DARCHINYAN: MOIM KOLEJNYM PRZECIWNIKIEM BĘDZIE NONITO DONAIRE

Redakcja, Armenpress

2013-06-26

Były mistrz świata trzech kategorii wagowych, Vic Darchinyan (39-5-1, 28 KO) stwierdził w wywiadzie z armeńską agencją Armenpress, że jego kolejnym rywalem będzie były mistrz świata czterech kategorii, Nonito Donaire (31-2, 20 KO), który znokautował Darchinyana w lipcu 2007 roku.

- Moim następnym przeciwnikiem będzie Nonito Donaire. Marzyłem o tym rewanżu od lat. Doszliśmy do porozumienia i walka czeka nas we wrześniu lub w październiku. Zostanie rozegrana w limicie wagi super koguciej - powiedział Darchinyan. Obóz Donaire'a wciąż nie potwierdził tych informacji, choć już wczoraj miał ogłosić nazwisko rywala ''Flasha''.

Promotor Filipińczyka, Bob Arum powiedział, że Donaire otrzymał do wyboru trzech przeciwników - Guillermo Rigondeaux (swojego kwietniowego pogromcę), Vica Darchinyana i Orlando Cruza (waga piórkowa). Cruz zmierzy się jednak raczej na pewno z Orlando Salido, Donaire wybierze (wybrał?) zatem między Rigondeax i Darchinyanem. ''Flash'' kilkukrotnie podkreślał ostatnio, iż najbardziej chce rewanżu z Kubańczykiem.