MARQUEZ: WSZYSTKO ZALEŻY OD WALKI Z BRADLEYEM

Juan Manuel Marquez (55-6-1, 40 KO) uzależnia losy swojej dalszej kariery od tego, jak wypadnie w pojedynku z Timothym Bradleyem (30-0, 12 KO). Na papierze nieznacznym faworytem jest meksykański weteran, jednak konfrontacja ich stylów daje sporą przewagę formalnie niezwyciężonemu Amerykaninowi.

- To odpowiedni rywal. Mnie najbardziej motywuje możliwość zdobycia tytułu. Chcę odebrać mistrzowski pas niepokonanemu mistrzowi. Ma niewygodny styl, ale zrobię wszystko, by ta walka była dla mnie łatwa. Jeśli będzie trzeba, zostawię w ringu pot i krew, by zwyciężyć w tej wojnie. To będzie ciężka walka - przewiduje blisko 40-letni "Dinamita".

- Wiem, że Bradley jest szybki. W ringu okaże się, jak wypadam na tle młodszego o 10 lat przeciwnika. On dużo się rusza, ale postaram się o zwycięstwo, a potem będę się zastanawiał, czy jest sens, by robić to dalej. W sierpniu będę miał 40 lat i wciąż czuję się świetnie. Jestem szczęśliwy z szans, jakie dostawałem w ostatnich ośmiu latach. Bycie na tak wysokim poziomie w tym wieku sprawia, że jestem zadowolony.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ozi1231
Data: 24-06-2013 08:54:25 
PYTANIE DO WSZYSTKICH
Na jakiej zasadzie ta garda Bronera , czy Mayeweathera(nie pamiętam jak się nazywa taka obrona) , jest lepsza niż normalna garda? Przecież oni lewej cześci twarzy nie mają praktycznie zasłoniętej , a ta lewa ręka jest na dole , i to też chyba nie sprzyja wyprowadzaniu szybkich ciosów , ponieważ muszą być ciągnięte z dołu do góry.
 Autor komentarza: Uppercut
Data: 24-06-2013 11:09:04 
Philly shell (skorupa filadelfijska) jest bardzo skuteczna w walkach z praworęcznymi. Lewą część twarzy zasłaniają barkiem i stosując balans. Lewa ręka opuszczona nie ma tutaj znaczenia, bo Money kontruje głównie prawym prostym, a prawą ma w górze.
 Autor komentarza: Ozi1231
Data: 24-06-2013 11:27:56 
Ok , jest dobra przeciwko praworęcznym , ponieważ Ci wyprowadzają dużo lewych prostych , jednak w normalnej gardzie masz tak samo ustawioną prawą ręke , przez co blokujesz lewe proste przeciwnika , a dodatkowo masz 100% ochrony od ich prawych. Natomiast w tym philly shell , ta twarz jest odsłonięta , i na skroń , w ucho wszystko może wchodzić.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 24-06-2013 11:58:34 
Zwykła garda ma wiele wad, lepsza jest dla wysokich zawodników, po za tym jak trzymasz zwykłą gardę to jedyny jej cel to ochrona, ciężko skontrować i wyprowadzać wiele dynamicznych ciosów, wobec silniejszego przeciwnika fizycznie i tak ciężko ją utrzymać.
Philly shell dobra jest dla kogoś kto kontruje, czeka na błąd oponenta. W Polsce panuje ogólna opinia, że ręce w górę i to tyle z gardy. Śmiech na sali. Ilu znakomitych zawodników opuszczało rękę. Myślę, że to też pewnego rodzaju rozluźnienie. Ciężko iść za podwójną gardą jeśli taki styl komuś nie pasuje...(np. Szpilce) Adamek tez opuszcza rękę, Gołota to wgle fikołki.
 Autor komentarza: addam23
Data: 24-06-2013 12:25:24 
Philly shel to dobra opcja dla zawodników kontrujących, ze świetnym balansem.
Łapy nie zasłaniają pola widzenia i często jest się w dobrej pozycji do kontry prawą ręką, czy też jakimś lewym z dołu.

@Ernesto
No właśnie... znakomitych. W Polsce nie ma znakomitych pięściarzy.
Od Szpilki nikt żółwika nie wymaga (chyba że przy linach), ale trzymanie łap przy jajach to totalny bezsens w przypadku każdego zawodnika.
 Autor komentarza: fadfaa
Data: 24-06-2013 13:59:43 
Zeby stosować shoulder roll trzeba miec dobry balans i naturalny luz. Taki styl im pasuje, czuja sie w nim naturalnie, wiec go uzywaja. Watpie, zeby ktos w cieższych wagach probowalby cos takiego robic. Ciosy zbierane na bark, gdzie w ciezkich waza naprawde duzo moglyby powodowac niepotrzebne kontuzje w dalszej czesci kariery.
 Autor komentarza: glaude
Data: 24-06-2013 14:13:56 
Żółw filadelfijski to dobra obrona pod jednym względem- pozwala błyskawicznie i płynnie przechodzić z obrony do ataku i z ataku do obrony. Jest więc idealna dla kontrboksera.

Pięściarz ją stosujący bazuje w obronie, oprócz oczywiście zasłon rękami, na odchyleniach (ruch ciała w osi przód-tył) i poruszaniu sie w linii prostej do tyłu.

Mankamentem tego ustawienia jest praktycznie niemożność stosowania balansu (ruch ciała na boki) i utrudnienie w poruszaniu się na boki (na nogach). Natomiast dość dobrze wychodzą obroty wokól osi ciała.
Dość dobrze też wychodzą z tej pozycji uniki (obniżenie pozycji na nogach poprzez ugięcie kolan).

Nie sądzę, ze jest ona tylko przeznaczona dla wybitnych pięściarzy.
Obrona filadelfijska albo komuś pasuje, albo nie- to zależy od wrodzonych wzorców motorycznych i budowy ciała.

W Polsce boksu uczy się młodzieży od tzw. ABC i w tym ABC znajduje się garda- bo podstaw trzeba każdego nauczyć. Sęk w tym, ze na dalszym etapie nikt nie zmienia tych nawyków pod kątem indywidualności pięściarza, tylko dalej brnie w tę robotyzację. To błąd, bo z podwójną gardą nie da się szybko i skutecznie przemieszczać ani w obronie- ani w ataku.
Podniesienie gardy praktycznie jest hamulcem dla nóg.

Dla mnie jest to najsłabszy aspekt obrony i powinien byc używany w ostateczności, kiedy pięściarz faktycznie nie radzi sobie z oponentem. O wiele lepsze są uniki, odchylenia, balans, zejścia z linii ciosu, odskoki, doskoki- bo pozwalają pięściarzowi prowadzić walkę w swoim stylu, nie powodują destrukcji (co wiąże się z przyjmowaniem uderzeń nawet na ręce), nie dbierają sił (przez zaburzenie rytmu oddechu).

Dla mnie garda jako stały element obrony jest wyrazem bezradności, no może trochę mniejszego kalibru niż klincz.
Może być też jednak sposobem na speszenie rywala i obniżenie jego morale- jeśli ten ma watę w łapach i widzi, że jego ciosy nie powodują żadnego efektu!!! I tak robi Huck, a kiedyś koncertowo Ali.
 Autor komentarza: Jabba
Data: 24-06-2013 14:17:23 
oj tam używa się naprzemiennie tych gard (w sensie skorupy i normalnej (choć tych normalnych też jest parę)). Nawet Floyd nie biega całą walkę w jednej bo był za prosty. Poza tym wcale skorupa nie jest lepsza tylko wymaga innych predyspozycji.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.