ARUM CHCE WALKI CHAVEZ vs GOŁOWKIN

Robert Morales, boxingscene.com

2013-06-27

Trener Giennadija Gołowkina (26-0, 23 KO), Kubańczyk Abel Sanchez, jest zdania, że mistrz świata WBO wagi średniej, Peter Quillin (29-0, 21 KO), nie zalicza się do elity tej kategorii. W tej szkoleniowiec widzi jedynie trzy nazwiska - swojego podopiecznego, Sergio Martineza (51-2-2, 28 KO) i Julio Cesara Chaveza Juniora (46-1-1, 32 KO).

- Quillin nie jest jeszcze gotowy na najlepszych, a Daniel Jacobs pomoże go na nich przygotować. Myślę, że Petera czeka jeszcze kilka walk. Nie zrozumcie mnie źle, to bardzo dobry pięściarz, ale jeszcze daleko mu do elity. Martinez, Chavez i Gołowkin są na innym poziomie - ocenia Sanchez.

Trener Gołowkina wysoko ceni Chaveza, a promotor meksykańskiego gwiazdora nie ma nic złego do powiedzenia na temat "GGG". Bob Arum twierdzi, że bardzo chce doprowadzić do ich walki.

- Myślę, że Gołowkin to bardzo dobry, wręcz znakomity zawodnik. Świetny chłopak. Cenię go bardzo wysoko. Nie sposób znaleźć u niego wady - powiedział szef potężnej grupy Top Rank. - Czy chcę ich pojedynku? Tak, bez wątpienia. Chavez wiele razy o tym wspominał. Wybraliśmy Verę, bo w stawce nie będzie tytułu i Junior nie będzie musiał robić limitu wagi średniej, a ma za sobą długą przerwę.

- Po walce z Verą, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Chavez znów zejdzie do 160 funtów i wtedy będzie można zrobić pojedynek z Gołowkinem. Jeśli będzie problem z robieniem wagi, Chavez będzie kontynuował karierę w super średniej. Jeśli Chavez nie będzie w stanie zrobić wagi, a Gołowkin zgodzi się na pojedynek w umownym limicie 165 funtów, łatwo będzie doprowadzić do ich walki. Nie dbamy już o tytuły.