedy moglibyśmy zobaczyć starcie Adamka z Bermane Stiverne'em o wakujący tytuł. To mogłaby być najlepsza okazja dla Polaka by sięgnąć po pas - stwierdził Kassel.

Przypomnijmy, iż Tomasz Adamek w przeszłości zdobywał już tytuł mistrza świata dywizji półciężkiej (79,2 kg) oraz cruiser (90,7 kg). Ostatnio otwarcie przyznał, że przed zakończeniem kariery spróbuje raz jeszcze przystąpić do pojedynku o pas wszechwag.