WRACA HARRY 'TERMINATOR' SIMON

Redakcja, fightnews.com

2013-08-03

41-letni Harry Simon (28-0, 21 KO) nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. "Terminator" wyjdzie do ringu 28 września na gali w Namibii, gdzie jego przeciwnikiem będzie doskonale znany polskim kibicom Geard Ajetović (23-8-1, 11 KO), który tak litościwie obszedł się ostatnio z gorszym o dwie klasy Przemysławem Opalachem (12-2, 11 KO).

Młodsi fani szermierki na pięści mogą nie kojarzyć Simona, dlatego przypominamy, że na przełomie tysiącleci był on znakomitym bokserem i mistrzem świata federacji WBO w kategoriach junior średniej i średniej. Harry zdołał nawet pokonać samego Ronalda "Winky" Wrighta w jednym ze swych najlepszych występów, ale w 2002 roku jego karierę zatrzymały problemy prawne - Simon spowodował wypadek, w wyniku którego zginęli trzej belgijscy turyści.

Po długiej przerwie Harry wyszedł do ringu w 2007 roku, ale stoczył tylko jedną walkę i wrócił za kratki. Potem dwa razy boksował w 2010, raz w 2012 i raz w bieżącym roku. W pewnym momencie ledwie mieścił się w limicie kategorii cruiser, ale walka z Ajetoviciem odbędzie się w dywizji super średniej, a w stawce znajdzie się pas IBF International.