GAMBOA vs MARES NA GALI W CANCUN?

Promotor Pepe Gomez z grupy Cancun Boxing chce doprowadzić do hitowej walki pomiędzy tymczasowym mistrzem świata WBA w wadze lekkiej - Yuriorkisem Gamboą (23-0, 16 KO) a pełnoprawnym championem WBC kategorii piórkowej - Abnerem Maresem (26-0-1, 14 KO). Obydwaj zawodnicy są otwarci na taki pojedynek i wygląda na to, że osiągną porozumienie.

Istnieją dwa podstawowe problemy - pierwszym z nich jest fakt, że Meksykanin występuje w limicie 126 funtów, a Kubańczyk w dywizji do 135 funtów. Idealnym rozwiązaniem będzie zakontraktowanie tej walki w wadze super piórkowej (130). Drugi problem nazywa się Jhonny Gonzalez (54-8, 46 KO) i bardzo chce odzyskać swój tytuł WBC, a szansę dostanie 24 sierpnia. Jeśli Mares się z nim upora, a nie będzie to łatwe zadanie, pojedynek z Gamboą stanie się znacznie bardziej realny.

- Chętnie zmierzę się z Maresem w umownym limicie - oświadczył "Cyklon z Guantanamo", który od dłuższego czasu szuka dużej wypłaty i możliwości powrotu do czołówki P4P.  - On boksuje w piórkowej, ale mógłby pójść w górę, a ja jestem w lekkiej, ale dam radę zejść w dół z wagą. Idealną kategorią będzie super piórkowa.

Pierwszy wychowanek Golden Boy Promotions, który zdobył mistrzowski tytuł nie ma z tym żadnego problemu, ale stawia warunek - pojedynek musi się odbyć w Cancun. Mares wszystkie zawodowe walki toczył w Stanach Zjednoczonych, a występ championa trzech dywizji w rodzimym Meksyku na pewno będzie dużym wydarzeniem.

- Przyjmuję wyzwanie. Zmierzę się z nim, ale walka musi się odbyć w Cancun. To mój jedyny warunek - oświadczył Mares. Gamboa nie widzi w tym żadnego problemu. - Możemy walczyć w Cancun. Potrzebna nam tylko data - odpowiedział Kubańczyk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 18-07-2013 14:33:23 
Cholernie ciekawy matchup, Dla mnie bez wyraznego faworyta. Gamboa ma swoje wady (obrona i kiepska szczeka),ale ma też kapitalny skill. Mares ciągle się rozwija i z walki na walkę wygląda coraz lepiej. Chyba jednak Mares,
 Autor komentarza: addam23
Data: 18-07-2013 17:07:22 
Dużo lepszy rywal i zestawienie niż Gamboa-Garcia
Garcia jest za precyzyjny i ma za ciężką łapę na szczękę Gamboy.

Za to Mares-Garcia to byłby hit
 Autor komentarza: JasnieOswiecony
Data: 18-07-2013 22:25:46 
Gamboa zdominuje fizycznie Maresa. Jęzli dojdzie do walki, w co bardzo wątpię (Oscar nie pozwoli aby Gamboa rozbił Maresa) to Cyklon wygra to pewnie nawet i przed czasem. Mickey byłby dla Kubańczyka zdecydowanie trudniejszym rywalem. Co do szczęki to Gamboa nie ma szklanki, a MAres nie jest puncherem i nie był nim nawet w koguciej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.