SDUNEK: WITALIJ POWRÓCI NA RING

Ruslan Chikov, Boxingscene

2013-07-06

Witalij Kliczko (45-2, 41 KO) miał się zadeklarować do końca ubiegłego roku, czy będzie kontynuował swoją karierę, ale ponad pół roku później nadal nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Tymczasem jego wieloletni trener i przyjaciel, znany polskim kibicom ze współpracy z Darkiem Michalczewskim - Fritz Sdunek, uważa iż jego podopieczny jeszcze przynajmniej raz zaprezentuje się kibicom.

- Nie mogę tego powiedzieć ani oficjalnie, ani na sto procent, lecz moim zdaniem Witalij powróci na ring. Tak naprawdę wszystko zależy od wyników wyborów. W przeciągu dwóch, góra trzech tygodni na pewno podejmie ostateczną decyzję - powiedział szkoleniowiec wielu mistrzów świata, ale na koniec powiedział zdanie, które rzeczywiście chyba skłania ku temu, by wierzyć w powrót championa federacji WBC wagi ciężkiej.

- Rozmawiałem z Witalijem w zeszłym tygodniu i odpowiedział mi "Spokojnie, nie martw się, codziennie ćwiczę po półtora godziny i pozostaję w formie". Tak więc nie wydaje mi się, żebyśmy usłyszeli ostatnie słowo ze strony Witalija w czynnym sporcie - zakończył Sdunek.

Przypomnijmy, że starszy z braci Kliczko ostatni pojedynek stoczył na początku września, wygrywając w czwartej rundzie na skutek kontuzji Manuela Charra.