MERCHANT: SPODZIEWAŁEM SIĘ LEPSZEGO BRONERA

Wieloletni komentator stacji HBO - Larry Merchant - spodziewał się dużo lepszego występu Adriena Bronera (27-0, 22 KO) w walce z Paulem Malignaggim (32-5, 7 KO). Jego zdaniem "The Problem" stracił część atutów przechodząc do wagi półśredniej.

- Byłem nieco zaskoczony. Myślałem, że Broner będzie bardziej eksplozywny. Walkę wygrał jednak zasłużenie. Interesująca jest jego wypowiedź o przenosinach do junior półśredniej. Może Broner zdał sobie sprawę, że nie będzie taki efektowny i destruktywny w limicie do 147 funtów - powiedział Merchant.

Merchant nie dziwi się również głosom rozczarowania - Broner przyzwyczaił kibiców do wygranych w wielkim stylu, przed walką zapowiadał znokautowanie "Magic Mana" i musi odpowiadać za swoje słowa.

- To kwestia oczekiwań, które on sam wykreował. On jest promowany jako nowa nadzieja boksu zawodowego w Stanach Zjednoczonych. Gdy oczekiwania są wysokie, twoje walki widowiskowe, a raz zaprezentujesz się poniżej swojego poziomu, to negatywny odbiór przez większość jest naturalną reakcją - dodał Merchant.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 24-06-2013 11:28:46 
Gdyby Larry miał lepszą pamięć to nie był by zaskoczony. Z de Leonem wypadł znacznie gorzej z nieznanym quintelo też było bardzo słabo
 Autor komentarza: Hugo
Data: 24-06-2013 11:36:04 
Nawet wśród fachowców od boksu upowszechnił się dziwny pogląd, że bokser jest jednakowo dobry niezależnie od kategorii, w której boksuje. Tymczasem każdy bokser ma swoją naturalną wagę, która jest dla niego optymalna. Broner do niedawna boksował w super piórkowej, stoczył 2 walki w lekkiej i zadebiutował jeszcze 2 kategorie wyżej. Jest nonsensem oczekiwać, że w półśredniej będzie każdego nokautował, tak jak to robił 3 kategorie niżej. W ogóle jest sporo za mały na półśrednią. Niedawno w lekkiej wystąpił Gamboa i też się męczył, bo to była na niego za wysoka waga. Po zwycięstwie Włodarczyka nad Czakijewem już rozległy się głosy wysyłające go do ciężkiej, do której Diablo ewidentnie nie ma warunków fizycznych. Witalij Kliczko powiedział Adamkowi "nie wystarczy więcej jeść, żeby stać się prawdziwym ciężkim" i w ringu udowodnił, że ma racje. Bronerowi też ktoś powinien powiedzieć "nie wystarczy więcej jeść, żeby być prawdziwym półśrednim". On został mistrzem świata w tej wadze, ale nigdy nie będzie to jego waga naturalna i optymalna.
 Autor komentarza: Emsiem
Data: 24-06-2013 11:54:24 
@Hugo
Kolejny Twój komentarz na wysokim poziomie. Wg mnie oczywiście, bo zgadzam się w 100%. Masz coś wspólnego z boksem? A Broner mnie nie zdziwił. Źle się może skończyć skakanie po wagach, zwłaszcza nabijanie i zbijanie. Jak zmieniać to sukcesywnie w górę. Największym błędem sportowym Włodarczyka jest waga ciężka. Mimo iż byłem pewny jego zwycięstwa, zwłaszcza po pierwszej rundzie, to w ciężkiej zabraknąć może szybkości. Trzymam jednak kciuki. Udowodnił przede wszystkim sobie, że upór jest drogą do sukcesu.
 Autor komentarza: Matys90
Data: 24-06-2013 12:04:33 
Optymalną wagą zarówno Bronera jak i Malignaggiego jest junior półśrednia, z tym że Broner jeszcze z rok-dwa mógł pewnie spokojnie w lekkiej poboksować, a 140 funtów widziałem jako jego wagę docelową za jakiś czas.

Generalnie jednak, obecnie w półśredniej jest poza nimi sporo gości, którzy naturalnymi półśrednimi nie są - Marquez, Bradley, Pacquiao, Floyd, Maidana, Guerrero, (Alexander) - niektórzy co prawda już się zaadaptowali, niektórzy mają lepsze warunki, ale generalnie to nie jest ich waga, taki Rios jest fizycznie "bardziej półśredni" niż wszyscy wyżej wymienieni.

Nie ma co wypominać Bronerowi walki sprzed 4 lat czy tej z De Leonem, bo jednak zrobił od tego czasu duże postępy. Malignaggiego poza wolnym początkiem walki, ograł koncertowo i Merchant jako ekspert nie powinien się dziwić, że nie znokautował Pauliego, bo jak pisze Hugo - skok dwie kategorie wyżej to jest bardzo duża różnica. Przekonywali się o tym więksi puncherzy niż Broner, przeskakując nawet zaledwie jedną kategorię. Zresztą nigdy nie widziałem Bronera jako kogoś o naprawdę ciężkich rękach, typu Matthysse, Adrien to dla mnie raczej kumulator, chociaż mając w niższych kategoriach przewagę siły fizycznej i umiejętność kontrowania pojedynczym ciosem też potrafił posadzić. To się jednak zmieni w 140 czy 147 funtach, Floyd w super piórkowej też uchodził za punchera ;)

Trochę dziwią mnie natomiast suche cyfry w transmisji SHO, wg których Paulie jest wyższy i ma lepszy zasięg? Zupełnie nie widziałem tego w tej walce.
 Autor komentarza: glaude
Data: 24-06-2013 12:04:42 
@Stonka
Według mnie z Ponce de Leonem Broner przegrał.
Natomiast nie oglądałem go z tym Quintelo, więc się nie wypowiadam.

@Hugo
Pełna racja.
Bo to że masa ciała (i jego rozmiary) wzrośnie, to nie znaczy, ze urosną też serce i płuca.
Do tego bokser mały wzrostem, w iększej wadze (wagach) będzie walczył z wyższymi rywalami i będzie te ciosy siłą rzeczy zadawał w wyższych płaszczyznach, co też ma niekorzystne przełożenie na siłę i szybkość uderzeń.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 24-06-2013 12:35:31 
"To kwestia oczekiwań, które on sam wykreował"

Trafna uwaga, Broner sam siebie wykreował. Pozuje na geniusza a potem wychodzi szydło z worka.
 Autor komentarza: Sugar78
Data: 24-06-2013 12:49:09 
@Hugo

oczywiscie racja tyle że...w czołówce półśredniej jest wielu bokserów z niższa naturalna waga...chociażby Paulie Oczywiście Broner dokonał dużego skoku. Pytanie tylko jaka wage w ringu miał walcząc z Reesem (ktoś może wie?) Bo generlanie on na te 135 nie wyglada
 Autor komentarza: Matys90
Data: 24-06-2013 12:55:38 
150 funtów. O dziwo, tyle samo co Rees :)
 Autor komentarza: BESTIA
Data: 24-06-2013 13:29:22 
http://forum.bokser.org/member.php?action=register&referrer=122
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 24-06-2013 13:57:16 
Garcia i Lucas nokautuja Bronera. Easy job, jeśli Pauli mówi, że Broner bije slabo w 147lbs to pewnie Khan też by obił.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 24-06-2013 13:57:25 
go obił*
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.