ZE ŚWIATA BOKSU: 18 LIPCA 2013

Leszek Dudek, Informacja własna

2013-07-18

23 listopada na gali Pacquiao-Rios w Makau prawdopodobnie dojdzie do walki pomiędzy Vanesem Martirosyanem (33-0-1, 21 KO) a Demetriusem Andrade (19-0, 13 KO). "Koszmar" już cieszy się na myśl o zdobyciu tytułu mistrza świata WBO w wadze junior średniej.

O wakujący pas IBF w wadze super muszej zaboksują zawodnicy zajmujący w rankingu miejsca trzecie i czwarte. Tym pierwszym będzie Daiki Kameda (28-3, 18 KO), a jego rywal to Rodrigo Guerrero (19-4-1, 12 KO). Pojedynek odbędzie się 3 września w Takamatsu. Co ciekawe, dopiero z początkiem kwietnia Japońska Federacja Bokserska rozpoczęła współpracę z IBF i WBO. Dotychczas w Kraju Kwitnącej Wiśni nie odbywały się walki o tytuły tych dwóch organizacji.

Giennadij Gołowkin (27-0, 24 KO) staje się gwiazdą dużego formatu. Walki Kazacha ogląda w Stanach Zjednoczonych coraz większa liczba osób, a szefowie HBO ogłosili właśnie, że odcinek serii "2 Days" poświęcony potyczce Gołowkina z Gabrielem Rosado osiągnął rekordową oglądalność - ponad trzy miliony. Jeśli "GGG" nie zanotuje żadnej wpadki, a chyba nikt się tego po nim nie spodziewa, w 2014 roku z pewnością wejdzie do ekskluzywnego klubu PPV.

Timothy Bradley (30-0, 12 KO) zażądał, by przed jego październikową walką z Juanem Manuelem Marquezem (55-6-1, 40 KO) zostały przeprowadzone wyrywkowe testy antydopingowe. "Dinamita" zgodzi się na to tylko pod jednym warunkiem - jeśli dostanie w kontrakcie zapis, że Amerykanin od chwili ważenia nie będzie mógł przybrać na masie więcej niż 10 funtów.

- To najgłupsze tłumaczenie, jakie słyszałem w całym moim życiu. Jeśli jesteś czysty, po prostu daj się zbadać. Nie mogę nabrać wagi? Walczymy o tytuł mistrza świata wagi półśredniej, to nie jest żaden umowny limit! - oburza się "Desert Storm".

Delvin Rodriguez (28-6-3, 16 KO) twierdzi, że jego obóz dogadał się już z Miguelem Cotto (37-4, 30 KO). Ich pojedynek ma się odbyć 5 października w Orlando na Florydzie. Walkę pokaże stacja HBO, a promocją zajmie się grupa Top Rank. Czekamy na oficjalne potwierdzenie.

4 maja na gali Mayweather-Guerrero doszło do walki pomiędzy J'Leonem Love (15-0, 8 KO) a zawsze groźnym Gabrielem Rosado (21-6, 13 KO). Czarnoskóry Amerykanin był zdaniem większości obserwatorów gorszym zawodnikiem, w szóstej rundzie wylądował nawet na deskach, ale po ostatnim gongu dwaj sędziowie opowiedzieli się za nim. Niedługi czas później wykryto w jego organizmie zakazny środek (diuretyk), za co 25-letni Love otrzymał półroczną dyskwalifikację. Teraz podopieczny Mayweathera proponuje rewanż.