CLEVERLY-KOWALIEW 17 SIERPNIA NA HBO, TRYUMF KATHY DUVY

Rick Reeno, Boxingscene

2013-06-22

Szefowa grupy Main Events, Kathy Duva potwierdziła, że 17 sierpnia w Cardiff dojdzie do walki Siergieja Kowaliewa (21-0-1, 19 KO) z mistrzem świata WBO wagi półciężkiej, Nathanem Cleverlym (26-0, 12 KO). Walkę pokaże telewizja HBO, która połączy transmisję z Wysp  z transmisją walki o pas IBF wagi średniej w Atlantic City - Geale vs Barker.

W zeszłym tygodniu promowany przez Main Events Kowaliew otrzymał status obowiązkowego pretendenta do pasa IBF, który posiada Bernard Hopkins. 13 lipca miało dojść do walki (obowiązkowej obrony tytułu) Hopkinsa z Karo Muratem, ale Murat miał problemy z uzyskaniem wizy. Chris Meyer (Sauerland Event) stwierdził jednak wczoraj, że Murat uzyskał już wizę. Obóz Murata chce teraz przywrócenia pochodzącemu z Armenii pięściarzowi statusu, który utracił na rzecz Kowaliewa. Prawdopodobnie dojdzie zatem do walki Hopkins vs Murat.

- Gdybyśmy nadal zabiegali o walkę z Hopkinsem, to Cleverly by się z nim zmierzył. Hopkins zwakowałby tytuł i Siergiej walczyłby o wakujący pas. Siergiej wolał zdecydować się więc na walkę z Cleverlym. Hopkins powtarzał wprawdzie, że walka z Kowaliewem to jedyna alternatywa, ale miał inne opcje. Wiemy, ze bardzo mocno starał się o walkę z Cleverlym - powiedziała Duva.

Na początku zeszłego tygodnia miała miejsce rozmowa Duvy z reprezentującym interesy Hopkinsa Richardem Schaeferem (Golden Boy Promotions). Telewizja Showtime nie była wówczas zainteresowana walką Hopkins vs Kowaliew, wkrótce okazało się, że również HBO nie chce pokazywać tego pojedynku.

Duva twierdzi, że kiedy powiedziała Schaeferowi o braku zainteresowania HBO, ten wysłał do Franka Warrena (promotora Cleverly'ego) zwodniczego e-maila, w którym domagał się walki Hopkins vs Cleverly - pisał, że jeżeli Warren nie zgodzi się natychmiast na pojedynek Walijczyka z Hopkinsem, dojdzie do walki Hopkins vs Kowaliew. Intrygi Schaefera podobno ostatecznie przekonały Duvę do porzucenia rozmów z Golden Boy i zdecydowania się na rozmowy Warrenem. Przyniosły one sukces w postaci bardzo ciekawej walki i umowy z HBO, która obejmuje kilka pojedynków z udziałem zawodników Main Events.