MAKABU ZASKOCZYŁ KUCZERA

Leszek Dudek, Informacja własna

2013-07-13

Junior Makabu (14-1, 13 KO) okazuje się być jednym z najlepiej skrywanych diamentów w kategorii junior ciężkiej. Po świetnej, bardzo zaciętej walce skazywany na porażkę Kongijczyk zabrał zero z rekordu Dmytro Kuczera (21-1, 15 KO). Tym samym Makabu, który wcześniej w rankingu WBC zajmował 19. miejsce, zdobył pas WBC Silver i zbliżył się do szansy od Krzysztofa Włodarczyka (48-2-1, 34 KO). Pokonany Kuczer straci swoją wysoką drugą lokatę.

Ukrainiec dobrze wszedł w walkę i prowadził po czterech rundach, ale potem jego rywal zaczął wchodzić w swój rytm i przechylać szalę na swoją stronę. Makabu bił rzadziej, ale znacznie celniej i jego ciosy robiły większe wrażenie. Po ośmiu odsłonach Junior prowadził już u wszystkich sędziów i zdawało się, że może nawet pokusić się o wygraną przed czasem. Później Kongijczyk opadł z sił i przegrał ostatnie dwie rundy, ale przewaga wypracowana w środkowych ringach wystarczyła do dowiezienia zwycięstwa (114-114, 115-113, 115-114), które zdaniem Bokser.org mogło być jeszcze bardziej wyraźne.

Anonimowy Makabu rozprawił się z jednym z najgorętszych prospektów kategorii cruiser i pokazał ogromny potencjał. Jeżeli popracuje nad kondycją i w kolejnych walkach będzie bardziej aktywny, może sporo namieszać w limicie 200 funtów.