FONFARA LICZY NA WALKĘ Z HOPKINSEM

Redakcja, maxboxing.com

2013-07-13

16 sierpnia nasz Andrzej Fonfara (23-2, 13 KO) stanie przed ogromną szansą. Po raz pierwszy od 51 lat gala bokserska odbędzie się na stadionie baseballowym w Chicago, a w walce wieczoru wystąpi właśnie "Polski Książę". Jego rywalem będzie były mistrz świata wagi półciężkiej - Gabriel Campillo (22-5-1, 9 KO).

- Jestem gotowy na Campillo - oświadczył pewny siebie 25-letni Fonfara. - Chcę pokazać, że jestem gotowy do walki z Hopkinsem. Mam nadzieję, że ten pojedynek to eliminator. Chcę być następnym mistrzem świata. Najpierw Campillo, potem Hopkins.

Bernard Hopkins (53-6-2, 32 KO) dzierży bardzo cenny tytuł federacji IBF. Legendarny B-Hop ma już jednak 48 lat i wszyscy spodziewają się, że wiek w końcu odbierze mu część atutów. Gdyby jednak Fonfara wygrał z amerykańskim weteranem, z miejsca stałby się gwiazdą boksu zawodowego. Najpierw jednak czeka go poważny test z niewygodnym, świetnie wyszkolonym Hiszpanem.

- T powinna być dla mnie bardzo dobra walka i bardzo cenne doświadczenie. Wszystkie walki są inne. Mogę go znokautować w pierwszej lub szóstej rundzie. Mogę wygrać na punkty. To bez znaczenia, po prostu muszę zwyciężyć - oświadczył Fonfara.